Audiohobby.pl

Magnetofon YAMAHA KX-393

Dudeck

  • 5101 / 5854
  • Ekspert
22-08-2008, 19:59
Magnetofon jednokasetowy z ostatniej produkowanej serii w ofercie firmy ( wraz z modelem KX-493 i dwukasetowym KX-W321 ) dostępny jako czarny bądź tytanowy .

Parametry:
20-19000 Hz +/- 3dB ( taśma Metal )
S/N z Dolby C 74 dB
nierównomierność przesuwu taśmy 0,07% +/- 0,12%
1 silnik
4,4 kg
pobór 12W

Charakterystyka:
Mechaniczne otw/zam kasety , Dolby B+C HX-Pro , gniazdo słuchawkowe z regulacją , metalowy front , stabilizator kasety , ręczna regulacja prądu podkładu , PLAY TRIM - układ poprawiający jakość odtwarzania kaset nagranych na innych magnetofonach , pamięć zera licznika , wyszukiwanie utworów , odtwarzanie początków kolejnych nagrań , przystosowany do obsługi z pilota , funkcja automatycznego dostrojenia prądu podkładu i czułości taśmy , automatyczne wstawianie 4s. przerw między utworami podczas nagrywania , CD-synchro .

Plusy i minusy:
+ niemęczący wzrok kolor wyświetlacza ( podczas nocnego słuchania )
+ ładnie rozplanowany i prosty wyświetlacz
+ bardzo stabilna praca wszystkich potencjometrów
+ PLAY TRIM
- brak podświetlenia kasety
- głośna praca funkcji obsługi kasety
- brak możliwości wyłączenia "peak hold"
- do przesady krzywa kieszeń kasety
- niestarannie spasowana obudowa
- trochę głośna praca kasety ( nocne odsłuchy )

Ocena:4
Przyzwoite niskie i wysokie tony , dobra średnica , dobra stereofonia i w miarę dynamiczy dźwięk . Muzycznie przypomina mi magnetofony Technicsa z czystymi wysokimi i bardzo miękkim basem , które swego czasu były dla mnie synonimem ideału ( lata 80-te - kiedy to robiło się wyprawy do Pewexu ) .
Założenia minimum dla średniaka - spełnione . Prosty , tani i polecam .








Molibden

  • 1906 / 5889
  • Ekspert
25-08-2008, 18:14
A jak z szumami i słyszalnością spracy silnika (coś jak przydźwięk)?
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Dudeck

  • 5101 / 5854
  • Ekspert
26-08-2008, 17:53
Kiedy go dostałem nagrałem kasetę z tymi samymi utworami - z Dolby i bez aby stwierdzić jak lepiej będzie mi się słuchało . Za pomocą słuchawek starałem sie bardzo uważnie wsłuchać w materiał - gdyby tam był jakiś przydźwięk lub coś takiego to raczej bym go wychwycił a nic takiego jednak nie stwierdziłem .
Bardziej słychać za to samą mechaniczną pracę silnika i kasety podczas słuchania w nocy kiedy poziom głośności jest zdecydowanie mały . Trochę to przeszkadza .
Pozdrawiam.