Audiohobby.pl

Kolumny do Loewe Legro.(moc przy 4 ohm > 70W)

marekzer

  • 4 / 3818
  • Nowy użytkownik
31-03-2014, 20:24
Zadałem podobne pytanie na forum elektrody, ale póki co brak odpowiedzi, więc próbuję tutaj.

Stałem się trochę przypadkowo zestawu Loewe Legro (moc przy 4 ohm > 70W jak podaje producent) i ponieważ w pokoju mam w miarę przyzwoity zestaw Loewe używam przy kompie (karta Sound Blaster Audigy) i do słuchania płyt (Loewe CD), czasem kaset (AKAI GX65).
SŁucham najczęściej klasycznego i nowego rocka, niekiedy jazzu.

Głośniki podłogowe od tego zestawu nie wchodzą w grę ze względu na brak miejsca, więc je odstawiłem i podłączyłem kolumny ze starego zestawu Panasonica AK-45. Wspomagam się czasem aktywnym subem( ale delikatnie).

I teraz tak zacząłem się zastanawiać czy w granicach finansowych 500 zł jest sens szukać głośników, które grałyby ewidentnie lepiej od tych co mam.

Zależy mi na czystości i klarowności dźwięku we wszystkich pasmach przy niezbyt głośnym graniu i w bardzo małym pomieszczeniu (6 m2). Głośniki muszą stać bezpośrednio przy ścianie.

Doradzi ktoś coś?

Marcus-Audio_pl

  • 9 / 3538
  • Nowy użytkownik
03-09-2014, 13:43
A jakie głośniki masz? Piszesz o kolumnach od zestawu Panasonic,ale trudno stwierdzić czy w opcji do 500zł znajdzie się coś ciekawego nie wiedząc na jakim etapie teraz się znajdujesz.