Amerykańska firma MIT konsekwentnie pracuje nad udoskonalaniem układów korekcyjnych, co czyni ze swoich produktów (zgodnie z jednym z członów w swojej nazwie – interface) - coś „więcej niż tylko sam przewód”. Hybrydowa technologia zastosowana w najnowszej rodzinie kabli CVT konsekwentnie zakreśla główny obszar zainteresowania swoich inżynierów odpowiedzialnych za projektowanie nowych produktów.
Niektóre z układów filtrujących składających się na tę hybrydę to sprawdzone i znane z Terminatora 2 rozwiązania – moduły wejściowy (po stronie źródła sygnału) i wyjściowy (po stronie dla odbiornika sygnału). Ich podstawową funkcją jest redukcja szumów oraz poprawa relacji energetycznych. Natomiast moduł, który stanowi istotę Terminatora 1 – CVT Coupler – ma za zadanie porządkowanie niedoskonałości fazowych jak i sygnałów ultra sonicznych oraz głównego problemu spotykanego w kablach łączących systemy audio – mianowicie „odbijania” energii z powrotem do źródła dźwięku. Połączenie tych technologii pozwala kontrolować przepływ energii na wejściu i jednocześnie zwiększać zakres artykulacji na wyjściu.
Te właściwości konstrukcyjne w połączeniu z innymi sprawiły, że Terminatory „ometkowano” zastrzeżonym znakiem towarowym Multipole Technology, którego sloganem reklamowym jest „...kilka przewodów w jednym”. Zasada działania polega na zastosowaniu filtrów w celu „stworzenia” dodatkowych pól zakresu artykulacji o różnych charakterystykach, co w konsekwencji sprawia wrażenie jakbyśmy używali i mieli do wyboru rzeczywiście „kilka kabli w jednym”. Używając terminologii informatycznej – mamy do wyboru „wirtualne” przewody a żeby być bardziej ścisłym - ich charakterystyki dynamiki i artykulacji . Efektem tych wszystkich udoskonaleń jest to, że choć musimy niemało zapłacić to otrzymujemy uniwersalny, do każdego typu muzyki przewód.
A jak to przedstawia się w praktyce ? – opinie naszych klientów, którzy mieli okazję zapoznać się z Terminatorem są entuzjastyczne