Audiohobby.pl

PS Audio: PerfectWaveDAC, DirectStreamDAC i inne

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
15-05-2016, 14:01
Mam PS A Nuwave od lat, słuchałem też różnych innych DAC. Nuwave jest już prawie perfekt, gra audiofilsko, nie słyszy się żadnego digitalu, jest scena, barwa, przestrzeń. Słyszałem dwa przetworniki powyżej 2 tys. eur i nie umywały się do Nuwave. OK, chciałem więc sięgnąć wyżej. Kupiłem przed dwoma tygodniami PerfectWave DAC II z Bridge-em. Zaskoczenie na początku - duży krok jakościowy do przodu - głębsza szersza scena, głębszy precyzyjniejszy bas, dobra substancja, niesamowita przestrzeń i masa powietrza. Mówię o ustawieniu NativeX - bo to jest najlepsze. Miałem na parę dni DCS Vivaldi, mogłem bezpośrednio porównywać. Pewne rzeczy robił Vivaldi lepiej, ale w innych znowu PWD wg mnie był o centymetry w przodzie. Ale nie o tym wszystkim chcę tu pisać.
PWD w cichym otoczeniu lekko brumiał. Ponieważ słucham na highendowych "kolumnach", czyli na Stax 009 lub 007 MkI (tak, słuchawki), więc nic dziwnego, brumm przeszkadzał. Zapragnąłem więc otworzyć PWD, ale bez specjalnych gwintowanych prętów, którymi można podnieść "wieko" - ani rusz. Sprowadziłem więc parę kompletów takich narzędzi z zagranicy (uwaga gwintowanie w calach!). I otworzyłem. Wspaniale zrobiony DAC, perfekt w szczególe. A co brumi? Ten duży trafo, mocowany wielką nakrętką! Jestem gotów założyć się, że to występuje prawie w każdym dużym PS Audio, też w nowych DirectStream.
Dwie specjalne podkładki gumowe, trzy minuty pracy - zrobione. Cicho sza, żadnych brumień. Już od paru dni, a gra po trzy cztery godz. dziennie. Kogo ten temat interesuje, mam jeszcze zbyteczne komplety prętów do otwierania.
« Ostatnia zmiana: 15-05-2016, 14:31 wysłana przez ductus »

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
15-05-2016, 14:08
A tutaj taka mała lekcja poglądowa. Ponieważ nie znalazłem nic podobnego w sieci, więc wydaje mi się, że mogę tym paru posiadaczom tych DACów pomóc. Na zdjęciach udokumentowałem, co należy zrobić.

ductus

  • 1247 / 4810
  • Ekspert
15-05-2016, 14:22
Oraz reszta obrazków. Dla tych co chcą dodatkowo wiedzieć: Po ostrożnym wypchnięciu wieka (sztyfty!) i odłożenia w bezpiecznym miejscu, wykonujemy odsłuch podłączając PWD jedynie do sieci i słuchając nad zaznaczonym trafem. Jeżeli brumi (jak u mnie) po odłączeniu od sieci rozłączamy pokazane dwa białe wtyki z zasilaniem. Odkręcamy nakrętkę śruby trafa, zdejmujemy podkładki i stosujemy gumowy amortyzator pod trafem, a po założeniu podobny pod nakrętką. Niesprężystą podkładkę "wyrzucamy" (krótka śruba!), mocujemy nakrętkę jak na obrazku i wykonujemy znowu test z odsłuchem. Powinno być <perfekt>! Sztyfty wykręcamy i wciskamy wieko ostrożnie, potem przykracamy na spodzie śrubki. GOTOWE!  Wieko, to drewno mocowane na bazie metalowej, lakierowane chyba lakierem samochodowym na czarno. ŁAdne i praktyczne, bo trudno zarysować, łatwo wypolerować stosując pasty do lakierów.

asmagus

  • 4439 / 5414
  • Ekspert
27-06-2016, 09:19
Taka dygresja, całkiem dobrze wygląda ten "środek".