Audiohobby.pl

Black/Death/Thrash Metal - czyli Klub Miłośników Łojenia II.

Chaos

  • 840 / 4957
  • Ekspert
06-04-2014, 02:28
musze przyznac ze sam siebie zadziwiam. po tym jak pare lat temu pierwszy raz zalozylem taki temat na audiostereo i chwile potem administratorzy zrobili tam "profesjonalna" kupe, mowilem sobie i innym ze juz nigdy nie bede pisal o takiej muzie w takich komercyjnych miejscach. no i prosze, znowu zaczynam. na szczescie audiohobby wydaje sie byc duzo mniej biznesowe a bardziej hobbystyczne wiec moze tym razem nie bedzie tak zle. choc malo sie tu udzielalem to przez te pare lat polubilem to kameralne forum. szkoda tylko ze tak malo jest tu piszacych. niech wiec ten temat bedzie tez moja desperacka proba pozyskania nowych uzytkownikow. jak na audiostereo czas pokazal, milosnikow ciezkich klimatow wsrod audiofili nie brakuje. zapraszam wiec wszystkich chetnych do pisania i tylko tak jak za pierwszym razem apeluje o trzymanie sie ram gatunkowych.

Chaos

  • 840 / 4957
  • Ekspert
06-04-2014, 02:34
na poczatek kapela z naszego podworka: Kriegsmaschine. co sadzicie o ich tegorocznym "enemy of man"? ja jestem zaskoczony, raczej negatywnie. po swietnym, energetycznym materiale ze splitu "transfigurations" zupelnie nie tego sie spodziewalem. wlasciwie to nie jest zly album ale jakos takie wolne, klimatyczne granie nie pasuje mi do KSM. moze gdyby wydali to pod szyldem Mgła... ale Kriegsmaschine? slucham juz "enemy" od dwoch tygodni i nie moge sie do tej plyty przekonac.

cocor2007

  • Gość
06-04-2014, 10:17
Nowy Vader na horyzoncie



Jarek2

  • 99 / 3757
  • Użytkownik
06-04-2014, 11:41
czy teksty w muzyce "Black/Death/Thrash Metal" są tylko o diabłach ?

cocor2007

  • Gość
06-04-2014, 12:11
Chyba nie..., coś mi się obiło o uszy, że są też o EL34 i 300B

WOY

  • 574 / 4618
  • Ekspert
06-04-2014, 12:45
Cześć Chaos. Pamiętam nasze potyczki na tamtym forum było wesoło i merytorycznie. Posiadasz wiedzę więc i tu może być interesująco.
Pozdro Mariusz.

zdezintegrowany

  • 1278 / 4660
  • Ekspert
06-04-2014, 21:19
Chaos --> nowa płyta morowe :)


świeży powiew smrodu na polskiej scenie :)

wywiad z nihilem, się nagadał jak na niego :)




zdezintegrowany

Chaos

  • 840 / 4957
  • Ekspert
07-04-2014, 21:06
>> cocor2007, 2014-04-06 10:17:29

jakos dziwnie mi sie ta zajawka kojarzy z Kreatorem. slyszalem ze Vader teraz wrocil do korzeni ale nie sadzilem ze az tak. ja juz 20 lat nie sledze tego co robi peter. jakos po "de profundis" stracili dla mnie autentycznosc. "black to the blind" to byl ten moment kiedy powiedzialem sobie dosc. tyle tylko ze to bylo wlasnie 20 lat temu i dzis na swiat i muzyke patrze inaczej wiec kto wie co jeszcze fajnego odkryje pod zdawaloby sie banalnym logiem "vader". bo chyba zgodzicie sie ze mna ze dzis zespol vader, czy tego chce czy nie jest czescia popkultury. kazdy malolat zna ta kapele.
z ich poczatkow najbardziej lubie demo "morbid reich". ten material jak dla mnie w ogole sie nie zestarzal. wielkim sentymentem darze tez "the ultimate incantation". pamietacie ta dume? nasi w earache! ale bylo radochy. ja sie wtedy pierwszy raz w zyciu poczulem patriotycznie dowartosciowany:-)

