Audiohobby.pl

Laptop jako transport czyli usb ->spdif do 400zł

Prrogu

  • 137 / 3745
  • Aktywny użytkownik
11-04-2014, 22:43
Planuję przejście na pliki. Obecnie mój transport i dac wygląda następująco:
 
Pioneer DV310 -> SMSL 793 ze zmienionym opkiem i zasilaniem. Myślę poważnie nad przejściem na pliki. Źródłem plików miałby być laptop lenovo Y580.
 
Jednak zupełnie nie wiem co jest warte rozpatrzenia i w jakich cenach miałoby się to kreować. Nie wiem też czy mój dac jest dobrym daciem, czy jednak warto byłoby od razu znaleźć urządzenie 2 w 1?
 
Czego oczekuję? Żeby grało to na takim samym poziomie jak stacjonarka. Źródłem będą pliki flac.
 
Co do obsługi plików hi-res zdania są podzielone - więc w końcu warto czy nie? Jeśli warto to wymiana daca konieczna bo mój obsługuje tylko 16bit/44,1.
 
No i jest jeszcze dsd - tutaj to już zupełnie nie wiem z czym to się je :)
 
Budżet? Narazie chcę się rozeznać w temacie. Fajnie gdyby sprzęt był możliwy do zakupienia w sklepie gdzie mógłbym tego posłuchać, bo choć diy mi nie straszne to bardzo ważna jest dla mnie możliwość odsłuchu.
 
Jednak myślę że ze względu na budżet ciężko będzie coś takiego w sklepie zakupić. Ano właśnie - ile Pan chce wydać?
Jak już pisałem, nie wiem ile taka zabawa kosztuje wię chciałbym poznać w ogóle o jakich cenach możemy mówić. Myślę że za sam konwerter załóżmy sobie cenę kompletnie maksymalną 400zł. Jeśli miałoby to być już z daciem który byłby lepszy od mojego 1kzł.
 
Koledy - proszę o pomoc!

Prrogu

  • 137 / 3745
  • Aktywny użytkownik
12-04-2014, 22:14
Dobra - trzeba poskladac caly tor. Ma grac z lapka z plikow. Sluchawki to beyerdynamic dt 880 2005 250 ohm.
Obecnie jest tak:

optyk -> smsl 793 (2228opa + zasilacz abasco) -> denon pma915r.

Jaki konwerter i czy bawic sie w ymiane daca i wzmaka?

Prrogu

  • 137 / 3745
  • Aktywny użytkownik
12-04-2014, 22:14
Mam na ten cel 2kzl

daru

  • 61 / 5889
  • Użytkownik
13-04-2014, 09:44
Poczytaj sobie o przetworniku M2Tech EVO.Parę osób na tym forum i AS mają te przetworniki.Na pewno sobie chwalą i podzielą się wrażeniami.Dla mnie to był skok o parę klas gdy przeszedłem z popcorna A 300 (jako transport) na PC + M2Tech EVO.Postanowiłem iść dalej i dokupiłem więc cały zestaw EVO (przetwornik usb/spdif+supply+clock) z drugiej ręki i został mi nowy sam przetwornik .Kupiłem go w grudniu w Polsce.Jak chcesz to mogę ci sprzedać za 1100 zł.Nowy kosztował 1700 zł.
Za resztę pieniędzy,które ci zostaną kupisz już fajnego daca.
I to będzie u ciebie krok milowy :)

Prrogu

  • 137 / 3745
  • Aktywny użytkownik
13-04-2014, 12:02
Sluchales tego smsla z takiego transportu jak moj?

Prrogu

  • 137 / 3745
  • Aktywny użytkownik
13-04-2014, 12:04
I na pewno nie wydam 1100 z zalozonego budzetu na sam konwerter bo pewnie wiekszosc jakosc uzyskam stosujac xmosa + jaki lepszy dac :) Takze dzieki za oferte, ale nie.

lancaster

  • Gość
13-04-2014, 13:26
daru, w koncu co Ty sprzedajesz za 1100 ? Piszesz ze przetwornik a za chwile ze kolega bedzie potrzebowal DAC-a(czyli przetwornik) :-)


Jesli w budzecie 2Kzl za 1100 zl ma byc jakas przejsciowka usb/spdif a za 900 ma kolega kupowac "fajnego DAC-a" to chyba jakis spoxniony zart primaaprilisowy.


lancaster

  • Gość
13-04-2014, 13:28
Progu maja propozycja jak masz budzet 2Kzl i moze byc urzadzenie uzywane a nie masz mozliwosci odsluchu rozejrzyj sie za jakims które kosztuje ok 4Kzl i sprawdx u siebie. Nawet jak nie podejdzie to przy odsprzedazy nie stracisz a jesli juz to niewiele.

