Audiohobby.pl

Ubuntu- prosba o pomoc

WaldeK

  • 188 / 5390
  • Aktywny użytkownik
12-02-2017, 18:38
Witajcie

Od niedawna stałem się użytkownikiem Ubuntu w wersji 16.10
Zaczęło się to tak. Od zawsze używałem Windowsa W domowej sieci było kilka komputerów oraz dysk sieciowy Lacie , na którym trzymałem zdjęcia muzykę filmy itp itd
Komputera używam rozrywkowo- muzyka , internet .
Pewnego razu Lacie padł ( dysk działa , uszkodzona jest elektronika sterująca ) Próbowałem wielu sposobów na odzyskanie moich danych - bezskutecznie.
Ktoś poradził mi- zainstaluj Ubuntu . Odbyło się to szybko i bezboleśnie Zadnych problemow Wszystko zadzialalo od pierwszego klikniecia.
Sukces -dysk "widoczny" a na nim wszystkie pliki. Zacząłem je kopiować na dysk zewnętrzny USB .
Kopiowanie przez USB 2.0 zajmuje naprawdę sporo czasu ( coś około 1TB danych) wiec w międzyczasie postanowiłem posłuchać sobie muzyki z Ubuntu . No i szok!
Jakość dźwięku na moje ucho o wiele lepsza niż z Windowsa . Zainstalowałem Audacious + konfiguracja ALSA no i do Windowsa nie ma już powrotu ,
tym bardziej , ze większość rzeczy niezbędnych mi do codziennego korzystania z komputera w Ubuntu działa mi OK ( internet , poczta , przeglądanie i edycja dokumentów a nawet LT Spice i Eagle
 Więcej mi nie trzeba.

Tyle tytułem wstępu i wyjaśnienia .
Teraz mój problem
Jako ze Lacie nie działa zakupiłem Synology DS216se + dwa nowe dyski Przed zakupem upewniłem się ze dysk ma działać także spod Ubuntu
Owszem - mam dostęp do panelu sterowania itp z poziomu przeglądarki www Ale nie mogę np przenosić plików z dysku USB na dysk Synology , nie mogę dodać plików z Synology do odtwarzacza itp

Dyski i pliki są widoczne i dostępne spod Windowsa- Mapowanie dysku przebiegło bezproblemowo
Natomiast nie umiem sobie poradzić z mapowaniem dysku w Ubuntu
Chciałbym mieć widoczne dyski z Synology na panelu uruchamiania , tak jak są widoczne np. dyski USB i mieć do nich dostęp z np. Audaciousa

Szukałem informacji w Google , coś tam instalowałem ( pakiety cifs , program Smb4k) Niestety nie umiem sobie dalej z tym poradzić

Czy znajdzie się ktoś uprzejmy , który poprowadzi mnie za rękę krok po kroku przez proces mapowania dysku?




Z góry bardzo dziękuję


Waldek
WaldeK