Audiohobby.pl

Ankieta

Lista osób chętnych do udziału w spotkaniu:

Pomogę w organizacji spotkania
1 (11.1%)
Przywiozę swój sprzęt
6 (66.7%)
Przybędę jako gość
2 (22.2%)

Głosów w sumie: 8

Spotkanie forumowiczów Audiohobby.pl - Salon AVstore.pl w Warszawie

Gustaw

  • 3856 / 3312
  • Administrator
03-03-2017, 23:31
Gustaw szkoda, że nie możesz przyjechać.
Nic się nie zmieniło w międzyczasie?

Karol,

Sprawy rodzinne trochę pokrzyżowały mi sprawę. Dodatkowo, od dwóch tygodni jestem praktycznie w trasie i każdy dzień odpoczynku jest na wagę złota. Zwyczajnie lekko nie wyrabiam.

seweryn

  • 10 / 5886
  • Nowy użytkownik
04-03-2017, 09:53
Sochaczew zapakowany, dwa łyki kawy i startuję :)

Leszek

  • 256 / 5892
  • Zaawansowany użytkownik
04-03-2017, 10:15
Sorki,ale z przyczyn obiektywnych nie pojawię się....wrrrrrrrrrrrrrr

Karol

  • 2011 / 4321
  • Ekspert
04-03-2017, 22:44
Sorki,ale z przyczyn obiektywnych nie pojawię się....wrrrrrrrrrrrrrr

I żałuj Lechu, żałuj, bo było OK!
Jakbyś mi nie wierzył, to mam nadzieję, że koledzy potwierdzą. :)
Szkoda, że nie mogłeś się pojawić.

lost-track

  • 23 / 5488
  • Użytkownik
04-03-2017, 23:45
Potwierdzam, świetne spotkanie. :) I pozdrowienia od Justyny dla wszystkich obecnych. Było jej bardzo miło was poznać.
Ludzie sukcesu robią to czego przegrani

lklukasz

  • 6 / 5081
  • Nowy użytkownik
05-03-2017, 02:48
Dziękuje rownież w imieniu swoim i Nubiego

Mam nadzieje na więcej takich spotkań

Kilka słów odemnie napisze jutro

Niech żałują ci co nie byli :)
Scany, dynaudio, excele to jest to :)

lancaster

  • Gość
05-03-2017, 12:23
Bardzo przyjemne spotkanko, towarzyskie ale sprzetu tez troche bylo roznego do posluchania. Gratulacje dla Karola za najlepsze K1000 jakie w zyciu slyszalem.
Obsluga sklepu bez napinki, na luzie, milo pryzjemnie kawa dla spragnionych przekaski na rozgrzewke i bdb bar chyba tajski za ścianą.
systemy sluchawkowe dla mnie z prezentowanych dwa decydowanie podobaly sie najbardziej : lambda Pro z LST i K1000 z Sansui. Pierwsze za klimat drugie za ...zwyczajnie prawdzwiwosc, dynamika na poziomie top, transparentnosc na poziomie top, przestrzen jak nie ze sluchawek :-) Poprzednie K1000 wymagaly dla wlasciwego wypelnienia na dole przysuniecia przetwornikow do uszu, tu nie ma tego problemu mozna przetworniki skierowac pod znacznym katem zyskujac jeszcze na przestrzeni....i klepie to AKG 701/702 nie wiem po co skoro mogliby K1000 w wersji Karol :-)

