Audiohobby.pl

I konfrontacje PC-Audio

fallow

  • 6457 / 5871
  • Ekspert
15-02-2011, 20:40
W tym watku -> http://audiohobby.pl/topic/12/5969#koniec  bylo namawianie to zastosowania innego systemu niz jedyny sluszny, o BFSie nie bylo w sumie mowy doslownie ale chyba domyslnie powinno sie to zrobic zamiast standardowej kobyly - kto w koncu ma 1024 procesory ;) Czasem odnosze wrazenie, ze chyba juz O(1) spisywal sie lepiej.

Marcin chcial wyeliminowac latencje nie tylko w procesie planowanie procesow wiec byla tez mowa o RTAI. Stosuje sie to do CNC i jest juz "prawie normalnym" systemem czasu rzeczywistego :))

---

Pytanie do uczestnikow, czy bylo w koncu porownaniu systemu tweakowanego przez Marcina do innego systemu z waniliowym/golym Windowsem ? :)

fallow

  • 6457 / 5871
  • Ekspert
15-02-2011, 20:42
Zapomnialem dokonczyc zdanie: :))

Marcin chcial wyeliminowac latencje nie tylko w procesie planowanie procesow wiec byla tez mowa o RTAI. Stosuje sie to do CNC i jest juz "prawie normalnym" systemem czasu rzeczywistego :)) ->> wiec powinno wpisac sie w cel ktory stawiaja sobie za punkt honory audiofile nowej generacji ;) (przepraszam nie moglem sie powstrzymac) ;))

Gabriel

  • 1229 / 5698
  • Ekspert
15-02-2011, 21:30
fallow - nie jestem na bieżąco z AH...  8)Mała uwaga - jedyny słuszny system, nie skrępowany mielącym wszystko dookoła oprogramowaniem antywirusowym do spóły z "piaskownicą" - jako maszyna pod wymienne w końcu dyski HDD/SSD - to nie do końca dobre wyjście dla multimedialnej platformy, mającej na celu usunięcie wszelkich "glitchy" z systemu, szczególnie dla systemu typu Desktop, "robiącego" też za dostęp do sieci.  8)
Koniec mojego off-a...

Marcin_gps

  • 185 / 5030
  • Aktywny użytkownik
16-02-2011, 13:18
Gabriel, Fallow - dzięki za wskazówki, ale niestety zmiana platformy nie wchodzi w grę. Odtwarzacz będzie dla ludzi, nie dla geeków. Póki co nadaje się tylko dla nerdów, bo ma ino tryb tekstowy HAHA! Mimo, że za frontend może służyć eksplorator windows, jakikolwiek menedźer plików lub nawet foobar, to do pełnej wygody bardzo daleko.

Fallow, porównania nie było, bo nikt poza mną nie miał peceta, a warunki w których przyszło mi prezentować swój system były dalekie od optymalnych i wyszło średnio. Akustyka + podłączenie sieciówki przedłużaczem bez uziemienia. Ale myślę, że wkrótce, jeśli zechcesz, będzie okazja byś sprawdził betę u siebie. Co prawda z pominięciem optymalizacji w OS, ale jak skonfrontujesz tryb hibernacji z takim foobarem, będziesz mógł powiedzieć, czy to magia Vikingów, robienie ludzi w bambuko czy może nie :)

pozdrawiam,
Marcin

marcow

  • 1045 / 5357
  • Ekspert
03-01-2012, 14:31
Powoli zbliża się termin tegorocznych Konfrontacji PC-audio.
Proponuję żeby odbyły się one w sobotę 11 lutego o godz.17 00
Czekam na zgłoszenia