Audiohobby.pl

Musical Fidelity V-DAC -> DAC Converter

asmagus

  • 4439 / 5463
  • Ekspert
01-07-2009, 11:05
Szperam za ciekawym DAC, który podbiłby mi O. 7511 na wyższy poziom i wyszperałem MF V-DAC o którym na forum ... pustka. Ciekawy to minimalistyczny dac, maleńkie pudełko, niektórzy piszą, że jest jak bolid F1 - tzn maksymalnie odchudzony. Cena ok 1100-1300 pln.

Specyfikacja:

    * Up sampling: 24 Bit/192kHz
    * Output impedance:  47Ω
    * Maximum output: 2.2V
    * Total harmonic distortion: 0.004% @ 20Hz-20kHz
    * Frequency response: +0, -0.1dB @ 20Hz-20kHz
    * Crosstalk: -104dB @ 20Hz-20kHz
    * Signal / noise ratio:  -116dB “A”-weighted
    * Total Jitter: 170ps @ -89dB
    * Power requirement: 12V DC 500mA

    * Digital inputs:
    * 1 RCA (coaxial), 1 TOSLINK (optical), 1 USB (type B)
    * Line level outputs: 1 pair RCA sockets
    * Power input: 1.3mm DC power socket

    * Length: 6 2/3" including terminals
    * Width: 3 3/4”
    * Height: 1 2/3” Including Feet


    * DC power supply 12V - 500mA




Co sądzicie o tej konstrukcji? Miał przyjemność ktoś słuchać tego wynalazku?

grishnack

  • 849 / 5843
  • Ekspert
01-07-2009, 11:48
Gdzie mozna kupic tego daca?

Na początku był chaos, potem było jeszcze gorzej

grishnack

  • 849 / 5843
  • Ekspert
01-07-2009, 11:57
A w Polsce, bo nie kupywałęm jeszcze nic z zagranicy nawet na ebayu?

Właśnie zastanawiam się nad kupnem daca, jutro bede mial u siebie daca pana Stelmacha do odsłuchu.

Zastanawiam się i biorę pod uwagę trzy dacki : v-dac musical fidelity
                                                                            magic dac-cambridge audio
                                                                            diy pana Stelmacha
Którego brać ktoś porównywał, słyszał je?






Na początku był chaos, potem było jeszcze gorzej

asmagus

  • 4439 / 5463
  • Ekspert
01-07-2009, 12:12
Je też jestem na kupnie daca i rozważam:
- V-DAC MF (o którym jest ten wątek)
- DacMagic CA
- DAC - 200  od audio-gd na którego naprowadził mnie domzz http://www.audio-gd.com/enweb/pro/dac/DAC200/DAC200-1.htm

Oczywiście wolałbym coś tańszego, w sumie to normalne, lecz jakoś nie jestem przekonany do Beresforda czy Zero DAC. Starszej konstrukcji nie chcę kupować, gdyż wejście USB będzie również przydatne, w ruch pójdą "flaki" i "apple lossless format".

Nie słyszałem żadnego z nich - w kraju, w sklepach, można posłuchać DacMagica


Po przeczytaniu masy testów DacMagic wydaje się być jedynym, który można kupować w ciemno gdyż ma tzw: filtry/charakterystyki do wyboru i można dopasować brzmienie do reszty systemu. Sam jednak nie wiem czy warto...

Gustaw

  • Gość
01-07-2009, 12:30
>> grishnack, 2009-07-01 11:57:29
A w Polsce, bo nie kupywałęm jeszcze nic z zagranicy nawet na ebayu?
Właśnie zastanawiam się nad kupnem daca, jutro bede mial u siebie daca pana Stelmacha do odsłuchu.
Zastanawiam się i biorę pod uwagę trzy dacki : v-dac musical fidelity
magic dac-cambridge audio
diy pana Stelmacha
Którego brać ktoś porównywał, słyszał je?