Z oceianych zestawow glosnikowych mi osobiscie podobaly sie kolumny ala Tidal, poczatkowo podpiete do amplitunera KD grały powiedzmy srednio ale przepiete na wzmacniacz przywieziony przez innego kolege fajny kolorowy dxwiek, nie sluchalem za dlugo bo pomieszczenie odsluchowe raczej kameralne i dla 3 osob oceniajacych w sam raz (nie ocenialem). Drugie  z prezentowaych kolumn zagraly dxwiekiem szczuplejszym mniej "klimatowym" moze cokolwiek to znaczy :-) bardziej studyjną manierą neutralnie, dla wielu osob bedzie to zaleta sprawiajaca ze beda sie podobaly bardziej.
Uwaga odnosnie pomieszczenia, tak jak pisalem bardzo lądne, wygladajace na zaadaptowane, balem sie ze duze kolumny (pierwsze z prezentowanych po 2 szt 22cm wooferow drugie "tylko" po 1) zagraja tam przewalonym basem bo kolumna projektowana do duzych pomieszczen a duza kolumna przynajmniej dla mnie z takim zamyslem jest projektowana basu nie szczędzi w pomieszczeniu odsluchowym zagraly przynajmniej jak dla mnie basem raczej monitorowym (czyt jestem przyzwyczajony do takich ilosci dolu pasma z pojedynczego przetwornika 7cali raczej). akurat pod wczorajsza prezentacje byla to duza zaleta bo problemow  zprzegiętym dolem nie zanotowano chyba.
Na koniec jako ciekawostke odpalilismy fullrange ktore sluchane pare godzin wczesniej u Mariusza basu nie szczędziły w pomieszczeniu odsluchowym mi przynajmniej brakowalo wypelnienia na dole.
Wzmacniacz z tego co mowil sam autor ma raczej rozbudowany dol pasma, jako xrodlo sluzylo DVD Onkyo z tego co pamietam.
Jesli po innych testach okazaloby sie ze wiele kolumn gra nieco oszczednie na dole moze warto pomyslec o modyfikacji wlasciwosci akustycznech pomieszczenia, jesli powod byl innego typu nie ma tematu. Na sam koniec podpieto podlogowki Klipscha i tam nie wydawalo mi sie zeby na dole pasma byl deficyt. Jedyna moja uwaga z serii bardziej "dziwne" niz in minus.
Duzo o basie tym razem :-)  ale rzcilo se podczas krótkich rzuceń uchem a odnosnie reszty rzeczy tylko ogolne wrazenia. Pozytywne zresztą.

Świetnie spotkanie i milo spezony czas, oby wiecej takich poysłów.


acha, mialem byc odpowiedzialny za punktowanie sprzetu rozpisalem nawet ankiety ale poxniej jakos tak....nikt nie ocenił wiec wynikow punktowych jakotakich brak z mojej winy, po raz kolejny potwierdzila sie teoria ze nie nadaje sie do biurokracji  :-)))


Dzieki raz jeszcze Sklepowi za organizacje, Wam wszystkim za przybycie i do następnego :-)

lost-track

  • 23 / 5488
  • Użytkownik
05-03-2017, 13:28

acha, mialem byc odpowiedzialny za punktowanie sprzetu rozpisalem nawet ankiety ale poxniej jakos tak....nikt nie ocenił wiec wynikow punktowych jakotakich brak z mojej winy, po raz kolejny potwierdzila sie teoria ze nie nadaje sie do biurokracji  :-)))


Ankieta została uzupełniona, jak wychodziłem była wstawiona pełna punktacja dla systemów słuchawkowych.
Tu chyba zaskoczenia nie będzie, AKG wygrało :)
Ludzie sukcesu robią to czego przegrani

brodacz

  • 1780 / 3826
  • Ekspert
05-03-2017, 14:40
Z jakim wzmakiem grały Lambdy ?

Karol

  • 2011 / 4321
  • Ekspert
05-03-2017, 15:49
Przemek,
miałem nic nie pisać, ale tak dobry pretekst, jak twoje pytanie o Lambdy, może się nie powtórzyć. :-)
Szukaj odpowiedzi w tekście. :)

