Audiohobby.pl

Raspberry Pi+DAC czy Tablet +DAC do słuchania plików audio?

lumbago

  • 1 / 2865
  • Nowy użytkownik
14-06-2016, 22:41
Witam wszystkich pierwszy raz.
Chciałbym mieć możliwość słuchania plików audio z dysku HDD lub pamięci Flash bez udziału domowego komputera. Potrzebuję "coś" co skomunikuje się z zewnętrznym HDD/Pendrive i po podpięciu do wzmacniacza wyda dźwięk. Oczywiście chciałbym mieć możliwość swobodnego nawigowania między plikami. Moje oczekiwania i to aż nadto spełni pomysł wykorzystania mikrokomputera Raspberry Pi+DAC dedykowany do Raspberry + sterowanie via WiFi smartfon z Volumio. Zestaw opisany tutaj: www.dobreprogramy.pl/HiFiBerry-robimy-z-...HiFi,News,71791.html
Ale czy zamiast Raspberry Pi można go zastąpić bardziej użytecznym zwykłym tabletem + jakimś DAC. Czy mam rację? Czy obie konstrukcję są w zasadzie równoważne w opisanym moim przypadku?
Dziękuję za wszelkie uwagi i pomysły.

kendail

  • Gość
15-06-2016, 20:55
Działający link:
http://www.dobreprogramy.pl/HiFiBerry-robimy-z-Raspberry-Pi-odtwarzacz-muzyki-HiFi,News,71791.html

jjurek

  • 2058 / 5817
  • Ekspert
09-02-2018, 10:41
Gra ktoś na Malinie ?
Od jakiegoś czasu używam jako transportu  Raspberry połączonej z DigiOne i jestem wielce zadowolony.
To combo gra dużo lepiej niż  karty  DigiBerry.

lancaster

  • Gość
09-02-2018, 18:26
znajmy gra z karta z wyjsciem optycznym i zewnetrznym DAC, uwazam ze mozna olac serwery jakiekolwiek.
Nawet ie wiedzialem ze jest tez opcja spdif rca/bnc, dzieki za info. Mozna porownac choc optyk potrafi spisywac sie bdb, masz galwaniczna izolacje przy okazji

Na razie nadal duzo z YT slucham wiec nie potrzebuje ale nic innego dla siebie nie kupie, male fajne bdb gra i żadnych drewnianych usb z ich problemem typu "dzielnie walczymy z problememi stworzonymi przez nas samych"

lok

  • 432 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
09-02-2018, 22:17
Ja od niedawna gram na malinie z usb do daca.
Korzystam tylko z Tidala nie słucham plików. Mam wrażenie ze gra lepiej niż daphile z laptopa na pendrivie.
Fajne małe praktyczne. Nie hałasuje jak laptop.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk