Audiohobby.pl

kolumny omnipolarne

lancaster

  • Gość
29-10-2018, 08:23
na razie stoi 1 kolumna wiec ciezko powiedziec, ale na pewno jest sporo szerzej niz w kolumnie kierunkowej. W poziomie nie ma absolutnie zadnych roznic, w pionie slucha sie po rpostu dobrze, chodzac po pokoju pokoj jest wypelniony dxwiekiem a nie jak czesto ma to miejsce "dxwiek dobiega"

z moich jakichs tam doswiadczen w stereo efekt powinien byc spotegowany. Sprawdze jak wykonam dedykowane obudowy, bo wykonam :-)

tetejro

  • 2745 / 2975
  • Ekspert
02-11-2018, 21:49
To że niektóre Mirage mają nazwę serii "Omni" nie znaczy ze spełniają założenia promieniowania omnipolarnego lepiej niz np. wspomniany Visaton Fontanan czy jakiś Duevel działający na podobnej zasadzie soczewki akustycznej.

Mirage robił sensowne zestawy bipolarne nastepne wzbogacane jeszcze sekcja basowa na bocznych ścianach.

Podobno taka technologia omnipolarna sprawdza się bardzo dobrze w kinie domowym.

meloV8

  • 1552 / 5852
  • Ekspert
02-11-2018, 22:49
Podobno taka technologia omnipolarna sprawdza się bardzo dobrze w kinie domowym.

Raczej nie bardzo. Mówi o tym Floyd Toole, który twierdzi, że w kinie domowym takie rozwiązania nie są najlepszym wyborem i lepiej skupić się na klasycznych kolumnach, najlepiej Constant Directivity - czyli coś zupełnie przeciwnego do Omni.

lancaster

  • Gość
04-11-2018, 10:21
omni uwazam jest bdb pomyslem w malych pomieszczeniach. Masz scene jak z wiekszych kolumn w  wiekszym pomeiszczeniu.
nie wiem jak sie moj romans z takimi konstrukcjami skonczy ale wiem ze sie zacznie.


a jak chcesz kolumny do kina (domowego) to najlepiej takie po prostu kupić :-) Znajomy nabył zestaw JBL + SUB kinowe i ma dokladnie taki charakter grania jak w kinie. Moim zdaniem wrazenie super. Przy czym ze wzgledu na spoko akustyke pomieszczenia "audiofilsko" tez jest OK z czego koncerty bardziej niz bdb :-)
Mowimy o frontach posiadajach  2 x 15 cali kazdy a zestaw wspmagany 2 subami JBL 18 cali

tak wiec omni do kina omnipolara bym nie dawal, ale do eleganckiego "plumkania" w nieduzym pomieszczeniu zapowiada sie obiecujaco.
« Ostatnia zmiana: 04-11-2018, 10:24 wysłana przez lancaster »

tetejro

  • 2745 / 2975
  • Ekspert
10-11-2018, 12:59
Podobno taka technologia omnipolarna sprawdza się bardzo dobrze w kinie domowym.

Raczej nie bardzo. Mówi o tym Floyd Toole, który twierdzi, że w kinie domowym takie rozwiązania nie są najlepszym wyborem i lepiej skupić się na klasycznych kolumnach, najlepiej Constant Directivity - czyli coś zupełnie przeciwnego do Omni.

Dlatego napisałem "podobno". Nie słyszałem takich kolumn a zwłaszcza nie słyszałem ich w zastosowaniu do kina domowego (wypowiedź zabrzmiała jak z "Rejsu").

Natomiast nabrałem przekonania - na razie niezachwianego - ze ostatnio bardzo popularne zestawy KD z kilkoma małymi szerokopasmowymi głosnikami są dobrym wyborem do małych i srednich pomieszczeń domowych.