Audiohobby.pl

OTL dla 32ohm słuchawek.

atmeg

  • 1202 / 4829
  • Ekspert
21-11-2017, 18:01
...zawracanie kijem Wisły.....problem w tym, że OTL nie jest optymalnym rozwiązaniem dla napędzania słuchawek....to bardziej sztuka dla sztuki
podobno duchów niema a jednak ksiądz zapala świeczke przywołując żywioł ognia ..Ale ciebie też przepraszam za swoją rezygnacje z publikacji ukladu ,choć wątpisz w moją prawdomówność .
« Ostatnia zmiana: 21-11-2017, 18:19 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4829
  • Ekspert
21-11-2017, 18:39
Z zupenie innej strony ,mala psychoanaliza .
czytajac wpisy ludzi zadajcie sobie zapytanie co chcieli ci ludzie wpisujac sie , robiac jakakolwiek wypowiedz .
Nie tyle co napisali co , co chcieli dzieki swoim wpisom ..To bardzo ulatwia wszelka analize..
---------------
zastanawialem sie czy tego nie skasowac ale pozostawilem.
« Ostatnia zmiana: 21-11-2017, 18:42 wysłana przez atmeg »

Mirek19

  • 688 / 4585
  • Ekspert
21-11-2017, 18:51
Źle mnie zrozumiałeś. Ja tylko wyraziłem swój pogląd co do układu OTLa w roli wzmacniacza słuchawkowego.
Na samym wtórniku Whitea się tego nie zrobi, bo jak sama nazwa wskazuje jest to wtórnik, czyli układ o wzmocnieniu niższym niż x1 choć o znakomitej symetrii sygnału wyjsciowego.
Można zrobić na lampie i wyjściowym mosfecie, a jeszcze lepiej j-fecie mocy....tylko to nadal drogie elementy są.
Najtaniej będzie z wyjściowym trafem, które będzie miało odczepy na różną impedancję słuchawek....sprawa dopasowania Ra lampy nie jest bez znaczenia.
Możliwości jest więcej, ale nie będę o wszystkich wspominał skoro zrezygnowałeś.

atmeg

  • 1202 / 4829
  • Ekspert
21-11-2017, 20:02
Źle mnie zrozumiałeś. Ja tylko wyraziłem swój pogląd co do układu OTLa w roli wzmacniacza słuchawkowego.
Na samym wtórniku Whitea się tego nie zrobi, bo jak sama nazwa wskazuje jest to wtórnik, czyli układ o wzmocnieniu niższym niż x1 choć o znakomitej symetrii sygnału wyjsciowego.
Można zrobić na lampie i wyjściowym mosfecie, a jeszcze lepiej j-fecie mocy....tylko to nadal drogie elementy są.
Najtaniej będzie z wyjściowym trafem, które będzie miało odczepy na różną impedancję słuchawek....sprawa dopasowania Ra lampy nie jest bez znaczenia.
Możliwości jest więcej, ale nie będę o wszystkich wspominał skoro zrezygnowałeś.
jesli jesteś elektronikiem zainteresowanym to szukaj i eksperymentuj .osobiscie nic niemam negatywnego do twoich wpisów .rozumiemy sie ?uklad jak najbardziej działa .i dobrze napedza w SE 32 ohmy .kurde przecież to tak proste .

atmeg

  • 1202 / 4829
  • Ekspert
21-11-2017, 20:08
ja teraz odsluchuje na swoim ukladzie tranzystorowym i sa plusy i minusy .o dziwo wielkie ,gorsze basy niz na tym lampowym układzie .szok .generalnie na tranzystorze wszystko bardziej zwarte na lampie bardziej otwarte ,kolorowe .i po jaki misiaczek mialbym sciemniac? dla parcia na szkło ? dla zaistnienia na forum zastanow sie :).
jedno wiem , nieznasz mnie ,a przez internet nadaje wielu oszolomow .
zeby wiedziec ,mic odnosnik musialbyś choc posluchac mojego tranzystora .tu sie chyba zgodzisz .aniestety
takich wzmacniaczy niema w sprzedarzy a szkoda .:).a Ja niebede ich produkowal jak i tych lampowych .
znasz jakies podstawy budowy wzmaczniaczy ? odpowiedz.mirek19,umiesz posługiwać sie lutownicą i miernikiem uniwersalnym?juz o oscyloskopie nie wspomne ,nie bedzie potrzebny :).
panie mirku czy jest pan gotowy na szok ?może pan to sam sprawdzic robiac prosty wzmacniacz na tranzystorze :)potem pan zrozumie oczym pisze tu .Tak domyslam sie ze masz niezly sprzet ,jakis tam :) ale swoje wiem .A potem niech pan napisze ze watpi pan ze w se nieda sie zrobic prostego wzmacniacza dla 32 ohm .
w jeden wieczór zrobisz pan wzmacniacz na dwóch (bo stereo) tranzystorach którego  już pan sie nie pozbedzie nigdy ,dziwy i nieprawda ? oszoomstwo? a teraz niech Pan niemowi ,nie pisze nic , niech Pan napisze jakie to gowno jest po tym jak pan to zrobi i poslucha .a po tym jesli by pan to zrobil zmieni pan zdanie w tym temacie poniewaz juz pan bedzie wiedzial z kim pan rozmawia .i teraz zeby sie o tym przekonac trzeba wykonac prace przez ,wystarczy 2 godziny , 2 godziny z lutownica i miernikiem uniwersalnym zeby przekonac sie z kim sie rozmawia na forum .nie trzy tysiacie za jakies badziewie :) tylko 2 godziny pracy z 50 zl w czesciach .tyle bedzie kosztowal wzmacniacz slychawkowy ktorego juz pan nie zamieni na inny tranzystorowy .jest pan na to gotowy ?to moge panu jak i innym dać , tego OTLa dla 32 ohm niemoge .
« Ostatnia zmiana: 21-11-2017, 20:57 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4829
  • Ekspert
21-11-2017, 21:04
co mnie ciekawi ,jakie uklady mnie kreca oraz jakie uklady testowalem :)
napatrzcie sie :) sarkazm ale z dystansem .niechce absolutnie nikogo tu obrazac .
zródło oczywiscie japonskie stronki .zreszta to sa znane schematy dla tych co sie interesuja .