Koniecznie dodaj do tego zestawu jeszcze Lampucerę.

grishnack

  • 849 / 5843
  • Ekspert
01-07-2009, 12:34
Gustaw

Lampucere tez brałem pod uwagę, założyłem nawet wątek na ten temat


Na początku był chaos, potem było jeszcze gorzej

asmagus

  • 4439 / 5463
  • Ekspert
01-07-2009, 12:55
Ja również brałem pod uwagę lampucerę lecz:
1. wzmak jest lampowy (OTL)
2. DIY nie wchodzą w grę, szczytem DIY dla mnie jest podpięcie inteconektu ;)


Gustaw

  • Gość
01-07-2009, 13:09
>> asmagus, 2009-07-01 12:55:44
2. DIY nie wchodzą w grę, szczytem DIY dla mnie jest podpięcie inteconektu ;)

No to niestety musisz pogodzić się z pogorszeniem stosunku jakość dżwięku/cena o 75% :-)

asmagus

  • 4439 / 5463
  • Ekspert
01-07-2009, 13:24
Cóż - nic na to nie poradzę. Gdybym wybił sobie oko lutownicą majstrując przy lampucerze strata byłaby jeszcze większa, zatem bezpieczniej dla mnie kupić gotowy sprzęt.

Na sprzęcie kupionym w 1998 roku ciągle mam fabryczne plomby na śrubkach obudowy.

grishnack

  • 849 / 5843
  • Ekspert
01-07-2009, 13:26
asmagus>
Jak juz coś kupisz to daj mi znać. Jaki dac na dziś ma u ciebie największ notowania i dlaczego?

Jak bym się zdecydował na v-daca mf to kupiłbyś mi i przesłał na mój adres?
Bo nie robiłem tak jak wspominałem zakupów zagranicą

Na początku był chaos, potem było jeszcze gorzej

Gustaw

  • Gość
01-07-2009, 13:28
Poproś jakiegoś magika z forum aby ci zrobił Lampucerę i sprawa "oka i lutownicy" będzie załatwiona.
Gdybym sam nie miał firmowego DAC-a to tak bym właśnie zrobił.

asmagus

  • 4439 / 5463
  • Ekspert
01-07-2009, 13:52
Napisałem się i "zjadło".

Tym razem w skrócie.

Oba tj. V-dac i Dac Magic mają plusy i minusy i u mnie równe szanse.

V-DAC zaletą ponoć jest bardzo analogowe brzmienie.
DacMagic jest mocno rozbudowany i posiada 3 ustawialne charakterystyki, zatem łatwiej go dopasować do systemu. Jest w zbliżonej cenie do v-dac co dziwi, gdyż v-dac jest minimalistyczny bardzo. trudno orzec co jest lepsze.

asmagus

  • 4439 / 5463
  • Ekspert
01-07-2009, 13:58
Coś mi przeglądarka szwankuje.

o V-DAC "The secret behind the V-DAC\'s affordability is simple. There\'s no ridiculous packaging, no fancy-pants chassis, and no attempt to impress you with cosmetics at all. In fact, there is absolutely no wastage on anything, anywhere. The V-DAC is rather like an F1 racing car. It is completely functional with no excess flab. Just an impressively performing engine." - marketing piękna sprawa lecz przemawia do mnie to porównanie.


Inne opinie:
"The V-DAC sounded extraordinarily quiet, as if I were hearing an absence of digital processing. That\'s subjective, of course. Like those of the other two V components introduced so far, the V-DAC\'s midrange was silky smooth, its treble sweetly extended -- a very pleasing sonic signature for such inexpensive accessories."

"If you lust after a silken, sweet (but not oversweet) sound, you\'ll marvel at the Musical Fidelity V-DAC."


- Sam Tellig, Stereophile, May 2009

"Feed the V-DAC with a digital audio bitstream from a disc player or from your computer, and you\'ll soon be enjoying sound quality that was once the exclusive province of disc players with four-figure price tags... This product is a terrific bargain and is enthusiastically recommended."


- Chris Marten, Playback, Issue 20, 2009

What Hi-fi? magazine\'s online review lauds the V-DAC for its "rich, detailed midrange, and impressively sophisticated sound... The V-DAC is an attractive product for a very reasonable price, and renders an impressively dense and sophisticated musical picture for such a cheap upgrade."

- What Hi-fi? magazine online


V-DAC nie ma wyłącznika, zawsze jest "po prądem".

domzz

  • 1113 / 5831
  • Ekspert
01-07-2009, 15:41
Odpowiadasz na wpis
>> Gustaw, 2009-07-01 13:28:25
Poproś jakiegoś magika z forum aby ci zrobił Lampucerę i sprawa "oka i lutownicy" będzie załatwiona.

Która wersja lampucery jest najlepsza, bo jest ich zawsze kilka na allegro?