Audiohobby.pl

Proszę o pomoc Mini czy Ampli ???

macskup

  • 3 / 2962
  • Nowy użytkownik
16-02-2016, 18:48
Proszę o pomoc w wyborze sprzętu grającego do domu. Powierzchnia pokoju to ok 18m2. Do tej pory używałem Sony FH-B710z kolumnami 3 drożnymi 80W z kompletu. Moc, pasmo wzmacniacza nie jest mi znana. Moc i jakość dźwięku w zasadzie mi odpowiadała. Wymieniam sprzęt ze względu, na to że od lat nie działa mi CD i używam zewnętrznego co trochę mi się już sprzykrzyło. Po za tym brakuje mi wejść oraz możliwości odtwarzania z serwera DLNA.
Rozważam dwie opcje:
-system mini: Denon N9, Panasonic SC-PMX100, PIONEER X-HM82-K
lub
-amplituner: Yamaha RX-S601,Pioneer VSX-S510
W zestawie chciałbym używać moich kolumn z Sony. Na plus przy mini jest to że od razu w kpl jest napęd a przy amplitunerze trzeba dokupić. Dodatkowo zajmuje mniej miejsca. Jeśli chodzi o zestaw z amplitunerem to pewnie lepsza jakość. Tu właśnie moje główne pytanie
 -czy stosując te same kolumny (moje Sony 80W) w obu przypadkach rzeczywiście będzie zauważalna jakaś duża różnica w dźwięku między tymi systemami mini a amplitunerem ? Dodam że dźwięk wielokanałowy jest tylko dodatkowym atutem a nie czymś najważniejszym. Może w ogóle nigdy tego nie będę potrzebował.
Będę bardzo wdzięczny za jakieś sugestie.
Pozdrawiam
Maciej

brodacz

  • 1780 / 3799
  • Ekspert
16-02-2016, 19:02
Witaj Maciek
Jeśli muzyka jest dla Ciebie ważniejsza i dasz radę bez wielokanałowości i tych wszystkich dekoderów i innych cudów to trzymaj się od tego jak najdalej.Kup wzmacniacz przeznaczony tylko i wyłącznie pod stereo( najlepiej bez radia jeśli się obędziesz  ,tylko sam wzmacniacz ).

Robiłem kiedyś testy wzmacniaczy z jednej półki cenowej.Wzmacniacza kina domowego uważanaego za jeden z najlepszych w brzmieniu stereo w swojej klasie ze wzmacniaczem stereo uważanym za solidny lecz hie najlepszy w swojej klasie i przewaga w graniu stereo na korzyść wzmacniacza stereo była bardzo duża.

Również pozdrawiam
Przemek
« Ostatnia zmiana: 16-02-2016, 19:06 wysłana przez brodacz »

Haka

  • 2996 / 5152
  • Ekspert
16-02-2016, 19:15
Ta Twoja Sonówka brzmi lepiej, niż wymienione systemy mini.

Kupowanie amplitunera do tych kolumn, to średni pomysł.


Ja bym naprawił CD w Twojej Sony i przez następny rok, czy nawet dwa, porządnie przemyślał temat zmiany sprzętu.

brodacz

  • 1780 / 3799
  • Ekspert
16-02-2016, 19:22
Haka ma rację ,jeśli kupiłbyś już jakiś wzmacniacz to przydałyby się kolumny nie od wieży.Tak to trochę szkoda kasy.
« Ostatnia zmiana: 16-02-2016, 19:26 wysłana przez brodacz »

lancaster

  • Gość
17-02-2016, 07:56
stereo. Jesli wexmiemy 2 urzadzenia w tej samej cenie w stereo masz 2 koncowki a w KD 5 + njaczesciej bajery ktore tez pare petrodolarów kosztują.

Rownorzędny dxwiekowo amplituner KD powinien kosztowac 3 razy tyle co stereo i w bajki raczej nie wierz.

posluchaj u siebie a jak sie w miare podoba to zostaw i ciesz sie muzyką.
na audiofilskie nerwice masz jeszcze czas ;-)

lancaster

  • Gość
17-02-2016, 08:03
PS. pomysł Haki jest bardzo OK. Jakbys mial problem z serwisem pisz na priva(to nie autoreklama, nie zajmuje sie naprawami).
Jak wpadnie Tobie pomysł na zmiane sprzetu zainwestuj 20-30% przeznaczonych srodkow w podróże (pojexdzic na odsluchy, pozyczyc wybrane rzeczy do domu) a za pozostałe 70-80% wybierz sobie coś fajnego i znow ciesz sie muzyką :-)

macskup

  • 3 / 2962
  • Nowy użytkownik
17-02-2016, 14:29
Na początku serdeczne dzięki za ta szybką reakcję na mojego posta, nie spodziewałem się ;-)
Hmm już myślałem , że kupię sobie jakaś nową zabawkę a tu każdy mi odradza…
Faktycznie ta moja stara sonka gra niczego sobie i też zastanawiałem się czy nie wymienić w niej lasera i na razie przeczekać. Odnośnie amplitunera Yamaha RX-S601 wraz z moimi kolumnami z Sony to traktowałbym ten komplet jak tymczasowy a w przyszłości je wymienił.
Po za tym zależało mi na możliwości odtwarzania z serwera DLNA, tunerze radiowym (ew DAB+ - co o tym sądzicie?)
A co do tych systemów mini to spodziewałem się, że przynajmniej grają jak moja Sonka a mają dodatkowo trochę bajerów (DLNA,BT,USB)
No nic przemyślę wszystko jeszcze raz…..
Co do przesłuchania sprzętu to niestety w moim małym mieście (Opole) nie ma gdzie. Może niedługo będę we Wrocławiu to tam może cos da się pooglądać.
Jeszcze raz dzięki.

macskup

  • 3 / 2962
  • Nowy użytkownik
22-02-2016, 20:19
Dziękuję serdecznie za porady. W zasadzie odpuściłem już sobie pomysły na sprzęt typu Denon N9 czy Pioneer X-HM82 a laser mojej sonki po za tym , że nie czytał ma wylane kondzioły na serwo pod laserem i korozja raczej uniemożliwia skuteczna naprawę
Zastanawiam się teraz nad:
Yamaha R-N602
Pioneer SX-N30DAB-K
Pioneer SX-N30
lub 5.1
Yamaha RX-S601
Yamaha Aventage RX-A550
Yamaha HTR-4068

Co sądzicie o DAB+ ? Ma sens wybierać sprzęt wspierający tę technologię ?
Czy napędem Yamaha BD-S477 będę mógł zarządzać pilotem od w/w amplitunerów Yamaha ?

pozdr