Audiohobby.pl

Słuchawki do +-600zł

VintageGearHead

  • 2 / 1927
  • Nowy użytkownik
10-01-2019, 12:09
Witam, jestem nowy na tym forum także postanowiłem że się przywitam ;)

Strzelam w taką kwotę ponieważ nie chce wydać za dużo na słuchawki.

Do tej pory miałem poczciwe Superluxy HD-681, ale się popsuły a z tego co wiem sam Superlux też staje się coraz gorszy i raczej nie chcę się jeszcze raz w to pchać.

Jeśli chodzi o to z czym miałem doświadczenia oprócz Superluxów to tak:

- Słuchałem Ultrasone Pro 900i i się w nich zakochałem jako basshead, ale za drogie jak na moją kieszeń i to nawet pod swoim wzmacniaczem. Tutaj nie miałem zastrzeżeń co do sceny i basu.

- Miałem też Beyerdynamic DT-770 80 ohmowe, ale brzmiały dziwnie, raz jak małe subwooferki a raz brakowało basu w zakresie który powinien na nich być (niby schodzą nisko a kolumny które mają pasmo przenoszenia od 60Hz miały bas którego nie miały te słuchawki) i ta sztucznie szeroka scena niszcząca kawałki a raz robiąca efekt wow (moja Yamaha, bo taki zintegrowany wzmacniacz posiadam, sama z siebie ma szeroką scenę - może to też dolewało oliwy do ognia. A jak kawałek miał w sobie echo to zaraza taka sieka była, że masakra). I szybko przesterowywały jak było dużo basu i o dziwo tylko jedna słuchawka, przetwornik w drugiej bez problemu przyjmował więcej mocy (a w tej przesterowywującej był jakiś stukot dziwny, taki clipping)

- Sennheiser Momentum M2 AEI pod wzmacniaczem, całkiem całkiem brzmiały pamiętam, ale na Superluxach byłem wstanie ukręcić podobne brzmienie, może o trochę mniejszym ciężarze ale scena była większa. W sumie nie opłacało wtedy pchać w nic nowego, bo było mi szkoda

Bardziej lubię słuchawki grające bliżej głowy, a jak już ma mieć jakiś efekt 3d to bardziej jestem za Ultrasone niż za Beyerdynamic (chyba, że DT770 są specyficzne?). W każdym razie celuje w brzmienie z dużym basem, w Vkę (najlepiej) lub uniwersalne słuchawki (wydaje mi się, że zbuduje wtedy całkiem dynamiczne brzmienie pod wzmacniaczem z korekcją tak czy siak).

I co byście tutaj poradzili? Jest jakaś szansa na coś przyzwoitego? Tak sobie myślę czy może jakieś niższe Ultrasone mnie zadowolą? Czytałem, że HFI 5xx i Pro 5xx są basowe (cenowo koło 600 zł), jak i również Performance 840 - które odziwo widziałem ostatnio za 750 zł bodajże, a nie za 990zł (to już chyba mój maks kwotowy te 750 zł btw).

A może Sennheiser? Jest wgl jakiś model basowy? Oprócz Mementumów 2, które ma mój kolega i mi się brzmieniowo podobały? Chyba, że może coś uniwersalnego?

A o AKG i Audio Technikach i Grado nie mam pojęcia zielonego. Tylko czy jest coś basowego wśród nich?

Z góry dzięki za poradę i nakierowanie w dobrym kierunku!
« Ostatnia zmiana: 10-01-2019, 12:13 wysłana przez VintageGearHead »

aulait

  • 1377 / 5547
  • Ekspert
10-01-2019, 12:58
Posłuchaj Beyerdynamic DT990 PRO. Tak z Twojego opisu to mogłoby być to, szczególnie używane z miękkimi trochę klapniętymi padami, ja osobiście takie lubię czasami posłuchać.
Mam DT770 32/80/250 i 600 om i wydaję mi się, że chyba wiem o co Ci chodzi.Oczywiście zalecam najpierw odsłuch, jak każdych innych słuchawek :)
« Ostatnia zmiana: 10-01-2019, 13:01 wysłana przez aulait »

VintageGearHead

  • 2 / 1927
  • Nowy użytkownik
10-01-2019, 17:24
Mój wmak chyba DT990 Pro nie pociągnie liczyłem sobie impedancje ostatnio to wygląda na to że 150ohmowe słuchawki max pociągnie, a najlepiej się czuję w przedziale 32-80 z tego co zauważyłem. Jest jeszcze zwykła 32 ohmowa wersja (już nie Pro), jak to się ma do ilości basu?

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
10-01-2019, 17:32
W DT990 bez PRO basu jest naprawdę sporo. Tak, to typowa V'ka. Ja miałem wersję 600ohm ale 32 ohm grają podobnie, tylko mogą pasować do innych wzmacniaczy.

aulait

  • 1377 / 5547
  • Ekspert
10-01-2019, 18:57
Nie słyszałem Dt990 Edition 32 om. Mam lub miałem Dt990 600 om vintage, DT990 Edition 600 om i Dt990 PRO 250 om i wszystkie brzmią inaczej. Choć wszystkie można określić w brzmieniu V. Edition miały najmniej basu i były najostrzejsze na moje ucho :)

Natomiast z reguły słuchawki o niższej impedancji grają bardziej basowo.

