Audiohobby.pl

Tonsil SN60

Rafaell

  • 5033 / 5882
  • Ekspert
01-05-2008, 16:46
PLUSY
Wygodne ,najlepsze z krajowych słuchawek,wygodna okładzina uszu z wkładką wypełnioną gliceryną ułatwiajaca odprowadzenie ciepła robione na licencji firmy MB
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MINUSY   Najlepsze z krajowych ale nie rewelacja w stosunku do AKGK300Monitor to dwie klasy niżej zawodny system ustawiania konch na uszach przy intensywnym użytkowaniu ciągle się psuł .
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OPINIA   Jak je kupiłem z pod lady w 81 to byłem szczęśliwy, troszkę niżej schodzący bas w porównaniu do kolumn ZG40C 5 wyraźniejsza ale nie lepsza góra w stosunku do do ZG 40 C5 jednak w stosunku do słuchawek SN590 to jednak duża różnica tamte to były dobre do Amatora stereo :) ,jak kupiłem Kleopatrę 102 to oprócz głośników zmieniłem póżniej słuchawki na SN 60
sprzęt używany ponad rok
miejsce zakupu już nie istniejący sklep RTV   
cena   nie pamiętam ale nie były tanie
dlaczego wybrałem ten sprzęt?   Był to najlepszy wtedy dostępny za złotówki produkt krajowy
przed zakupem porównywałem z   Nie miały konkurencji wszystkie krajowe biły na łeb
testowany zestaw Dama Pik, Aria Kleopatra 102   
Już nie jest używany,po przełożeniu do ochronników słuchu Peltora dałem koledze syna i on je dalej używa, mówi że są ok mnie już po AKG K300Monitor  zupełnie sie nie podobały i według mnie nie trafiły do panteonu słuchawek vintage

Rafaell



Zdjęcie autorstwa użytkownika allegro nowram z jego aukcji http://www.allegro.pl/item343665219_kultowe_sluchawki_sn_60_hi_fi.html

Rafaell

  • 5033 / 5882
  • Ekspert
01-05-2008, 16:48
gdyby ktoś potrzebował mam do nich wkładki z silikonem i maskownica przetworników, może gdzieś jeszcze mam poduchy nagłowne
Rafaell  

josef

  • 536 / 5888
  • Ekspert
18-05-2008, 12:35
to musiałby być chyba dwie wersje SN60 - miałem takie tylko, że czerwone ;)
dźwięk masakra! brak basu; ostra, nieprzyjemna góra i średnica, zupełny brak barwy, po godzinie słuchania ból głowy

DrEwko5

  • 2 / 4487
  • Nowy użytkownik
16-02-2012, 00:24
WITAM
Mam jeszcze te słuchawki w domu - ale ze względu na sflaczałą poduszkę silikonową nie są używane. Szukałem takich poduszek, ale w latach 80-tych nie do zdobycia. Słuchałem głównie na Radmorze 5201.
Nieśmiało zapytam czy te wkładki są jeszcze aktualne ??
Pozdrawiam Drewko5

WOY

  • 583 / 4638
  • Ekspert
16-02-2012, 20:56
Przed laty będąc właścicielem tych słuchawek reanimowałem ich poduszki w taki oto sposób. Wkłuwałem się cienką igłą w ich wewnętrzną stronę a następnie strzykawką napełnioną gliceryną uzupełniałem brakujący płyn. Wyciskałem nadmiar powietrza i ponownie uzupełniałem glicerynę. Otworek po igle przypiekałem delikatnie lutownicą.
           

szwagiero

  • 2239 / 5887
  • Ekspert
16-02-2012, 22:03
Teść ma takie w stanie NOS :) Gra to faktycznie mocno kiepsko, nadaje się tylko jak eksponat muzealny audio z czasów PRL.

DrEwko5

  • 2 / 4487
  • Nowy użytkownik
27-09-2013, 19:26
Bardzo dziękuję za podpowiedź - muszę sprawdzić czy się uda ! Pozdrawiam !