Chaos

  • 840 / 4957
  • Ekspert
07-04-2014, 21:15
>> WOY, 2014-04-06 12:45:35

witaj WOY! dzieki za pamiec!
z ta wiedza to nie przesadzaj:-) cos tam przez te lata sie sluchalo ale zaleglosci mam okrutne... bo ja mam tak ze jak cos mi podpasi to sie uczepiam na lata i nie mam czasu na poznawanie innych rzeczy.

Chaos

  • 840 / 4957
  • Ekspert
07-04-2014, 21:50
>> zdezintegrowany, 2014-04-06 21:19:36

przyznam sie ze jak do tej pory podchodze do kapel typu: Furia, Morowe, FDS itp. z dystansem. bardzo szanuje to ze robia one cos nowego a jednoczenie nie tak odleglego od korzeni ale jeszcze nie wiem czy to jest dla mnie. ja jestem typowa konserwa. "moja" scena to Mgła, KSM, Evilfeast, Thirst, starszy Szron... bardzo tez lubie Kataxu ale juz powoli trace nadzieje ze piąty jeszcze cos nagra pod ta nazwa.

>> wywiad z nihilem, się nagadał jak na niego :)

ma racje. faktycznie muzycy metalowi czesto nie maja nic do powiedzenia. znacznie lepiej wychodzi im opowiadanie dzwiekami choc sa oczywiscie wyjatki.
mysle ze my, sluchacze w ogole niepotrzebnie wymagamy od nich by byli autorytetami. artysta ma robic sztuke czy sztuke z ideologia ale nie ma kompetencji do bycia autorytetem w tematach wszelakich.

Chaos

  • 840 / 4957
  • Ekspert
07-04-2014, 21:55
no a co z "enemy of man" Kriegsmaschine? slyszal ktos?

Chaos

  • 840 / 4957
  • Ekspert
14-04-2014, 00:11
cisza w temacie, wyglada na to ze bede sobie tu pisal bloga... ok.

za nasza wschodnia granica wciaz niespokojnie wiec moze cos z ukrainy: nokturnal mortum. tamtejsza scena jest swietna a nokturnal to moim zdaniem obok drudkh jeden z dwoch najlepszych bandow z tego kraju. zaczynali od klasycznego blacku. potem stopniowo zmieniali styl w kierunku thrash/heavy a nawet hard rocka, jednoczesnie ciagle nie odcinajac sie od korzeni. zmianie tez ulegaly teksty. od typowo blackowych glupot stopniowo przechodzili w strone poganstwa, historii i polityki. ja wole to pozniejsze wcielenie nokturnal mortum a moimi ulubionymi albumami bez ktorych nie jestem sobie w stanie wyobrazic swojej plytoteki sa: "weltanschauung" ("Мировоззрение") i "the voice of steel" ("Голос сталі"). nie sa to plyty na ktorych mozna znalezc stylistyczno-psychodeliczne wygibasy. tutaj wszystko jest proste, moze nawet prostackie, czasem bardzo ludowe i do bolu szczere. warto tez dodac ze czlonkowie nokturnal mortum maja bardzo dobre relacje z polska scena co w kontekscie naszej bardzo trudnej, wspolnej historii jest bardzo wazne. slawa ukrainie!

Chaos

  • 840 / 4957
  • Ekspert
14-04-2014, 00:14
hehe, te kwiatki w nawiasach to miala byc cyrylica. naiwnie myslalem ze da sie ja tu przekopiowac.

3gon

  • Gość
14-04-2014, 10:00
Ja tam lubię łojenie Okudżawy, Wysockiego i Biczewskiej.

almagra

  • 11514 / 5520
  • Ekspert
14-04-2014, 11:11
Dzieci Sanczeza nie liubiat dżeza!!!