Audiohobby.pl

Cec tl 51z mk 2 czy warto

Audiofan11

  • 4 / 2612
  • Nowy użytkownik
21-02-2017, 18:59
Witam
Szukam dobrego źródła i Cec to 51 z mk 2 przykuł moją uwagę. Pytanie czy warto kupować tak stary CD player? Dzwoniłem do serwisu cec i powiedzieli mi że niektórych części może brakować. Czy liczyć że nic przez następne parę lat się nie zepsuje? Może wypowiedza się posiadacze wiekowych CD playerow

Leszek

  • 256 / 5886
  • Zaawansowany użytkownik
21-02-2017, 21:24
Sam musisz podjąć decyzję.Co za serwis CEC`a i z jakimi częściami może być problem?Planujesz zakup na odległość?
Opiszę Ci mój przypadek z odtwarzaczem CEC:
TL51XZ kupiłem go ok.2006r.jako nowy bo chciałem mieć top leadera i do tego z napędem paskowym a co jak się bawić to z pseudo fantazją analogową  i od tego czasu raz wymieniłem pasek i wiem,że czeka mnie wymiana lasera(jakiś tani produkt Sanyo),ale na razie tylko na niektórych płytach coś tam przeskakuje.Wyświetlacz jakby trochę mniej  jaskrawo się świeci. Więcej niedogodności nie stwierdzam.
A czy był, jest to jakiś hajend czy inne żródło dobre to mnie nie interesuje.Ja słucham muzyki. Czego i innym życzę.

Audiofan11

  • 4 / 2612
  • Nowy użytkownik
22-02-2017, 09:00
Sam musisz podjąć decyzję.Co za serwis CEC`a i z jakimi częściami może być problem?Planujesz zakup na odległość?
Opiszę Ci mój przypadek z odtwarzaczem CEC:
TL51XZ kupiłem go ok.2006r.jako nowy bo chciałem mieć top leadera i do tego z napędem paskowym a co jak się bawić to z pseudo fantazją analogową  i od tego czasu raz wymieniłem pasek i wiem,że czeka mnie wymiana lasera(jakiś tani produkt Sanyo),ale na razie tylko na niektórych płytach coś tam przeskakuje.Wyświetlacz jakby trochę mniej  jaskrawo się świeci. Więcej niedogodności nie stwierdzam.
A czy był, jest to jakiś hajend czy inne żródło dobre to mnie nie interesuje.Ja słucham muzyki. Czego i innym życzę.

Serwis to Audiowinyl. Pytałem o model cec tl 5100 z którym byłem zainteresowany. Powiedzieli że chip sanyo sterujący niektórymi funkcjami ma soft i jest nie do naprawienia. Nie wiem jak to jest z tl 51 mkII.
Inny mój wybór to Cambridge audio azur 840 c.

Synthax

  • 2323 / 4104
  • Ekspert
22-02-2017, 09:42
Sam musisz podjąć decyzję.Co za serwis CEC`a i z jakimi częściami może być problem?Planujesz zakup na odległość?
Opiszę Ci mój przypadek z odtwarzaczem CEC:
TL51XZ kupiłem go ok.2006r.jako nowy bo chciałem mieć top leadera i do tego z napędem paskowym a co jak się bawić to z pseudo fantazją analogową  i od tego czasu raz wymieniłem pasek i wiem,że czeka mnie wymiana lasera(jakiś tani produkt Sanyo),ale na razie tylko na niektórych płytach coś tam przeskakuje.Wyświetlacz jakby trochę mniej  jaskrawo się świeci. Więcej niedogodności nie stwierdzam.
A czy był, jest to jakiś hajend czy inne żródło dobre to mnie nie interesuje.Ja słucham muzyki. Czego i innym życzę.

Przy całym szacunku i sympatii, ale wymiana paska i przeskakiwanie w urządzeniu z 2006roku ... Koledzy tak nie powinno być.
Lepiej chyba zapolować na coś solidniejszego. Chyba nawet Pioneery z lat 90 są bardziej żywotne, tylko u nich problem z laserem, ale to po 20 latach pracy dopiero najczęściej...

Napęd napędem, ale nie dajmy się zwieść technologicznym fetyszom. Najlepsze napędy jeszcze w normalnych pieniądzach i tak powstały przed 2006

Leszek

  • 256 / 5886
  • Zaawansowany użytkownik
22-02-2017, 10:01
Audiofan skontaktuj się z serwisem RCM/Katowice zajmują się urządzeniami CEC od dawna a może jeszcze dłużej.

Audiofan11

  • 4 / 2612
  • Nowy użytkownik
22-02-2017, 13:20
Audiofan skontaktuj się z serwisem RCM/Katowice zajmują się urządzeniami CEC od dawna a może jeszcze dłużej.

Napisałem do RCM i odpisali że generalnie problemu części nie ma. Trochę mnie pocieszyli. Napisałem jeszcze do głównego serwisu w hamburgu.

Audiofan11

  • 4 / 2612
  • Nowy użytkownik
23-02-2017, 17:20
Sam musisz podjąć decyzję.Co za serwis CEC`a i z jakimi częściami może być problem?Planujesz zakup na odległość?
Opiszę Ci mój przypadek z odtwarzaczem CEC:
TL51XZ kupiłem go ok.2006r.jako nowy bo chciałem mieć top leadera i do tego z napędem paskowym a co jak się bawić to z pseudo fantazją analogową  i od tego czasu raz wymieniłem pasek i wiem,że czeka mnie wymiana lasera(jakiś tani produkt Sanyo),ale na razie tylko na niektórych płytach coś tam przeskakuje.Wyświetlacz jakby trochę mniej  jaskrawo się świeci. Więcej niedogodności nie stwierdzam.
A czy był, jest to jakiś hajend czy inne żródło dobre to mnie nie interesuje.Ja słucham muzyki. Czego i innym życzę.

Przy całym szacunku i sympatii, ale wymiana paska i przeskakiwanie w urządzeniu z 2006roku ... Koledzy tak nie powinno być.
Lepiej chyba zapolować na coś solidniejszego. Chyba nawet Pioneery z lat 90 są bardziej żywotne, tylko u nich problem z laserem, ale to po 20 latach pracy dopiero najczęściej...

Napęd napędem, ale nie dajmy się zwieść technologicznym fetyszom. Najlepsze napędy jeszcze w normalnych pieniądzach i tak powstały przed 2006

Pioneery są horrendalnie drogie i te problemy z laserami. Po za tym części zapewne rzadsze jak do cec.