Prrogu

  • 137 / 3745
  • Aktywny użytkownik
13-04-2014, 14:12
No ok - tylko czego szukac? Samego sdif? Jesli ma byc to tylko konwerter  to za sam konwerter nie dam wiecej niz 600zl -  mysle albo o m2tech face albo o xmosie z ebaya i ktos mi to zlozy...
A co do daca - jestem ciekaw jak dobrze gra ten moj. No i czym wzmaka jakiegos nie potrza... mialem fcl czyli wariacje  nt lehmann clone i nie gralo mi to lepiej, ale moze jakas lampka do beyerow?

lancaster

  • Gość
13-04-2014, 14:47
Konwerter sobie daruj, kazdy jest polsrodkiem i dodatkowym elementem w torze. Zbednym jesli zlzyc urzadzenia jak nalezy. Konwerter to proteza dla osob ktore maja DAC po spdif a chca sie przesiasc z nim na kompa.
Jak myslisz o zakupie uzywanego DAC to po prostu kup za 2Kzl uzywke ktora nowa kosztuje ok 4Kzl, koniecznie z USB i po temacie.

Mam dt990E 32ohm i slucham ich bezposrednio z lapka.

Prrogu

  • 137 / 3745
  • Aktywny użytkownik
13-04-2014, 15:02
No dobra - tylko co w momencie kiedy daca nie chce zmieniac? B to tak jak pisalem, nie wiem jak gra ten moj wzgledem innych ale moze grac calkiem fajnie. To ze mam 2kzl nie oznacza ze chce je wydac na daca, bo i wzmak moze okazac sie przydatny...

lancaster

  • Gość
13-04-2014, 15:31
z tego co zrozumialem masz niedrogi DAC, wiec kupujesz do niego odpowiednia przejsciowke i cieszysz sie zyciem, zaoszczedzonym 1Kzl i muzyka :-)  :

http://www.ebay.com/itm/FANMUSIC-FM-6011-COAX-USB-to-SPDIF-COAX-Converter-PCM2902E-NEW-/180896121749?pt=US_Sound_Card_External&hash=item2a1e3fc395

A jak kiedys przyjdzie Ci do glowy ze chcialbys zrobic jakas bardziej konkretna zmiane to w budzecie 2Kzl i mozliwosci kupna uzywki zrob tak jakpisalem powyzej. ryzyko wtopy niewielkie.

Prrogu

  • 137 / 3745
  • Aktywny użytkownik
13-04-2014, 15:46
No i dokladnie tak - chodzi mi o wyskalowanie sprzetu :) jaki konwerter do obecnego daca. A poza tym jaki dac odsluchac i poszukac zeby zrobic progres - wtedy sprawdzam czy dany wzrost brzmienia mi odpowiada przy takiej kwocie i ewentualnie kupuje :)

Wielkie dzieki za pomoc. Jak rozumiem taki konwerter w pelni mnie zadowoli i nic lepiej nie trzea?

No i jeszcze ewentualna kwestia wzmaka do tych bejerow - w jakim kierunku isc zebym odczul jakas roznice?

lancaster

  • Gość
13-04-2014, 16:01
" Jak rozumiem taki konwerter w pelni mnie zadowoli i nic lepiej nie trzea?"

Dokladnie tak. Sporo drozszy konwerter moze i bedzie o przyslowiowy wlos lepszy...a moze tylko inny.
Jak chcesz bezkompromisowo to wymieniasz DAC i wywalasz konwerter.
1700zl to bym zaplacil/polecil za konwerter do DAC spdif za minimum 10Kzl.

Jak chodzi o wzmaka to serio 990E slucham z lapka i dobrze mi sie slucha, 880-ki lubia geste mocna ele i szybkie/dxwieczne granie, nie siedze we wzmakach a nawet jakbym siedzial to bym nie pisal ze masz pewniaka.
Po prostu takich nie ma i nie sluchaj glupot jakie ludzie wypisuja. Cos sie komus podoba, Tobie nie musi.
Bedziesz mial wene na wzmaka, bierzesz swoj pod pache i lecisz do sklepu ze swoim lapkiem i sluchawkami na porownania, albo wypozyczasz za kaucja do chalupy i wszystko jasne.

Prrogu

  • 137 / 3745
  • Aktywny użytkownik
13-04-2014, 16:36
To wiem bo tak jak pisalem - mialem fcl-a i mi to gralo tak samo, inny charakter ale to nie liczy bo mi nawet bardziej odpowiadlo moje, mniej napompowane granie :)
Pytam tylko w jakim kierunku wlasnie isc - czego do odsluchow szukac.