« Ostatnia zmiana: 21-11-2017, 21:10 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4829
  • Ekspert
21-11-2017, 21:09
bardzo mi przykro iz niemoge zaprezentowac swojego ukladu .
a chcecie miec dobry tranzystorek ( nie mowie tu o swoim ukladzie bo jest mega inny i ma jeden tranzystor w kanale i jest w lkasie a ) to znajdzcie te strone tam jest wszystko pcp też .wiec jesli ktos chce miec  circlotron
czyli niemal gwaratowane mega brzmenie ,legende brzmienia to prosze bardzo macie schemat .ktos na innych forach zapodaje takie cos ?zapodaje tu bo dla mnie to jest forum z szacunem wielkim.
-----------------
mój tranzystorek swietnie napedza pradozerne planary fostexa .czy sie chwale . tak , obrzydliwie sie chwale i siem tego nie wstydze .schemat dostepny a otla nie bedzie .
« Ostatnia zmiana: 21-11-2017, 21:32 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4829
  • Ekspert
21-11-2017, 21:50
mirek19 ,co ja sie tu produkuje ty nigdy lutownicy w reku nie miales .a smiesz sie wypowiadac o ukladach elektronicznych .idz macać kurczaki .
« Ostatnia zmiana: 21-11-2017, 21:53 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4829
  • Ekspert
23-11-2017, 15:39
nazywać kogoś amatorem i jednocześnie obrażać sie bo napisałem iż myśle że lutownicy w ręku niemiał .Ot cały internet .a może i bardzio dobrze że sie kolega obraził.
bo na forach niebrak ludzi którzy myślą że znają elektronike i pieprzą bzdury ,zniechecając innych do pracy .
gdyby pan zmienił nastawienie chetnie porozmawiam .
Pozatym amator elektronik brzmi dumnie i absolutnie w niczym nie ogranicza .Amator oznacza miedzy innymi świeże oko , brak akademickich dogmatów ,oraz autentyczne zaangażowanie .napisalem dośc krytyczne słowa ,a i owszem ale niepoto aby dyskredytować innych ,ośmieszać .Pozdrawiam i zachecam do rozmowy bez osobistego obrażania sie , z tym że jak już pisalem na temat tego otla  bede milczal.
« Ostatnia zmiana: 23-11-2017, 15:54 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4829
  • Ekspert
23-11-2017, 17:28
Źle mnie zrozumiałeś. Ja tylko wyraziłem swój pogląd co do układu OTLa w roli wzmacniacza słuchawkowego.
Na samym wtórniku Whitea się tego nie zrobi, bo jak sama nazwa wskazuje jest to wtórnik, czyli układ o wzmocnieniu niższym niż x1 choć o znakomitej symetrii sygnału wyjsciowego.
Można zrobić na lampie i wyjściowym mosfecie, a jeszcze lepiej j-fecie mocy....tylko to nadal drogie elementy są.
Najtaniej będzie z wyjściowym trafem, które będzie miało odczepy na różną impedancję słuchawek....sprawa dopasowania Ra lampy nie jest bez znaczenia.
Możliwości jest więcej, ale nie będę o wszystkich wspominał skoro zrezygnowałeś.
Przepraszam cie za ostrą odpowiedz ale dobrze rozumiesz dlaczego taka była i przyjmij ją .
To pierwsza sprawa . \
Druga to taka że nie zrezygnowałem !!!!! układ jest ,działa tak jak napisałem !!!!  Owszem zrezygnowałem ale jedynie z jego publikacji !!!!!!!  mataczysz kolego .Problem po twojej stronie jest taki że powtarzasz to co pisze wiekszość ,czyli ze sie nieda , a ja jestem na tyle beszczelny ze napisze ze piszesz glupoty i jedynie powtarzasz po innych bzdury .
da sie i kropka . gdyby ludzie mysleli tak jak ty niemozliwy byby jakikolwiek postęp .
----------------------
ps . moim guru , mistrzem , nauczycielem itak dalej jest Pan Tesla .Wiesz kto to był ?tak teoretycznie był to amator który zajmował sie ......wynalazkami .robił to co inni uznawali za niemożliwe .
« Ostatnia zmiana: 23-11-2017, 17:37 wysłana przez atmeg »