Audiohobby.pl

Ból uszu od słuchawek

mariuho

  • 1 / 2774
  • Nowy użytkownik
18-09-2016, 23:46
Cześć,
kiedy kupiłem słuchawki otwarte koss ur40 podczas ich zakładania boli mnie zawnętrzna cześć prawego ucha, nie wiem jak to się dzieje ale po prostu gdy je nakładam to od razu pewna część tego ucha mnie boli, próbowałem naciskać na różny sposób to ucho i nie bolało mnie to.

Podczas długotrwałego noszenia boli i lewe, i prawe ucho, oraz jest to widoczne wyraźnym zaczerwienieniem.

Wcześniej miałem gówniaki beatsy by dre (podróby) i tylko przy 3h+ uszy zaczynały mnie boleć.

Może nie powinienem nosić słuchawek, mam dość małą głowę i leciutko odstające uszy (przynajmniej tak myślę, nigdy się nikogo nie pytałem) proszę o poradę, słuchawki mam od tygodnia i jakoś wytrzymuję te katorgi.
« Ostatnia zmiana: 18-09-2016, 23:47 wysłana przez mariuho »

lancaster

  • Gość
19-09-2016, 05:49
ja bym sprzedal i sie nie meczyl, wygoda w sluchawkach to dla mnie podstawa, jak chcesz mozesz sprobowac DT990E, wiem drozsze ale kiedys je kupilem ze wzgledu na wygode wlasnie i dxwiek. Maja duze muszle nie mam duzych uszu, raczej mi nie odstaja w sluchawkach anwet w upaly wytrzymywalem ile mialem ochote  (otwarte, welurowe pady)

Mozesz tez sprowbowac dokonaówek :
http://audiohobby.pl/index.php?topic=10789.msg389129#new

jak dla mnie sluchawek LG by akg slucha sie lepiej dxwiekowo, wygoda jest na tyle dobra ze nic nie drazni podczas np. nonstop sluchania na 1,5h treningu. Sam sprobuj, kiedys mialem dokanalowki creativa i kanaly uszne mnie pobolewaly po jakims czasie, tym razem nic, moze lepsze pianki kupilem, we watku masz info o jakie chodzi (na allegro chyba 25zł z tego co pamietam)

Rumcajs

  • Gość
19-09-2016, 15:10
Ja również skłaniałbym się ku zmianie słuchawek. Może nie 990E ale z pewnością jakieś wokółuszne Bayerdynamiki. Dokanałówki tworzą większe ryzyko nadmiernych decybeli w kanale jak też mogą "ubijać miód" co zauważył jeden z forumowiczów.