Audiohobby.pl

Shigaraki clone - wyświetlacz

lancaster

  • Gość
14-07-2008, 13:05
Wszystko fajnie, pięknie, gra wspaniale....chcialem Was jednak zapytać czy nie myśleliście o innych opcjach wyswietlacza ? Marzy mi sie czytelniejszy/większy a najlepiej świecący na zielono :)





'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.'

Bacek

  • 2363 / 5860
  • Ekspert
14-07-2008, 13:58
W tesco widziałem innego dawcę który miał zielony wyświetlacz LED (takie modułowe cyferki, żaden high-tech)
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

lancaster

  • Gość
14-07-2008, 14:00
Modułowe cyferki jak najbardziej są OK :)
A byłby klopot zakupic inny wyswietlacz i po prostu podmienić ?


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
14-07-2008, 14:34
Do shigarakiego bedę teraz zamawial obudowe z akrylu i wolalbym zeby wyświetlacz byl elementem ozdobnym stąd ten pomysł.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

mabor55

  • 22 / 5823
  • Użytkownik
14-07-2008, 17:21
Ja wymieniłem diodę na zieloną i teraz mam wyświetlacz świecący na zielono.

mabor55

  • 22 / 5823
  • Użytkownik
02-08-2008, 13:50
Mam jeszcze pytanie odnośnie wyświetlacza. Czy jest możliwość w jakiś prosty sposób zrobienie bardziej rozbudowanego wyświetlacza, takiego, który wyświetlałby również czasy utworów? Bo wyświetlacz tylko z numerami utworów wygląda trochę ubogo.
Marek

benpe

  • 14 / 5791
  • Nowy użytkownik
02-08-2008, 21:29
według dokumentacji czipów napędu nie ma takiej możliwości, układ steruje tylko 2 cyfrowym displejem z numerem utworu.
pozdrowienia

mabor55

  • 22 / 5823
  • Użytkownik
04-08-2008, 09:53
To "coś niebieskiego" to jest przełącznik do odczytywania cd. Mam już zrobione przyciski do sterowania, ale brakuje mi ładnych guziczków na nie i na razie nie montuję tego, a odtwarzacz obsługuję tylko pilotem i ten dzyndzel musi być ;)
Wewnątrz jes NOS DAC TDA1543, z którego jest pobierany sygnał i idzie to do lampizatora by Ł. Fikus na lampkach 6n6p. Gra to (moim zdaniem) bardzo dobrze. Mam już zrobiony lampizator na lampie 6n13s, ale jeszcze nie podłączałem tego monstrum do tego DACa. Mam tą lampę (a właściwie 6as7, która brzmi lepiej od tej radzieckiej) w wyjściu DACa w Yamasze i gra ona bardzo obiecująco, więc myślę, że i z TDA1543 zagra lepiej niż te lampki.

lancaster

  • Gość
04-08-2008, 10:14
mabor, pochwal sie koniecznie jak zagadał megalamizator - jeszcze tego nie ćwiczyłem.

Pozdrawiam


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

mabor55

  • 22 / 5823
  • Użytkownik
04-08-2008, 20:23
Megalampizator (6n13s, a jescze lepiej 6as7) moim zdaniem brzmi najlepiej ze sprawdzonych przeze mnie lamp w stopniu wyjściowym DACa. Bardzo dobrze ta lampa gra z tymi dużymi ruskimi olejakami. Tylko ta ich wilkość... Wokale są znakomite, tak jakbyś miał wokalistkę w pokoju. Naprawdę rewelacja. Już powoli kończę swojego Shigaraki clone, tylko nadal denerwuje mnie ten wyświetlacz :(  Jest za ubogi.

lancaster

  • Gość
21-08-2008, 18:37
Panowie gdzie tam jest dioda podświetlajaca wyświetlacz ? Poombinuję z róznymi kolorami, bo to co jest to jest...takie sobie i wogóle nie chce mi sie z akrylem i chromem komponowac :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
21-08-2008, 19:16
mabor, a tak z ciekawosci moglbys jakos porownac NOS DAC saute i z wyksciem lampowym ?
Sam NOS na TDA1543 gra cąłkeim OK...dopóki nie postawi sie przy nim czegos dynamicznego ....ogolnei naturalnie jest, skali dynamiki niestety brakuje. Z lampą w kilku ukaldach jakie cwiczylem jezeli chodzi o dynamike nei ma pytań, conajwyzej kłopotem jest sekcja cyfrowa  i jej jakosc(naturalnośc dźwieku z niej wychodzacego)
1543 jest pod tym wzgledem cakiem OK, tak ze licze na jakies konkretne efekty :)
Napisz kilka zdąń zwlaszcza 6n13 cs np. 6n23 p


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

jjurek

  • 2058 / 5795
  • Ekspert
21-08-2008, 19:24
mabor
Jeśli duża bańka 6n13s nie mieści Ci się w obudowie zastosuj dwie jej połowki- 6s19p.
Są wielkości lampy 6n6p i we dwie ciągną mniej prądu w żarzeniu niż jedna wielka bulba.
Dzwiękowo- to samo.

jjurek

  • 2058 / 5795
  • Ekspert
21-08-2008, 19:28
A co do samego układu Megalampizatora- trochę źle  są dobrane  warunki pracy lampy.

lancaster

  • Gość
21-08-2008, 19:32
Panowie ta wielka banka z megalampizatora jest wielkości 2a3/300B ?


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'