Ekskluzywne pokazy hi-endowych systemów lampowych amerykańskiej firmy MANLEY w salonie Q21
Manley Labs zajmuje wyjątkową niszę w lampowym Hi-End audio - więcej niż połowa ich produkcji skierowana jest do profesjonalnej areny sztuki nagraniowej. W tym jest lekcja, którą jeszcze nie każdy audiofilski wzmacniacz lampowy o mikroskopijnej mocy i wygórowanej cenie sobie przyswoił: miej liniową charakterystykę, nie psuj się, gdy trzeba pracuj 24 godziny na dobę / 7 dni w tygodniu.
Mówiąc prosto, inżynierowie zajmujący się nagraniami i masteringiem nie chcą zniekształceń i eufonii. Ale upierają się przy szerokim paśmie przenoszenia, niskim szumie i liniowości. Ci miłośnicy muzyki, którzy z większą życzliwością odnoszą się do tych szczególnych wartości niż do "klasycznego" dźwięku lampowego powinni uważniej przyjrzeć się ofercie Manley Labs obejmującej DAC, przedwzmacniacze, wzmacniacze zintegrowane i monobloki.
Uczciwie wycenione, te urządzenia są tak wytrzymałe jak wyglądają, z wieloma istotnymi częściami takimi jak transformatory, obudowa, przełączniki, pokrętła i gniazda we/wy wytwarzanymi wewnętrznie przez firmę.
Jednakże, same ceny i wygląd urządzeń Manley Labs mogłyby się zmówić przeciw temu, żeby je traktować poważnie. W końcu, jeśli nie są niedorzecznie drogie i wystrojone pozłacanym chromem lub lakierem samochodowym to przecież nie może to być hi-end, czyż nie tak?
Nie tak. Duże 250W monobloki Manley Neo-Classic więcej niż raz były uznane za najlepszy "Dźwięk Wystawy" razem z głośnikami Joseph Audio. Przedwzmacniacz phono Manley Steelhead jest przez wielu koneserów uważany za jeden z najświetniejszych jakie kiedykolwiek zbudowano, a pochlebne recenzje w drukowanych czasopismach potwierdzają to.
Oczywiście, to wszytko nie przeszkadza ludziom Manleya pod towarzyskim przewodnictwem EveAnne Manley, pseudonim The Vanimal, dobrze się bawić i nadawać swoim swoim komponentom wszelkiego rodzaju nazwy stworzeń oceanicznych. Ale kto inny mógłby zaprojektować wzmacniacz z w pełni przełączalnym trybem pracy single-ended/push-pull trioda/pentoda oraz z ustawianym przez użytkownika stopniem sprzężenia zwrotnego, włączając w to zero? Tylko ludzie, którzy z myśleniem wychodzą poza zwyczajowy, zatwierdzony przez audiofilów schemat.
Serdecznie zapraszamy do salonu Q21, mieszczącego się w Pabianicach Reymonta 12 na ekskluzywne pokazy systemów opartych na elektronice MANLEY oraz optymalnie dobranych kolumnach z naszej bardzo szerokiej oferty. Prosimy jedynie o wcześniejszą rezerwację sali odsłuchowej oraz uzgodnienie konfiguracji systemu drogą telefoniczną pod nr 661 735 000. Osobami odpowiedzialnymi za prezentacje są Bartek Szymański i Jacek Lesień.