Audiohobby.pl

Ranking kabli głośnikowych do 60 zł/mb

Bruce

  • 559 / 5890
  • Ekspert
15-03-2008, 15:59
Jakieś propozycje?

ps. interesuje mnie sprawa kabli jako żem rekin, to zamierzam przegryźć kabel telekomunikacyjny Rosja - Niemcy jaki będzie pewnikiem leżał obok tego ich rurociągu bałtyckim.
________
mniam...
________
mniam...

soviet

  • 4 / 5886
  • Nowy użytkownik
15-03-2008, 16:01
Hmm według mnie dnm reson 49zł/m :)

lenam

  • 531 / 5892
  • Ekspert
15-03-2008, 16:07
Monitor Athmos Air Silver - używam i chwalę. Plus za aparycję, nie daje po oczach.

piter

  • 15 / 5886
  • Nowy użytkownik
15-03-2008, 16:14
Ja mocno polecam : http://www.vhaudio.com/speakercables.html. Miałem u siebie, słuchałem. Porównywalne
do kabli ze sklepu za 4-5 tys ,  a w niekórych aspektach jak sterofonia i spójność dźwięku może i lepsze.
Generalne jedne z najbarzdiej neutranych kabli jakie miałem okazję testować.

clo2

  • 1702 / 5894
  • Ekspert
15-03-2008, 16:16
Dołączam się do Monitor Atmos Silver 195 podanego wyżej przez lenama. Dodam też, że ten kabel pozwala bardzo przestrzennie zagrać mojemu zestawowi. Z innymi pod tym względem kicha a różnice są naprawdę duże. Ale wszystko trzeba sprawdzać w konkretnym systemie. Aaa, i stosując należy uważać aby w trakcie podłączania nie uszkodzić (przetrzeć) warstwy srebra na końcach. Gdy podłączyłem gołe druty do terminali i mocno zakręciłem to dźwięk był słyszalnie inny. Sprawa się wyjaśniła po odkręceniu drutów - zbyt mocno zostały zaciśnięte i warstwa sreberka się starła.

P.S. Rekin, a co ty o tych kablach? Chcesz tu jatki jak innowiercy się zlecą;). Chociaż patrząc na twojego awatara, to w razie czego sytuację chyba szybko opanujesz;)
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

Mr. Zydelek

  • 237 / 5894
  • Aktywny użytkownik
15-03-2008, 17:34
Anti Cables--->>>>>>>>>>>>>.... a potam dłuuugooooooooooooooooooooo NIC!
Miedziak-> netto 30$/m prawie sie mieści w rankingu a kosi konkurencję że ho ho:):))))))))))))
Sztuka w AC polega na dobraniu odpowiedniej średnicy jaka najlepiej sie sprawdzi w danym systemie.

Dopiero na dalekimmmmmmmmmmm drugim miejscu DNM Reson. Oceniany wysoko za gładkość i świetny bas. Przy Anti Cables miałem wrażenie że Reson wogle basu nie posiada:)

Bruce

  • 559 / 5890
  • Ekspert
15-03-2008, 20:16
Czyli:

DMM Reson
Athmos Air Silver

ps. co do oferty Zydelka to wykracza poza 60 zł/mb, a AH nie znam kompletnie... można to w ogóle w Polsce kupić?
________
mniam...

lancaster

  • Gość
15-03-2008, 20:26
DNM, AntiCable....w zalezmosi od systemu. Oba bardzo dobre.

  • Gość
15-03-2008, 20:31
Mr.Zed ("Zed is dead, baby") - ledwie się pojawiłeś i już pierdolisz bez sensu... Nie staraj się tak bardzo. Schedy po Seniczu i tak nie obejmiesz, za cienki w uszach jesteś...



PS. Ja bym stawiał jeszcze na Mogami Blue Rocket (tak się chyba zwał) choc mam dziwne uczucie że to jest po prostu przepakowany w inna nazwę i cenę typowy koncentryczny estradowiec przystosowany do wtyczek speakon...

Dlatego polecam - Cordiale, Gothamy, Draka, Klotz, Sommer Cable, Beldeny - i tak nie bedziecie w stanie usłyszec róznicy w cenie - 10 czy 60 złotych za metr :)

clo2

  • 1702 / 5894
  • Ekspert
15-03-2008, 20:46
>Rekin;)
>Czyli:
>DMM Reson
>Athmos Air Silver

Nie Athmos Air Silver tylko Monitor Atmos Silver 195. O ten sam przewód chodziło nam z lenamem, tylko wkradł się błąd w nazwę. Piszę sprostowanie bo jak ktoś zacznie szukać go w google pod błędną nazwą to może nie znaleźć;)
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

cir

  • 360 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
15-03-2008, 20:51
Qubric
według mnie  Zed ma sporo racji pisząc o srednicy drutu,jesli chce sie komus bawic w dopinanie i przycinanie kabla rzeczywiscie w temacie basu mozna sporo zmienic uzywajac tylko kombinachji tanich drutow
drogich nie przycinałem  i nie łaczyłem to nie wiem :-))

Bruce

  • 559 / 5890
  • Ekspert
15-03-2008, 21:04
Errata

DMM Reson - 49 zł/mb
Monitor Atmos Silver 195 - 30 zł/mb
________
mniam...
________
mniam...

  • Gość
15-03-2008, 21:11
cir, 2008-03-15 20:51:22

Ja nie piszę o jego racji tylko o jego bezsensownym pierdzieleniu gdzie popadnie.

Ale nie wiem co masz na mysli piszac o "przycinaniu"? W domu stosuje standardowo odcinki po 2,5 metra. W gównianym wzmacniaczu na takim odcinku moze jest jakas różnica między kablem o przekroju 2,5 a  4 mm. Ale trzeba pamiętać że zazwyczaj to nie przekrój gra, bo wtedy nadal okablowałbym swoje kolumny 6mm Rocarem.

clo2

  • 1702 / 5894
  • Ekspert
15-03-2008, 21:20
Co do grubości kabli, czy one mają naprawdę aż takie znaczenie?

Dlaczego pytam? Ponieważ od blaszek w głośnikach wysokotonowych do samego przetwornika sygnał leci dwoma cienkim jak włos drucikami. Od blaszek midbasu do przetwornika także nie prowadzą przewody o grubości 4mm (ani nawet 2,5mm). Szczególnie w przypadku wysokotonówki dysproporcje w grubości kabli na różnych "odcinkach" sygnału są porażające.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

cir

  • 360 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
15-03-2008, 22:13
bawiłem sie kablami ze szpuli /rozne przekroje/ i Anty Cablem  ktory miałem z zamowienia z forum,łaczac to w roznych kombinacjach i tnac od długosci wszyskie proby  na dzielonej delta studio na 6S ,kable od 1,8 do 3,0 m
słychac roznice z przyciecia 1/ 2m jak i podbicia srednicy kabla o 2 mm tyle ze nie wiem czy to dokadkolwiek prowadzi, czy efekt jest krotkotrwały czy potem nie zauwazysz juz ewentualnego  powrotu do stanu wyjsciowego ? brak stałego wzorca do porownania czyli wiarygodnego odniesienia
zreszta potrafi sie wszystko zmnienic po 1 ,2 dniach
jednego jestem pewien krotkotrwały efekt jest wyrażny
aby nie popasc w obłęd skonczyłem te zabawy
« Ostatnia zmiana: 01-01-1970, 01:00 wysłana przez zhornik »