Audiohobby.pl

Zestaw satelitarny.

Dudeck

  • 5101 / 5854
  • Ekspert
12-08-2008, 20:35
Na początku lat 90-tych udałem sie do pewnego salonu HI-FI , gdzie grały dwa maleństawa na długiej i smukłej podstawce .
To co mnie zdziwiło to to , że niesamowicie basowały mimo swoich rozmiarów +/- małego pudełka na buty .
Później dopiero zauwazyłem z boku sporych rozmiarów subwoofer : wtedy mówiło się na taki zestaw głośników 2+1 : zestaw satelitarny i służył on jak najbardziej do słuchania w stereo.
Jestem ciekawy czy ktoś z Was "przeżył" kiedyś coś takiego a może i dzisiaj jeszcze tak słucha .
Czasami kiedy słucha się jakiś nagrań z wykopem ( jakiś koncert współczesny czy nawet na klasyce ) to jednak brakuje mi by poczuć te dźwięki na sobie i tak sobie zastanawiam czy aby nie było by dobrym rozwiązaniem pójść w tym kierunku ?
Czy ktoś z Was już tak zrobił ?
Pozdrawiam , Dudeck .

paww

  • 327 / 5887
  • Zaawansowany użytkownik
12-08-2008, 21:39
Kiedyś robili w Audio Video testy porównawcze i wyszło, że bardziej spójny i naturalniejszy bas wychodzi z podłogówek niż z zestawu satelit + subwoofer. Chociaż na koncertach powszechnie stosuje się subwoofery estradowe i trzeba przyznać, że bas często jest dobrej jakości, chociaż daleki od naturalności.

Jednak dobrze zestrojone podłogówki dają wrażenie jak to nazwałeś "poczucia dźwięków na sobie".

Dudeck

  • 5101 / 5854
  • Ekspert
13-08-2008, 18:35
No dobrze , a gdyby jednak to jak w takim zestawie podłączyć subwoofer ? ;  kiedyś słyszałem , że tylko do już zajętych gniazd we wzmaku ( mimo występowania drugich terminali ) , że to da większą kontrolę nad dźwiękiem i wrażenie jedności z pozostałymi grającymi kolumnami .

paww

  • 327 / 5887
  • Zaawansowany użytkownik
13-08-2008, 21:07
To jest zrozumiałe, że trzeba podłączyć do gniazd tzw. wysokosygnałowych, aby wysterować suba. Chyba to nie jest trudne, jeśli sub ma takie wejścia. A co do spójności z pozostałymi kolumnami to podejrzewam, że trzeba tutaj dużo poeksperymentować.

Dudeck

  • 5101 / 5854
  • Ekspert
14-08-2008, 20:27
Paww . Dysponuję zwykłym dwukanałowym amplitunerem stereo z podwójnymi wyjściami na kolumny ( A+B ) i o te gniazda by mi bardziej chodziło .

paww

  • 327 / 5887
  • Zaawansowany użytkownik
14-08-2008, 22:10
Dudeck, rozumiem, że chcesz mieć po prostu więcej basu i chcesz kupić suba, czyż tak?

Dudeck

  • 5101 / 5854
  • Ekspert
18-08-2008, 16:50
Tak , właśnie to od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie .
Wcześniej myślałem o kolejnej parze kolumn z "dużym" basem ale jednak na dwie kolejne kolumny nie za bardzo mam miejsca a upychać je później gdzie popadnie też z grubsza mija się z celem .
Pozdrawiam .