Spotkanie niezwykle sympatyczne i słyszałem, że jego forma bardziej nawet niektórym odpowiadała niż to, co jest na Audio Show.
Pomieszczenia małe, ale przy odrobinie dobrej woli i wewnętrznej dyscypliny wszystko przebiegło bez zakłóceń i kolizji.
Na przyszłość uważam, że poczęstunek zorganizowany w formie "stołu weselnego", spokojnie można zredukować do jednego stolika bez krzeseł, postawionego gdzieś w rogu.
Nie zauważyłem, żeby ktoś z uczestników spotkania zasiadł za stołami, a bez nich byłby o wiele swobodniej.
Żeby było jasne, bardzo doceniam gospodarzy spotkania i ich chęć ugoszczenia nas.
Niemniej, moim zdaniem jeden stolik z napojami i słodkościami w zupełności wystarczy.
Ale pierwsze koty za płoty. Po fakcie, to wszyscy są mądrzy. :)
Mnie osobiście, (choć lubię zjeść), to atmosfera wielkiej uwagi i ogromnej życzliwości, jaką stworzyła ekipa AVstore, najbardziej mnie ujęła. Było jak w gronie dobrach, świetnie rozumiejących się przyjaciół. Niemal rodzinnie. :)

Co do słuchawek.
Od razu, na wejściu przestrzegałem, że od dłuższego już czasu spotykam się z pewnym zjawiskiem.
Polega ono na tym, że po założeniu AKG K1000 na głowę, pozostałe moje słuchawki są właściwie ignorowane przez moich gości. Dlatego już na wstępie spotkania zaznaczyłem, że nie wiem czy w ogóle powinienem wyciągać AKG K1000 z torby. Ewidentnie kradną show pozostałym słuchawkom.
Reakcje na koniec, takiego spotkania też są standardowe i sprowadzają się z reguły do dwóch tekstów:
 - jeżeli byś się kiedyś nimi znudził, to daj znać,
lub bardziej bezpośrednio i zdecydowanie,
 - ile za nie chcesz?
Jak się domyślacie, odpowiadam też mało oryginalnie – dziękuję, nie sprzedaję.

Mnie, bardzo spodobały się Lambdy Pro Dominika wpięte do LST, który był podłączony do mojego Sansui G-9700.
Źródłem były gęste pliki flac z foobara odpalonego na 13" laptopie LG, z podłączonym do niego po USB, Audiolab M-DACu.
Cała ta machineria, laptop z podłączonym po USB M-DACiem i od niego dwie ścieżki:
 1. Sansui G-9700 (po RCA) i
 2. Stax SRM-727A (po XLR),
była bardzo wydajna.
Jednocześnie można było słuchać na tym zestawie 5-u par słuchawek. Jak to możliwe?
Sam Sansui ma bardzo dobrą, niezależną dziurkę słuchawkową, to raz.
G-9700 może obsłużyć 2 pary kolumn, zatem do zacisków został podłączony LST i AKG K1000, to dwa i trzy.
Podłączony po XLR do M-DACa, wzmacniacz SRM-727A, ma dwa wyjścia słuchawkowe PRO ONLY.
Pozwalają one na jednoczesny odsłuch, dwóch par elektrostatów. To daje razem, wspomniane 5 par słuchawek, które można było dowolnie zmieniać na swej głowie, słuchając tego samego utworu.
Wracając do Lambd Pro Dominika, w moim odczuciu grają o wiele lepiej z LST, niż ze wzmacniacza SRM-727A.
Muszę dodać, że łączy je z tym LST, jakaś tajemnicza synergia, bo dźwięk na moich Stax SR-Λ Signature (czy SR-007MK1), nie zyskuje aż tak. To właśnie z SR-007MK1 wiązałem duże nadzieje, jeżeli chodzi o LST. Myślałem, że po podłączeniu do LST złapią tego „nerwa”, a one dalej po swojemu: spokojnie, zwiewnie, muślinowo i okrągło. Co prawda został dociążony dół, ale moim 007 brakuje najbardziej takiej wyrazistości basu i jak wszystkim elektrostatom, tzw. łupnięcia. Te aspekty w ich graniu się nie poprawiły i dlatego, chyba jednak je wolę na SRM-727A, z tą ich finezyjną lekkością i zwiewną gładkością przekazu.

A kolumny?
Przede wszystkim, moją największą osobistą korzyścią z tego spotkania jest to, że mocno doceniłem swoje. :)
Wrażenie zrobiły na mnie wszystkie i w każdym zestawie znalazłem coś, co mi się podobało.
     Jeżeli chodzi o pierwszy zestaw, to po zażegnaniu problemów technicznych, zagrały całkiem przyjemnie wybarwionym dźwiękiem. Wyróżniłbym w nich średnice i wygląd zewnętrzny. Kawał porządnego mebla. :)
     Drugi zestaw grał już tak bardziej technicznie, trochę „suchym”, zdyscyplinowanym i wyrównanym w całym paśmie dźwiękiem z fajną energią. Szkoda, że gdy się wstało, ta energia znikała i nie było tego zanurzenia w dźwięku.
Mogę to porównać do bardzo gęstej mgły, z dosyć wyraźnie zaznaczoną górną granicą, tak na wysokości ok. 1m.
Mgła powyżej też jeszcze jest, ale nie ma już tego otulenia.
Oba zestawy w moim odczuciu nie miały sceny. Był dźwięk z dwóch kolumn, było stereo, a sceny jakby nie było.
Jeszcze raz podkreślam, że w moim odczuciu, bo koledzy dyskutowali o scenie w słuchanych utworach, czyli jej istnienie odnotowali.
     Trzeci zestaw to kolumny przywiezione przez @lankastera oparte o głośniki szerokopasmowe.
Przyznam się, że z tym jednym głośnikiem w pudle, wyglądały po poprzednich, dosyć ubogo.
No dobra, wyglądały biednie, co nie znaczy, że były mniejsze. :)
Słuchałem i coraz bardziej podobało mi się to jak grają. Pojawiła się scena i holografia. Na środku, tak powyżej kolumn, wyraźnie stała wokalistka. Dojmujące było dla mnie, to fizyczne wręcz odczycie jej bytności.
Dźwięk przyjemny, jasny i jak na mój gust w utworach, które akurat leciały zbyt lekki.
Pytałem nawet czy nie ma gdzieś pod ręką, jakiegoś utworu z dobrym, solidnym basem i kopnięciem.
Ale podobno taki już "leciał", gdy mnie nie było. :)
Kolumny grały bardzo swobodnie i tak całościowo. O co mi chodzi, z tą "całościowością"?
Dotarło do mnie, że przy słuchaniu poprzednich kolumn, dostawałem dźwięk z każdej sekcji kolumn osobno i dopiero moja percepcja składała to w jedną całość.
Tu był gotowy, wymieszany na gładko tak, że tylko go chłonąć.
Stałem tak, napawałem się tym, co słyszę i żeby zmienić pozycję, przykucnąłem.
No i cały czar prysnął. Grały dwa osobne głośniki jakimś, jakby niedorobionym, sykliwym dźwiękiem.
Zdecydowanie, "mgła" poszła tym razem górą. :)

Mam jeszcze jedną, korzyść z tego spotkania. Nowy nabytek, słuchawki "Meze 99 Classics Walnut Gold".
Wczoraj po przywiezieniu ich do domu, podłączyłem je i zostawiłem grające na całą noc.
Teraz siedzę, piszę i przy okazji ich słucham. Bardzo przyjemnie grają i to w każdym repertuarze.
Będę miał namacalną pamiątkę z tego spotkania. :)

To tyle moich wrażeń i opinii.
Bardzo dziękuję wszystkim, których było mi dane wczoraj spotkać i poznać.
Jakby co, to jak tylko czas pozwoli, piszę się na każde takie spotkanie.


