Audiohobby.pl

Vintage/Classic Audio

mzawek

  • 176 / 5867
  • Aktywny użytkownik
06-03-2008, 19:16
dla miłosników sprzetu audio ze smietnika ,bazaru lub strychu.

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
06-03-2008, 19:30
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

Dead_Dog

  • 364 / 5866
  • Zaawansowany użytkownik
06-03-2008, 22:33
tych konkretnie nie słyszałem - nie mam pojęcia co to warte

słuchałem (stoją metr obok mnie)  za to monitorów Uher quadro 2 Wege - Box Basreflex, 30-18000 Hz 8 omów -

nie polecam bo albo moje są uszkodzone, albo przerabiane albo coś je spotkało gwałtownego (spadły z busa lub popowodziowe;)))  - bo brzmi to haniebnie.

ps. z wyglądu skrzynka to to ta sama linia co te z allegro , formir dokładnie taki sam, do głośników nie mogę się dobrać bo ktoś posklejał maskownice na amen (chyba z zemsty za to jak to brzmi).

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
06-03-2008, 23:11
A ja takie dziś właśnie kupiłem tak z nudów szperając po allegro. Być może to mój pierwszy i ostatni tego typu zakup;). Zobaczymy jak przyjdą.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

seniortelefono

  • 284 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
06-03-2008, 23:19
clo2
Zrób sobie odgrody a przestaną Cię interesować "normalne" kolumny :-)

magus

  • 20990 / 5867
  • Ekspert
06-03-2008, 23:29
senioro,

ja właśnie poważnie się zastanawiam

tylko nie mam o tym pojęcia - nie zestroję potem tego diabelstwa

no i nie wiem, jak oszacować koszt "przyzwoitej" pary

mniej niż 2000 zł ? :)

------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

seniortelefono

  • 284 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
06-03-2008, 23:42
magus
Mnie całość kosztowała ok 900 zł. Proponuję Ci na początek zrobić jakiś projekt ze strony Ł.Fikusa a potem sobie kombinować ze strojeniem "pod własne ucho". Ja tak zrobiłem i jestem zachwycony. Inna sprawa że stroić można do usranej śmierci.
Ale to fajna zabawa :-)

magus

  • 20990 / 5867
  • Ekspert
06-03-2008, 23:45
senioro,

ok. dzięki

ja tam nie jestem wymagający - byle dobrze grało :)))

dobra, nie śmiecę tu więcej - jest wątek "na temat"
------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

seniortelefono

  • 284 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
06-03-2008, 23:51
W rzeczy samej.

mzawek

  • 176 / 5867
  • Aktywny użytkownik
20-03-2008, 16:43
Watek usycha wiec przedstawiam swój wzmacniacz kupiony całkiem niedawno.
nie tylko vintage ale zupełna kopalina archeologiczna.Wstawiony pomiedzy rózne sony es i pioneery pokazałby im własciwe miejsce prawdopodobnie.Przerabiałem srednie tranzystory japonskie odsłuchowo i jest to róznica klasy.Na niekorzyść tranzytorów sredniej klasy.
 Wzmak hybryda (pre tranzystor-koncówka lampy) kupiony od artPaw.Nie ma orginalnych lamp niestety.
Ta konstrukcja pozwala słuchac muzyki bez wdawania sie w szczegóły audiofilskie.jakos nic nie brakuje po prostu.

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
20-03-2008, 18:14
no to może ja - dostałem te UHER HIGH DYNAMIC . Zakupione głównie dlatego, że sprzedaję swoje dotychczasowe a nie mam aktualnie w sprzęcie "dziurki" i zanim nie znajdę czegoś "na dłużej" to coś mi musi grać;).

