Audiohobby.pl

MrSpeakers Ether

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
06-02-2017, 21:08
Pojawiły się w sprzedaży nowe modele słuchawek firmy MrSpeakers.
Są to słuchawki planarne, wykorzystujące technologię o nazwie V-planet.
Chodzi o konstrukcję membrany, która w tym modelu jest karbowana, a nie jak zazwyczaj płaska.
Nowe technologie (V-planet, TrueFlow), nowe materiały (Nitinol), ponoć niesamowity poziom dźwięku, przyznane nagrody i wyróżnienia - to wszystko zapowiada bardzo obiecujący produkt.

Zastosowana technologia TrueFlow, skutkuje podobno połączeniem basu i dynamiki słuchawek planarnych z rozdzielczością na poziomie słuchawek elektrostatycznych.
Nitinol (stopu niklu z tytanem), którego użyto do produkcji pałąka, daje ponoć niesamowite efekty.
Po specjalnej obróbce cieplnej do geometrii ustawnej, uzyskano lekki, bardzo wytrzymały materiał z efektem pamięci.
Piszą też, że dzięki jego zastosowaniu mamy w efekcie niższe ciśnieniu akustyczne.
Naprawdę materiał pałąka ma wpływ na ciśnienie akustyczne?

Ether Flow to flagowy model słuchawek otwartych, a Ether C Flow to flagowy model słuchawek zamkniętych tego producenta.
Istnieje możliwość indywidualnego doboru długości przewodów słuchawkowych, zgodnie z potrzebami klienta.
Oba modele słuchawek (tzn. otwarte i zamknięte) z kablem 3m, XLR kosztują po 9 349,00 zł w MP3Store, który jak na razie, jest jedynym dystrybutorem tych słuchawek w Polsce.
Nie jest tanio, ale na tle flagowych modeli innych producentów, wprowadzonych na rynek w ostatnim czasie, cena jest najbardziej przystępna, bo nie przekracza 10 000 zł.

Mnie te słuchawki bardzo zaciekawiły i patrzę na nie ze sporą nadzieją.
Jak myślicie? To będą przełomowe słuchawki, jak głoszą na niektórych zagranicznych forach?
A może już ktoś je ma i może napisać coś konkretnego na ich temat?
@Baele, przypadkiem nie masz ich już w domu? :)
« Ostatnia zmiana: 07-02-2017, 15:42 wysłana przez Karol »

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
09-02-2017, 21:30
Ja nie słuchałem, ale mam nosa że będą raczej udane. Tyle że trend na obecne ceny tego typu słuchawek to nieporozumienie. Mnie nie interesują tak duże wydatki na rzeczy które i tak są obarczone pewnymi wadami :)

Za te kwoty to człowiek oczekuje ambrozji.

saudio

  • 724 / 5244
  • Ekspert
09-02-2017, 22:19
Słuchałem obu, niestety oczywiście na moje ucho to przełomu nie ma.
Dobre słuchawki ale nie są jakąś rewelacją, otwarte są dużo fajniejsze
od zamkniętych C. Grają dość lekko nie mają typowego wypełnienia ortodynamików,
jeżeli chodzi o górę to sporo brakuje im do 009.