Ps. Paweł nie zabrałeś przypadkiem moich interkonektów?
« Ostatnia zmiana: 06-03-2017, 11:58 wysłana przez Karol »

-Pawel-

  • 4724 / 5496
  • Ekspert
05-03-2017, 21:03
Bardzo udane spotkanie. Dziękuję wszystkim za przybycie i chęć przywiezienia swoich zabawek, bez Waszego zaangażowania siedzielibyśmy przy kawie i oglądali filmy na projektorze ;-)

Tabelki z ocenami mam, w wolnej chwili opracuję je do publikacji i skrobnę może jeszcze coś na temat dźwięku, chociaż te K1000 Karola już znałem i moim zdaniem powinny się nazywać K1001 żeby nie mylić ich z innymi ;-)

@Karol, dzisiaj rozpakowywałem kable i bardzo dokładnie sprawdziłem czy nic się nie zaplątało, w sumie to niewiele miałem swoich więc jeszcze mogłyby się dostać do kartonu z Dominikowymi. Jakie to były IC?

Karol

  • 2011 / 4321
  • Ekspert
05-03-2017, 22:00
Wydawało mi się, że przy podmianie DAC-ów mogły się zaplątać u Ciebie.
Te kable to 2xRCA, samoróbki na Neutrikach Profi NF2C-B/2.

AVstore.pl

  • 11 / 2652
  • Nowy użytkownik
06-03-2017, 09:24
Witajcie już po weekendzie :)

Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie i pojawienie się na I Spotkaniu Forumowiczów Audiohobby w AVstore.
Pierwsze co rzuciło nam się w oczy to Wasza ogromna pasja i wiedza, którą podziwiamy i której bardzo zazdrościmy.
Z wielką chęcią zaprosimy Was ponownie na II Spotkanie, gdy uznacie, że to już jest ten moment :)
Mamy nadzieję, że sprostaliśmy Waszym wymaganiom :)

Niebawem udostępnimy zdjęcia i nagrania video.

Będzie nam niezmiernie miło gdybyście zechcieli podzielić się Waszą subiektywną opinią na temat przewodów 2RCA WireWay.

Dziękujemy jeszcze raz!

Avstore.pl
Jakub

Karol

  • 2011 / 4321
  • Ekspert
06-03-2017, 19:23
Uwaga, uwaga!
Paweł odwołuję alert w sprawie kabli przyłączeniowych.
Dopiero przed chwilą wypakowałem resztę sprzętu i wywróciłem wszystkie torby na drugą stronę.
Leżały sobie grzecznie, wciśnięte między warstwy koca, którym wyścieliłem torbę dla amortyzacji. :)

seweryn

  • 10 / 5886
  • Nowy użytkownik
06-03-2017, 20:30
Witajcie koledzy. Dzieki za spotkanie i poznanie nowych ludzi, nie ukrywam, że miło było spotkać również "starych " znajomych. Jak widać pasjonatów audio nie brakuje. Świadczy o tym fakt, że zagościli ludzie nie tylko mieszkający kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy ale także Ci którzy mieli kilkaset. Szacun dla tych co przywieźli kolumny, nie małe zresztą :) Co do oceny dźwięku zestawów wolnostojących to nie ma ani wygranych ani przegranych oczywiście. Każdy system zagrał pewnym swoim charakterem i to się liczy. Mnie zaskoczyła konstrukcja na szerokopasmowcu bo głośniki zostały ręcznie wykonane przez chłopaków i można tylko powiedzieć, że jeśli jest jakiś koncept na to to tylko iść dalej i się rozwijać, bo może coś z tego w przyszłości się rozwinie.
Wielkie dzięki dla organizatorów. Mam nadzieje, że ciekawie będzie się spotkać za jakiś czas znowu z kolejnymi, nowymi klockami.
2RCA WireWay zostały podpięte wczoraj pod passa z pre na pga plus avcon nortes i jak dla mnie te kable są "Przezroczyste". Nie wsłuchiwałem się nadto i może to dobrze bo bym się może czegoś starał doszukać. Czysty czytelny poprawny przekaz, niczego nie dodają jak również nie zauważyłem aby nastąpiły jakieś braki czy podkolorowania w czasie gdy były wpięte w system
Do kolejnego spotkania :)