No i gra;). Zanim cokolwiek zacząłem w nich ruszać to ... łomatko;), kto to wogóle z fabryki wypuścił (czytaj zaprojektował;)). Wysokie żałosne, bas mamlasty i w dodatku  dudnił. Owo "Dynamic" w nazwie to nie bardzo wiem do czego się maiło odnosić;). Odkręcam głośnik - dwa cienkie, mizerne płaty jakiejś waty mineralnej czy coś takiego.  Nawet na wacie do wytłumienia zaoszczędzono. Kabelki - przekrój chyba 0,5 mm i ciekawe czy to chociaż czysta miedź;). Widać, że oszczędzano gdzie tylko się dało. Cała zwrotka to dwie cewki, 2 kondki i jeden rezystor. Kosztowały 82 zł plus wysyłka i muszę przyznać, że grają jak kosztują;). W międzyczasie były na Allegro identyczne na innej licytacji i różni dzielni "rycerze" dobili to ok 260zł + wysyłka. Nie mam porównania w grupie kolumn tego rodzaju ale gdyby przyszło dać za to z wysyłką 300zł, to można w ogłoszeniach znaleźć za te pieniądze Tannoie M1 (niedawno widziałem). Przynajmniej kupuje się wtedy normalne kolumny a nie jakieś potworki.

Aby jakoś do zakupu (lub zmajstrowania) nowych kolumn dotrwać wyszperałem w domu matę bitumiczną (została po jakichś dawnych modach) i trochę korka. Wykleiłem. Ku[iłem normalne przewody, 4x200g waty;) i normalne terminale. Dopiero po tych zmianach i porządnym wytłumieniu można "awaryjnie" czegokolwiek na nich posłuchać. Bas przynajmniej nie dudni i trochę wysokie się uspokoiły.
Jak ktoś by się kiedyś zastanawiał nad tym ustrojstwem, to polecam o ile cena będzie niska i kolumny pomyślane do grania przez krótki okres czasu. Jak ktoś ma dać za to 250-300zł a nie ma pieniędzy, to niech zamiast kupować Uhery w lecie dorobi sobie gdzieś do ceny takich np. Tannoi M1/M2. Przynajmniej kasa nie pójdzie w błoto.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
20-03-2008, 18:21
Aaa...żebym nie był źle zrozumiany. Uhery polecałem tylko w pewnej określonej sytuacji o której było wyżej i tylko pod warunkiem, że sprawne będą kosztowały poniżej stówki. Większych pieniędzy szkoda, tym bardziej, że kilkadziesiąt złotych trzeba włożyć w uzdatnienia ich do jakiejkolwiek namiastki grania.
A jak ktoś szuka kolumn na stałe radzę te Uhery omijać z daleka.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

mzawek

  • 176 / 5867
  • Aktywny użytkownik
20-03-2008, 19:48
Nikt nie ma nic vintage lub classic audio ? Tych kolumienek uher nie licze.Niech sie wpisuje posiadacze starych grajacych sprzetów.A jak nie chca to niech nie pisza...
Ja po wysłuchaniu kiedys starego amplitunera saba 9240 pomyslałem ze robia nas chyba w konia.
Testy w gazetach ,poezja w recenzjach i kupiłem kiedys amplituner onkyo KD za 2500zł.A za 100zł( za tyle mozna kupic ampli saba) mozna miec sprzet lepszy o klase przynajmniej.

mark11

  • 356 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
20-03-2008, 20:44
>> mzawek, 2008-03-20 19:48:03
Zgadzam się z Tobą i dla przykładu przez długi czas trzymałem jako numer 2 (dla demonstracji niedowiarkom) Grundiga V1700. Parę osób dało ciała wyceniając na ucho co i za ile gra w systemie. Różnice w cenie pomiędzy amplifikacjami były mniej więcej jak 1 do 30. I ten śmieszny staruszek o wadze 4,5kg, przepakowane Sanyo potrafił zagrać na takim praktycznie samym poziomie i to nie w porównaniu z KD tylko w pre i końcówką w stereo. Słabsza była jedynie dynamika w skali makro i "pomagały" mu grać efektywne i łatwe do wysterowania kolumny.
Myślę,że to robienie w konia to po prostu konieczność sprzedania wyprodukowanego nowego produktu. Należy zrobić więc wszystko aby stare nie było już interesujące dla słuchacza. Stąd właściwe recenzje, odkrycia nowych best buy i.t.p.
Markus

seniortelefono

  • 284 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
20-03-2008, 22:52
No to i ja się pochwalę. Gram sobie na Telefunkenie Opusie 2430 z 1963 r. Push pull na EL95, moc - 2x7 W.
Słuchałem dzisiaj Delty Studio i .... nie zamieniłbym się :-)