Audiohobby.pl

High Fidelity - gratulacje Panie Wojciechu Pacuła!

violett

  • 786 / 5856
  • Ekspert
22-07-2009, 22:29
High Fidelity to zasłużona już marka niezależnego i opiniotwórczego periodyku audio ukazującego się na stronach internetu. Tym wpisem chciałbym pogratulować Panu Wojciechowi Pacule konsekwencji, uporu i niewątpliwych szerokich horyzontów wiedzy merytorycznej w dziedzinie home audio. Trzymam kciuki za Pana działalność i życzę dalszych sukcesów,
 
pozdrawiam serdecznie,
Pana czytelnik - Violett.

Przy okazji chciałbym poinformować o nowej, ulepszonej wersji High Fidelity. Jest bardziej przejrzysta, bardziej estetyczna i wygodniejsza w czytaniu:

http://www.highfidelity.pl/

palton

  • 422 / 5373
  • Zaawansowany użytkownik
23-07-2009, 01:24
>> violett                                                                                                                                                                                   Przyłączam się do twojej pochlebnej opinii  i gratulacji                                                                                                                                                                                      Pozdrawiam czytelnik Robert

Road To Nowhere

  • 1032 / 5868
  • Ekspert
23-07-2009, 08:07
Wredny przygłupie załóż taką stronę ,utrzymaj przez parę lat ,poczytamy i pośmiejemy się z ciebie ,ale takie jednostronne monotematyczne zero nie jest do tego zdolne.

Gustaw

  • Gość
23-07-2009, 09:20
Nowy layout jest znacznie ciekawszy i bardziej przejrzysty. Dla mnie OK.

P.S. Jedna z nielicznych stron o audio którą czytuję systematycznie.

wiedzmin1973

  • 86 / 5806
  • Użytkownik
23-07-2009, 10:44
witam,
potwierdzam to co napisał przedmówca" Gustaw". Nie zawsze się zgadzam z tym co tam przeczytam w 100%. Jednak dobrze że taka strona istnieje. Jedna z nielicznych która funkcjonuje od lat i ma się dobrze.

Krytykantom i demagogom jak zwykle proponuje " Zrób to sam" a za kilka lat porozmawiamy. Nie musicie "kochać" W. Pacuły, ale bez przesady. Za co taka krytyka....  A tak prosto nie wchodzić na www.highfidelity.pl i już. I od razu świat będzie piękniejszy, bardziej kolorowy...
 

Gustaw

  • Gość
23-07-2009, 11:44
>> XYZPawel, 2009-07-23 11:23:40

Strona Linkwitza jest jeszcze bardziej poukładana, Ba! podparta jest 100% mądrą teorią i wieloletnim doświadczeniem światowej klasy specjalisty.

Jednak, z tego co słyszałem, kolumny zbudowane na bazie jego projektów ..........nie chcą porządnie grać :-)))

Gustaw

  • Gość
23-07-2009, 12:02
>> XYZPawel, 2009-07-23 11:51:45
A co to znaczy porządnie ? Nie muszą się wszystkim podobać. Lancaster np. lubi tuby, a tam nie tub

Nie słyszałem aby Lan szczególnie preferował akurat tuby.

Gustaw

  • Gość
23-07-2009, 12:05
Dźwięk z wykopem, z wizualizacją, z dobrą kontrolą basu to chyba nie tylko tuby ale i odgrody. Więc albo coś z Orionami spartoliłeś i gdzieś jest jakiś czeski błąd albo sam projektant coś spartolił.

Gustaw

  • Gość
23-07-2009, 12:06
Do dobra, bo widzę, że robię OT.

Gustaw

  • Gość
23-07-2009, 12:14
Ok. Paweł. Jak będę potrzebował kolumn do komputera albo do kuchni to może zastanowię się nad Orionami :-)

cles

  • 1604 / 5867
  • Ekspert
23-07-2009, 12:30
Lancaster dotknąłeś bardzo ważkiego tematu :-)

Pokaż mi w necie test ABX gdzie odróżniono Stradivariusa od zwykłych skrzypiec ;-) Jak nie znajdziesz to nie pisz bajek o Strad.

wiedzmin1973

  • 86 / 5806
  • Użytkownik
23-07-2009, 12:34
aaaa  i widzisz XYZPawel :))) to może dlatego lubię te stronę odwiedzić i poczytać czasem. Dzięki :)))) już mi wyjaśniłeś, otworzyłeś oczy i oświeciłeś! Od dziś odstawiam nerwosan  i będę wchodził na stronę Red. Pacuły;) jak mi życie da wycisk....

A poważnie, wydaje mi się, że jeżeli nie ma w recenzji napisane że coś jest funta kłaków warte, to mimo to można  ją przeczytać. Sporo między wierszami znaleźć (interpretację zostawiając sobie). Być może łatwiej by było czytać  gdyby opinie były bardziej jednoznacznie sformułowane, ale to droga na skróty bo to co pisze W. Pacuła czy inny recenzent jest tylko jego subiektywną oceną. Cześć i koniec.

Mogę odbierać to zupełnie inaczej (i często odbieram nie zgadzając się z recenzjami). Mogę mieć inny gust, gorszy/lepszy słuch, inny system i  pomieszczenie o odmiennej akustyce.  Chodzi tylko o naprowadzenie i zwrócenie uwagi na pewne problemy, kierunki resztę pozostawiając potencjalnemu kupującemu.

Po za tym, kto by chciał dawać sprzęt do recenzji gdyby piszący ją zjechałby go proch i zmieszał z błotem (bo akurat jest wyznawcą krzemu a nie lamp,albo woli 3 drożne głośniki a nie 2 itd). Zdaję sobie sprawę że to co robi W. Pacuła to jego praca i źródło dochodu . A że akurat udało Mu się połączyć hobby z pracą... to tylko zazdrość. Każdy by tak chciał. Ciężko znaleźć złoty środek. Według mnie HighFidelity jest blisko.    


Arek_50

  • 1130 / 5868
  • Ekspert
23-07-2009, 12:38
"....Pochwal sie....."

Jestes pan gbur i cham....

violett

  • 786 / 5856
  • Ekspert
23-07-2009, 12:50
Paweł, pokaż mi w takim razie inną POLSKĄ stronę poświęconą wyłącznie audio prowadzoną na tak wysokim poziomie merytorycznym. Nie chcę zabierać głosu czy recenzje pana Pacuły są zgodne w 100% w rzeczywistością, bo nie o to mi tu chodzi. Zresztą każdy ma prawo do subiektywnej oceny tego co słyszy i widzi - redaktor Pacuła także, a nawet może trochę bardziej niż inni. Przerzuca tony sprzętu podczas recenzji i widać, że robi je świetnie.

Mój pierwszy post był spontanicznym oddaniem mu chwały za jego pracę. I tyle.

PS. Paweł, proszę nie robić tu zbytniego OT :)))

Arek_50

  • 1130 / 5868
  • Ekspert
23-07-2009, 13:04
Tosmy sobie pogadali....na "salonach"...:)))))))