Audiohobby.pl

Van den Hull 352 Hybrid

Gustaw

  • Gość
18-10-2013, 10:20
Van den Hull 352 Hybrid podłączyłem do moich głośników w miejsce kabli Synergistic Research, licząc trochę na umilenie średnicy, której w moim systemie odrobinę brakuje. Niestety ale Van den Hull 352 Hybrid doskonale wpisał się w potoczną, aczkolwiek niezbyt elegancką, charakterystykę dźwięku proponowaną przez tą firmę (Van Den Muł) i zepsuł w dźwięku znaczną część przekazu. Oczywiście to nie jest tak, że zmienił system, bo żaden kabel tego nie zrobi ale w tym zakresie w którym kable mogą wpłynąć na przekaz (2-5%) zrobił prawie wszystko co mógł.

Zacznę od pozytywów. Van den Hull 352 Hybrid w porównaniu do Synergistica wygładził wysokie tony, dodając im przy tym soczystości i więcej ciała. Jest więcej informacji ale nie więcej ostrości. Talerzy i innych przeszkadzajek słucha się milej i są one podawane w sposób mniej syntetyczny niż w przypadku Synergistic-a. Wokale również robią się bardziej naturalne, przyjemniejsze i bardziej "ludzkie".

Niestety tutaj pozytywny wpływ tego kabla na dźwięk mojego systemu kończy się, ponieważ spada ogólna szybkość dźwięku. Wszystko gra jakby wolniej, z mniejszą petardą i swobodą. To tak jakby jadąc na 5 biegu, na autostradzie, trzymać nogę lekko na hamulcu. Chwilami miałem ochotę podejść do wzmacniacza i podwyższyć głośność aby dodać do dźwięku trochę ducha ale było tylko głośniej a nie ciekawiej.

Jaka konkluzja? Van den Hull 352 Hybrid to typowy zamulacz.

Dodam tylko, że jestem użytkownikiem najtańszego interkonektu tej firmy (VdH The Name) i jestem z niego bardzo zadowolony.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
22-10-2013, 01:40
Grunt ze probowales. Z kablem nie wygrasz ;\')


ps. ponoc seria 3T cos tam poprawia muzykalnosc bez tego mulenia. Ja mialem ich nowa laczowke o tej budowie, te za 1350PLN, ale nie moglem jednoznacznie rozszyfrowac jej wplywu na brzmienie, bo caly czas mi sie \'zdawalo\' ze slysze te roznice, ktorej jakos po \'przepince\' juz nie bylo...wowczas sie wkurwilem bo nie po to place prawie poltora patola bym sie mial zastanawiac nad poprawa dni 4....

majkel

  • 7476 / 5865
  • Ekspert
22-10-2013, 08:53
Dobry głośnikowy to YdYp 2x1,5mm^2. Cena 5zł/mb. Najdroższy kabel, który nie był lepszy kosztował powyżej 10000zł za komplet, a wyżej nie próbowałem z cenami. Na podstawie dotychczasowych odsłuchów różnych kabli głośnikowych stwierdzam, iż te "audiofilskie" to takie filtry wycinająco - wygładzające.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
22-10-2013, 13:23
Wlasnie, promujmy tanie i dobre.

BOBSAPP

  • Gość
15-07-2014, 13:59
Masz rację to jak nazywasz zamulenie (zbyt dużo tkanki i brak ataku)....istnieje w modelach z połączonymi żyłami...122 ,352 ,magnum,

Natomiast już w modelu THE Wind przez możliwość skręcania żył możesz regulować świeżość i nasycenie...oraz atak

TRZEBA PAMIĘTAĆ ŻE TAK NATYCHMIASTOWO JAK W  XLO to nigdy nie będzie ....(izolacja TEFLON vs PCV )..słychać...

Osobiście tym kablem mam okablowane w środku głośniki...

                .....natomiast do nich The Revelation....

Więc nie ma co uogólniać....

Gustaw

  • Gość
15-07-2014, 14:07
Ja tego VdH absolutnie nie skazuję na banicję. W moim konkretnym systemie zachował się jak zamulacz. Podobnie było kiedy testowałem Firsta (pierwszą wersję) u mnie do dup…. a na inny wzmacniaczu ładnie dodał barwy.