Audiohobby.pl

male stare kolumny firmy Grundig

Hutong

  • 2 / 1292
  • Nowy użytkownik
26-10-2020, 21:59
Jakieś nowości wśród małych kolumn, czy na 206 stanęło?

Hutong

  • 2 / 1292
  • Nowy użytkownik
04-11-2020, 10:44
Do małych wybitnych warto jeszcze zaliczyć telefunkeny tl41/rb41/rb40, grają klimatem 206a i są jeszcze mniejsze.

franek66

  • 5 / 57
  • Nowy użytkownik
21-02-2024, 22:57
Chciałbym nabyć jakieś tego typu kolumienki Grundig, wcześniej miałem Cantony ale nie graly dobrze, były jakieś  martwe i matowe na barwie, mimo że zostały wymienione kondensatory. Myślę że  3 drożne w małych skrzynkach to nie jest dobry pomysł. Teraz szukam małych do 10 metrów kwadratowych pokoju. Czy są jakieś jeszcze warte polecane male Grundigi , jak  rozumiem na razie z małych to 206 i 320, ale cieżko to kupić . Kolumienki musza być gdzieś na ścianie nigdzie indziej nie ma miejsca, nabylem jakieś strasznie płytkie 11 cm, wygląd fajny, ale okazalo się że w środku na basie 13 Grundiga a wysokich nie ma , jakieś stare od lampowego radia i to dwa różne, i zwrotnicy też brak. 
« Ostatnia zmiana: 21-02-2024, 23:12 wysłana przez franek66 »

pień

  • 2228 / 1023
  • Ekspert
22-02-2024, 19:07
Jeżeli o mnie chodzi to jednym z dobrych wyborów może być Grundig Box 600  :)    A jeżeli troszkę większe to Grundig Box 1000.
Oba modele z pierwszych wydań.
   Trzeba mi dodać że moimi głównymi kolumnami są właśnie Box  1000.     Wygrały u mnie z wszystkimi innymi :) Nawet takimi gdzie jedna śrubka była droższa niż wszystkie Box-y jakie widziałem w życiu. 
Miałem okazję też przesłuchać Box 650  ale to już nie było to :(   Chociaż też całkiem spoko.
--- Przy Cantonach to Box 600 najpierw zedrze ci kotarę którą miały po drodze a potem zarzuci brzytwami hehehehe

--dodam jeszcze raz>  To moja subiektywna ocena i niczego nie doradzam ponieważ nie mam gotowego przepisu na ideał-  ale są tacy co mają oczywiście <
« Ostatnia zmiana: 22-02-2024, 19:09 wysłana przez pień »

franek66

  • 5 / 57
  • Nowy użytkownik
23-02-2024, 22:34
Grundig Box 600 są trochę duże, aż 21 głębokości , cieżko znaleźć miejsce na takie kloce. Mam możliwość tylko powieszenia na ścianie . Zaciekawiły mnie Grundig Box 360B ale nic o nich nie wiem, gabarytowo jeszcze do przelknięcia.
« Ostatnia zmiana: 23-02-2024, 22:52 wysłana przez franek66 »

pień

  • 2228 / 1023
  • Ekspert
25-02-2024, 21:27
Hmm- to takie moje gdybanie bo nie miałem doczynienia z tymi płaskimi Grundigami.
   One nie mają tego ukochanego przez jednych ( w tym mnie) a znienawidzonego przez innych średniotonowca-  który jak mi się wydaje to gra pierwsze skrzypce i bez niego to ja sobie za bardzo nie wyobrażam jak to może grać :).  Większość Box-ów  to jednak trójdrożne kolumny z porządnymi zwrotnicami.
    No ale skoro masz aż tak kiepsko z miejscem to co zostaje ?    Z tym że Box 600 zdaje się ma fabrycznie zrobione oczka na haki żeby powiesić na ścianie  a wcale wielkie nie są. 

franek66

  • 5 / 57
  • Nowy użytkownik
25-02-2024, 22:10
Akurat jestem odmiennego zdania co do kwestii średniotonowego, w tych małych konstrukcjach chyba robi tylko krzywdę dzwiękowi a wciskają je tam tylko dla tego żeby lepiej to wyglądało. Miałem male Cantony C 851 w tym układzie i grały fatalnie, bardzo słaba stereofonia a dzwięk martwy dudniący bas do tego, bardzo zraziłem się do takiego układu.Z boku stały malutki Avance Omega 501 i te mają klasę nie gorszą od Uher 520. Ogolnie podjąłem decyzję że będę szukał Box 320,Minerva A 30, Box416A ,Minerva Mini-Box MB 5030, i rozwazę te Box 600 ale one też trudne do dostania,

pień

  • 2228 / 1023
  • Ekspert
25-02-2024, 22:39
No widzisz :)  Kwestia doświadczeń.   Ja kupiłem kiedyś kolumny Uher -  po tym jak już miałem Box 600 i 1000.
  Złapałem się na łudząco podobne głośniki.   Oczekiwałem zbliżonego dźwięku jaki wydają Box-y   a okazało się że to taka kaszana jakiej jeszcze chyba w życiu nie słyszałem.  Koszmar-okropieństwo i co tylko chcesz, najchętniej użyłbym dziadkowej półgodzinnej wiązanki żeby to opisać :)    Zagrały gorzej niż chiński jamnik z migającymi diodami w głośnikach.    Strasznie się zawiodłem  :(
   Stoją teraz i cholera wie co z nimi zrobić. 
Przy ogledzinach dokładnych okazało się w sumie to głośniki niskotonowe takie same jak w box-ach   ale magnes jak z ruskiego radyjka.
To samo ze średnim i wysokim.   Przy czym w boxach mazane asfaltem  a w tych uherach już nie-  tylko impregnowane jakimś g......
 Podłączałem nawet box-we zwrotnice na wszelki wypadek i dalej było g......
   Tak więc -  podobieństwo konstrukcji jak przekonałem się na własnych uszach niczego nie oznacza.