Shakhal

  • 617 / 5580
  • Ekspert
11-01-2019, 03:50
Posłuchaj Beyerdynamic DT990 PRO. Tak z Twojego opisu to mogłoby być to, szczególnie używane z miękkimi trochę klapniętymi padami, ja osobiście takie lubię czasami posłuchać.
Mam DT770 32/80/250 i 600 om i wydaję mi się, że chyba wiem o co Ci chodzi.Oczywiście zalecam najpierw odsłuch, jak każdych innych słuchawek :)

Majac DT770Pro 250ohm, czy uwazasz, ze zbalansowanie ich dobrze im zrobi?

aulait

  • 1377 / 5547
  • Ekspert
11-01-2019, 08:49
Shakhal nie wiem.  Nie mam żadnego systemu zbalansowanego więc nie przerabiałem słuchawek a tu pewnie różnice by się pojawiły. Bawiłem się natomiast oryginalnymi padami Bayera (jest kilka typów dedykowanych DT770) jak i zabudową za driverem i tu pojawiały się spore zmiany.
« Ostatnia zmiana: 11-01-2019, 09:45 wysłana przez aulait »

Shakhal

  • 617 / 5580
  • Ekspert
12-01-2019, 00:52
Shakhal nie wiem.  Nie mam żadnego systemu zbalansowanego więc nie przerabiałem słuchawek a tu pewnie różnice by się pojawiły. Bawiłem się natomiast oryginalnymi padami Bayera (jest kilka typów dedykowanych DT770) jak i zabudową za driverem i tu pojawiały się spore zmiany.

Aulait, ja nigdt DT770 nie slyszalem, po prostu wczoraj mnie cos wzielo i chce je miec w swojej kolekcji, nie wiedzac czemu;) by nie brac kolejnego modelu podobnego do czegos co mam, chcialbym je w jakiejs wyjatkowej odslonie np zbalansowane lub 600ohm i tu pytanie jaka jest Twoja opinia o tych 600ohm?
Gdyby ktos mial link gdzie mozna te 600ohm dostac, bo z tym tez jest trudno.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
12-01-2019, 05:14
Kruger Matz 665. Potrzebujesz basu? Posłuchaj tego. 200zł. Pęknie Ci głowa. 32 ohm.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

aulait

  • 1377 / 5547
  • Ekspert
12-01-2019, 06:29
Shakhal nie wiem.  Nie mam żadnego systemu zbalansowanego więc nie przerabiałem słuchawek a tu pewnie różnice by się pojawiły. Bawiłem się natomiast oryginalnymi padami Bayera (jest kilka typów dedykowanych DT770) jak i zabudową za driverem i tu pojawiały się spore zmiany.

Aulait, ja nigdt DT770 nie slyszalem, po prostu wczoraj mnie cos wzielo i chce je miec w swojej kolekcji, nie wiedzac czemu;) by nie brac kolejnego modelu podobnego do czegos co mam, chcialbym je w jakiejs wyjatkowej odslonie np zbalansowane lub 600ohm i tu pytanie jaka jest Twoja opinia o tych 600ohm?
Gdyby ktos mial link gdzie mozna te 600ohm dostac, bo z tym tez jest trudno.
Shakhal dla mnie wersja 600 om jest najmniej ciekawa. Takie trochę zgaszone/stłumione brzmienie. Słuchawki raczej standardowo niedostępne w ofercie. Pozostają używane, częściej dostępne vintage. Najbardziej podobne są wersje 250 i 80 om a ja najczęściej sięgam po wersje 32 om. 32 om podają mniej analitycznie wysokie i przedział przejścia ze średnich na wysokie, ale jakoś bardziej odpowiada mi ich balans tonalny, szczególnie z welurowymi zamkniętymi padami i pełna zabudową za driverem. Dla mnie ładnie graja zarówno z Luxmana L-530, Espressivo-E (o dziwo wersja wysokoomowa) czy Marantza HD-DAC1. Musiałbyś sobie posłuchać różnych wariantów, żeby wiedzieć które są dla Ciebie ok ;)
Wszystkie moje DT770 to wersje PRO. Same Drivery są takie same, jak w DT990 i DT880, rózni je tylko zabudowa za driverem, dlatego producent w katalogach cześći zamiennych wyszczególnia oddzielnie wersje dla róznych modeli. Baza/driver jest ta sama!
Jeszcze jedno, wszystkie wersje DT770 PRO mają mniej basu od DT990 PRO 250 om.
« Ostatnia zmiana: 12-01-2019, 06:40 wysłana przez aulait »

Shakhal

  • 617 / 5580
  • Ekspert
13-01-2019, 00:39
Dziekuje za odpowiedz, wciaz mnie kusi 250 omh wersja zbalansowana, te dwie fotki wyzej sa z ebay na ktorej sa wystawione za ok 1000zl

aulait

  • 1377 / 5547
  • Ekspert
13-01-2019, 12:24
Czasami można je ustrzelić w dobrym stanie nawet poniżej trzystu złoty.
Jednak dobrze, żebyś sobie ich posłuchał, porównał, to dość popularne słuchawki. 250 om są szybsze, bardziej powietrzne, przestrzenne, rozdzielcze, ale też trochę bardziej suche, szpiczaste, mniej nasycone. W 32 om jest więcej mięsistości,  masy? Również wokale bardziej mnie przekonują z 32 om :)