Audiohobby.pl

Audio-zagadka

cadam

  • 4401 / 5895
  • Ekspert
02-03-2016, 18:32
Podstawki pod kable?

Interkonekty?

4m

  • Gość
02-03-2016, 18:40
Prędzej jakieś kable usb do drukarki :)

magus

  • 20990 / 5896
  • Ekspert
02-03-2016, 18:51
Ten terminal pochodzi jeszcze z czasów kiedy firmy produkowały kolumny i nie nie musiały ich przystrajać biżuterią typu WBT aby dobrze grały.


u mnie nadal takie siedzą ;-)

na początku myślałem o wymianie, żeby można było wpiąć bananki
a potem kupiłem Resony i stwierdziłem, że przykręcenie gołych drutów do terminalu będzie najlepszą opcją


Odszedł 13.10.2016r.

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
02-03-2016, 19:18
To nie interkonekty, nie kable USB i nie podstawki pod kable.

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
02-03-2016, 19:20
Ten terminal pochodzi jeszcze z czasów kiedy firmy produkowały kolumny i nie nie musiały ich przystrajać biżuterią typu WBT aby dobrze grały.


u mnie nadal takie siedzą ;-)

na początku myślałem o wymianie, żeby można było wpiąć bananki
a potem kupiłem Resony i stwierdziłem, że przykręcenie gołych drutów do terminalu będzie najlepszą opcją

U mnie już też takie siedzą :-)

« Ostatnia zmiana: 02-03-2016, 19:24 wysłana przez Gustaw »

magus

  • 20990 / 5896
  • Ekspert
02-03-2016, 19:24
O?! Dokładnie takie? Czemu zmieniłeś?

edit: a, w Heresy

nabyłeś?


Odszedł 13.10.2016r.

4m

  • Gość
02-03-2016, 19:32
Jak topowe i nie kable do drukarki to pewnie będą bezpieczniki :)

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
02-03-2016, 22:38
4m

Wygrałeś zupę z wkładką. To kompromitujące dla naszego hobby ale to całkiem na serio napisana recenzja bezpieczników audiofilskich. W razie czego służę linkiem.

Magus,

Odpowem treściwie - Tak!

4m

  • Gość
03-03-2016, 09:16
Kompromitujące dla naszego hobbi jest to, że 'producenci' z nazwy sklepowej 'bezpiecznik topikowy' wymazują w drugim wyrazie litery 'ik'. Kompromitujące jest, że z ceny detal 1,20 zł/szt. wymazują przecinek, dodają zero na końcu oraz firmową naklejkę i certyfikat autentyczności. Kompromitujące jest, że dzielą się częścią tak wygenerowanego zysku z profesjonalnymi recenzentami w zamian za opiewanie tego w kategorię Hi-End. Kompromitujące jest, że znajdują się 'pasjonaci' na tak zachwalany towar.

Recenzje bezpieczników nie są kompromitujące :)

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
03-03-2016, 09:24
Kompromitujące dla naszego hobbi jest to, że 'producenci' z nazwy sklepowej 'bezpiecznik topikowy' wymazują w drugim wyrazie litery 'ik'. Kompromitujące jest, że z ceny detal 1,20 zł/szt. wymazują przecinek, dodają zero na końcu oraz firmową naklejkę i certyfikat autentyczności. Kompromitujące jest, że dzielą się częścią tak wygenerowanego zysku z profesjonalnymi recenzentami w zamian za opiewanie tego w kategorię Hi-End. Kompromitujące jest, że znajdują się 'pasjonaci' na tak zachwalany towar.

Recenzje bezpieczników nie są kompromitujące :)

OK. To ma sens :-)

Przy okazji kolejna zagadka.

Kiedy (wystarczy podać lata danego wieku) w Polsce zaczęto nadawać audycje radiowe z dźwiękiem wykorzystującym więcej niż tylko dwa kanały. Osoby, które wymienią miasto w których te audycje emitowano dostaną oprócz zupy  z wkładką (z mięsną nie z gramofonową) paczkę misiów-żelatynek.
« Ostatnia zmiana: 03-03-2016, 09:32 wysłana przez Gustaw »

chml

  • 54 / 5004
  • Użytkownik
03-03-2016, 10:07
Radio Wrocław w latach '80 nadawało regularne audycje kwadrofoniczne. Nie pamiętam dobrze tych audycji choć u zaprzyjaźnionego sąsiada był kwadrofoniczny amplituner. Pamiętam za to doskonale Wieczór Płytowy, Studio Stereo, wspaniałą audycję Nie Tylko Dla Orłów. Produkcje radiowe lat osiemdziesiątych stały na bardzo wysokim poziomie a radio stanowiło dużo ważniejszy element życia społecznego niż w tej chwili.

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
03-03-2016, 10:14
Radio Wrocław w latach '80 nadawało regularne audycje kwadrofoniczne. Nie pamiętam dobrze tych audycji choć u zaprzyjaźnionego sąsiada był kwadrofoniczny amplituner. Pamiętam za to doskonale Wieczór Płytowy, Studio Stereo, wspaniałą audycję Nie Tylko Dla Orłów. Produkcje radiowe lat osiemdziesiątych stały na bardzo wysokim poziomie a radio stanowiło dużo ważniejszy element życia społecznego niż w tej chwili.

chml,

Masz już drugi talerz zupy na koncie i paczkę misiów-żelatynek, na deser.
Dodam jedynie, że pierwsze audycje testowe Quadro nadano w końcówce lat 70-tych.
Konkludując. Zupa i misie - TAK. Wkładka mięsna - NIE (brak podania właściwego dziesięciolecia).
« Ostatnia zmiana: 03-03-2016, 10:17 wysłana przez Gustaw »

chml

  • 54 / 5004
  • Użytkownik
03-03-2016, 10:15
Recenzje bezpieczników nie są kompromitujące :)

Są i to bardzo. Utwierdzają ludzi w przekonaniu, że prawa fizyki można mieć za nic. Tworzą pseudonaukową podbudowę, którą potem sprytni sprzedawcy używają do okłamywania swoich klientów. Podobnie jest z homeopatią czy święconą wodą. Ich działanie opiera się na wierze, nie na nauce. Szkodliwe i kompromitujące jest nazywanie wiary nauką i odwrotnie.

chml

  • 54 / 5004
  • Użytkownik
03-03-2016, 10:21
chml,

Masz już drugi talerz zupy na koncie i paczkę misiów-żelatynek, na deser.
Dodam jedynie, że pierwsze audycje testowe Quadro nadano w końcówce lat 70-tych.
Konkludując. Zupa i misie - TAK. Wkładka mięsna - NIE (brak podania właściwego dziesięciolecia).

To akurat dobrze się składa, od dwudziestu lat nie jem mięsa.
Ja te audycje zapamiętałem z lat 80. Wcześniej byłem za młody żeby zwracać na nie uwagę. Tak czy siak było to nie lada wydarzenie, podobnie jak słuchanie pierwszej płyty kompaktowej na CD Fonica.

chml

  • 54 / 5004
  • Użytkownik
03-03-2016, 10:30
To teraz ja mam zagadkę, audio - wideo jeśli może być: podaj nazwę audycji oraz imię i nazwisko prowadzącego program muzyczny w pierwszej polskiej komercyjnej telewizji nadającej we Wrocławiu na początku lat 90. Nagroda to wegetariańska pizza.