Audiohobby.pl

Problem Asus xonar ST

rom83

  • 2 / 3290
  • Nowy użytkownik
16-04-2015, 07:49
Witam wszystkich
Problem polega na tym że lewy kanał gra ciszej oraz słychać na nim wyraźne szumy,trzaski itp.Problem ten występuje na wyjściu RCA,słuchawkowym oraz wyjściu przedniego panelu. Nic nie zmienia wymiana OPAMPów,dodam że na tym kanale na wyjściach występują wielokrotnie wyższe napięcia w porównaniu z prawym.

Corvus5

  • 2596 / 5352
  • Ekspert
16-04-2015, 12:28
Prawdopodobnie poszło w siną dal jedno z wyjść prądowych DACa. Mówisz, że gra ciszej, ale napięcia są wyższe czy może jest składowa stała na wyjściu? Nie powinno, są kondensatory sprzęgające.

Możesz podesłać na diagnozę. Jeżeli wyjdzie, że DAC uwalony, to przelutowanie kości na nową wyjdzie łącznie 200zł. Do tego mogę stuningować kartę, jak już u mnie będzie. Podstawowa podmiana elementów 200zł. Zawsze stroję pod czyiś konkretny gust. Można też skromniej zmodować lub iść w stronę zasilania bateryjnego albo bardzo dokładnie stroić układ, czym się karta bardzo odwdzięcza.

rom83

  • 2 / 3290
  • Nowy użytkownik
16-04-2015, 13:22
Te wysokie napięcia tylko na lewym kanale rzędu kilku V na wyjściu panelu przedniego 18,5V!!!
Słuchawki mam podłączone do mikroforuma ten z kolei do wyjścia słuchawkowego objawy mniejsze niż bezpośrednio słuchawki do JACKa karty,słuchać wtedy wyraźne zniekształcenia w niskich rejestrach...
śledziłem twoje posty na różnych forach także jestem w temacie