Audiohobby.pl

Porównania sieciówek :)

lancaster

  • Gość
11-07-2008, 16:04


dobre :))))



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lech

  • 43 / 5791
  • Użytkownik
11-07-2008, 16:26
Panowie o jakiej muzyce mówicie, toż to sample audiofilijskie, a muzyki tam brak.
____________________________W muzyce najpiękniejsza jest cisza.

frank

  • 527 / 5896
  • Ekspert
12-07-2008, 09:29
zyzio - "Akurat Supra jest beznadziejna, ale już Neel 7 ES Gold czy Vincent miażdżą komputerówkę. "

Chyba jajca sobie robisz,pominę milczeniem kabel Neela( użyty materiał :-)))))))   ),natomiast sieciówka Vincenta ?
Takiego gówna nigdy więcej w systemie,choć z drugiej strony to namacalny dowód,że sieciówki działają,w tym przypadku totalna degradacja dzwięku !!!

lancaster

  • Gość
12-07-2008, 09:58
Widze ze zdania odnosnie sieciówek są mocno podzielone ;)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

frank

  • 527 / 5896
  • Ekspert
12-07-2008, 10:18
E,wystarczy rozebrać takie siecióweczki.
To dużo daje do myślenia.
Zresztą tobie tego tłumaczyć nie muszę.
:-))

lancaster

  • Gość
12-07-2008, 10:39
Frank, ano nie musisz ;)
Niekiedy żarty są posuniete dosć mocno....np. w jednej sieciówce za 50 funciaków(metr) siedziały druty 3x1,5mm2(elektryczny podtynk) za 1,75 złotych polskich + wtyki 6 zlotych polskich :)
...a funciak wtedy stal po 6zł albo lepiej ;)
Tak ze ceny kalbi na rynku sa często wyjatkowo zabawne uwazam .


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

frank

  • 527 / 5896
  • Ekspert
12-07-2008, 11:04
Wiesz Lans,niegdyś zydelek bardzo się wykosztował i nabył parę renomowanych ( bardzo drogich ) sieciówek.
Wykonał następnie sekcję zwłok,efekt był zaskakujący,stosunek - użyte materiały - cena wprost zdumiewający.
Przykład, to dwie firmy - HG & Velum,zdjęcia były zamieszczone na AS.
Wniosek - kierunek klinika psychiatryczna,chociaż w mojej opinii wyniki wskazały na jedną wielką HUCPĘ !
No,ale w naszym światku takie numery przechodzą,mało tego zawsze znajdzie się cała rzesza audiomaniaków popierających taką politykę cenową.
Cóż, świat jest usiany wielką ilością idiotów.
A wystarczy kupić dobry drut nawojowy,izolację,pobawić się w geometrię ( czasochłonne),a wynik może być wprost zdumiewający i przynieść wiele radości.
Polecam taką zabawę.
:-)

majkel

  • 7476 / 5893
  • Ekspert
12-07-2008, 11:59
Przewodniki nie mają znaczenia. Udowodniła to firma Virtual Dynamics, która wpakowała przewody do węża ogrodowego, a następnie w oplot. Odkrycia dokonał kot forumowicza z head-fi w trakcie zabawy z tymże kablem (mam nadzieję niepodłączonym). Firmę Virtual Dynamics lubię też z innego powodu - jeden z ich pracowników udziela się czasem na head-fi, i napisał tam, że nie odpowiada mu brzmienie formatu FLAC, nawet napisał jakie ono jest, ale nie zapamiętałem. W każdym razie WAV brzmiało lepiej.

lancaster

  • Gość
12-07-2008, 13:35
Frank, dzięki ;)
Siecióka Zydelka akurat była calkiem OK. W dwóch systemach w jakiich jej słuchalem in plus(w skali sieciówkowej rzecz jasna :))


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

ptx

  • 651 / 5895
  • Ekspert
12-07-2008, 14:22
mam dwie sieciowki zydelka jadna do źródła(pierwsza wersja) druga do wzm.ta do źródła jest bardziej przejrzysta .ta do wzm. ciemniejsza grajaca bardziej dolnym pasmem i bardziej w glab.obydwie raczej zaliczal bym do ciemnych.
ostanio robiłem porównanie z gigawattem lc1 i sieciowki zydelka były bez dwóch zdań lepsze.


/choć wydaje się to niemożliwe, nie jestem nieomylny/

zyzio

  • 960 / 5787
  • Ekspert
12-07-2008, 15:24
Sieciówki Zydelka są lepsze od znienawidzonych przez Franka Neela i Vincenta bez dwóch zdań, co nie znaczy że Neel i Vincet to gówno przynajmniej moim zdaniem :) Mam Zelum Power AC czy jak on tam się nazywa przy preampie - tania sieciówka z odpowiednią geometrią i przez to pewnie zacna, bo jest nparawdę ok, ale to mimo wszystko nie poziom chociażby Shunyaty.....Zelum jest jednak lepszy od Bartka1 również, co stawia go w niezwykle jasnym świetle :)

frank

  • 527 / 5896
  • Ekspert
12-07-2008, 19:01
Zyzio , shunyata nie jest warta żądanych pieniędzy,zresztą cały ten biznes kablowy to jeden wielki bełkot.
Druty w cenie dobrego samochodu !
Ale taki ten nasz światek audiowariacki.
Oplot na kablu identyczny jak w sprzedawanych u mnie przewodach do sprężarek samochodowych(foto).

frank

  • 527 / 5896
  • Ekspert
12-07-2008, 19:01

majkel

  • 7476 / 5893
  • Ekspert
12-07-2008, 19:11
A tutaj opisano, jak firma Virtual Dynamics przeszła od teorii do praktyki. :)

http://www.head-fi.org/forums/f21/my-cat-tore-up-my-virtual-dynamics-power-3-a-293165/

Przy okazji zaznaczam, że nie jestem sceptykiem w kwestii kabli zasilania, a jedynie zwracam uwagę, że i w tej branży zdarza się robienie z nas "tata-wariata".

frank

  • 527 / 5896
  • Ekspert
12-07-2008, 19:22
Haha,to nic nowego,widziałem rozebranego HeavensGejta.
Koszmar !
Sieciówka była z najlepszej serii cenionej na kupę kasy,wykonanie do dupy przypominające prace uczniowskie nienajwyższych lotów.