Audiohobby.pl

SEAS-3-Way-Troels Gravesens

krzysiow

  • 8 / 4653
  • Nowy użytkownik
25-04-2016, 21:18
Witam.
Proszę o opinię czy warto zrobić kolumny wg pomysłu SEAS-3-Way-Classic - Troels Gravesens.
Jest jeszcze druga wersja SEAS-3-Way-Classic-mkII - Troels Gravesens.
Może ktoś miał możliwość porównania obu wersji?

http://www.troelsgravesen.dk/3WClassic.htm
http://www.troelsgravesen.dk/SEAS-3-Way-Classic-mkII.htm

Proszę kolegów, którzy są obeznani w temacie kolumn DIY o wyjaśnienie czym te wersje się różnią (chodzi mi o walory słuchowe) i którą warto wykonać.

Szukam kolumn do wzmacniacza SE 300B, do pokoju ok. 17 mkw.

Z góry dziękuję za porady i Pozdrawiam
krzysiow

jjurek

  • 2058 / 5796
  • Ekspert
26-04-2016, 08:59
Słuchałem kiedyś pierwszej wersji.
Grały raczej ciemno, gęsto- jak AudioNote.
Są kapryśne jeśli chodzi o wzmacniacz.
Jeśli wolisz jasne, przestrzenne klimaty to nie spodobają Ci się.



lancaster

  • Gość
26-04-2016, 11:55
do 300B wex cos co te wzmacniacz popchnie bez problemu, jakies wysokoskuteczne 2 drogi jesli nie fullrange, chocby AN jak jurek pisze. Na stronie Seasa chyba jest projekt 2 way na ich vintage glosniku, zwrotnica prosta jak cep, skutecznosc odpowiednia. 300B to lubią.

krzysiow

  • 8 / 4653
  • Nowy użytkownik
27-04-2016, 05:56
Dla wyjaśnienia napisz, że nie koniecznie upieram się na te projekty. Rozważałem też coś na Fostex'ach lub Sonido.
A może w ogóle coś innego. Chętnie przyjmę dobre rady, żeby sprecyzować to podam, że słucham głównie jazzu, popu i rock'a - metraż to jak już wspomniałem ok. 17 mkw, pokój średnio zagracony. Chcę aby koszt przetworników wraz z zwrotnicą zamknął się w kwocie 2000-2500 zł.
krzysiow

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
28-04-2016, 11:20
Fajne te altusy robi Gravesens. Chyba zbuduję sobie tylko czy aluminiowe pierscienie będą pasować?

lancaster

  • Gość
28-04-2016, 11:43
jak mialbym wybierac fostex-sonido to sonido (dla mnie prywatnie0)
Sonido wysterowuje 1,5W lampy 45, wiec 8-9W z 300B na pewno da rade z zapasem.

krzysiow

  • 8 / 4653
  • Nowy użytkownik
28-04-2016, 12:10
A słuchałeś Sonido w jakiejś budzie proponowanej przez producenta?
Zastanawiałem się nad małym SFR145 (czy on da wystarczającą ilość basu?) albo SFR175 tylko proponowana "buda" jest dla mnie za duża, a może wpakować go do obudowy horn w stylu a'la fostex? Widziałem gdzieś w sieci sonido SFR175 włożóne w obudowę typu TL i ona była nieco mniejsza, taka by mi odpowiadała.
krzysiow

lancaster

  • Gość
28-04-2016, 18:35
sluchalem, u znajomego tego :
http://sonido.hu/adat_pdf/diy-sfr175-box-sidehole.pdf

u znajomego fajny dziwiek z lampa 45 wlasnie. 1,5W i Rammstein bez problemu. Bas nadspodziewanie duzy, nawet lekko subwooferowy miejscami. Z tym akurat mozna sobie poradzic wrzucajac do tunelu odpowiednia ilosc welny owczej czy czego kolwiek innego zmniejszajacego jego promieniowanie. Znajomy lubi duzo basu wiec OK :-)

lancaster

  • Gość
28-04-2016, 18:38
mysle ze TL ki tez mozna sprobowac. Robilismy kiedys testy obudow do fulli i czysty basrefleks wypadl najslabiej(nie chodzi o bas tylko calosc)..
LT juz calkiem spoko dxwiek, troche zabwy ze strojeniem, meloV8 na pewno pomoze :-)

lulu

  • 55 / 5819
  • Użytkownik
01-05-2016, 13:53
Słuchałem kiedyś pierwszej wersji.
Grały raczej ciemno, gęsto- jak AudioNote.
Są kapryśne jeśli chodzi o wzmacniacz.
Jeśli wolisz jasne, przestrzenne klimaty to nie spodobają Ci się.

co ucho to zdanie, mam je i grają dynamicznie, przestrzennie ani odrobiny ciepła, są neutralne. Wniosek taki: posłuchać trzeba samemu, co słuchacz , co sprzęt o inna opinia.
lulu