Audiohobby.pl

Wzmacniacze słuchawkowe wysokiej klasy

Jun

  • 93 / 5885
  • Użytkownik
18-04-2008, 20:48
Moją boleć głowa a Leben być fluidalny i jeszcze bardziej lampialny z lepszymi.

Da się co nieco zrozumieć, ale łatwo nie będzie:)
Pozdrawiam.

ptx

  • 651 / 5896
  • Ekspert
18-04-2008, 21:04
myślę ze lepiej poczekać na recenzje Pana Piotra :)

Jun

  • 93 / 5885
  • Użytkownik
18-04-2008, 21:14
Tak serio, to nie da się zrozumieć tego co najistotniejsze, czyli fragmentu z odsłuchu różnych płyt. Człowiek się tłumaczy, że tego Lebena mógł testować tylko z K701. Ze zrozumiałych kawałków wynika, że jest bosko i że "znalazł się na innej planecie". Czyli jest dobrze.
Pozdrawiam.

wiktor

  • 2503 / 5894
  • Moderator Działu Słuchawki
18-04-2008, 23:20
Witam Kolegów,

czy macie jakieś rekomendacje na kabel zasilający do lampowego wzmacniacza słuchawkowego ?
Pytam przede wszystkim w kontekście Waszych doświadczeń w tym zakresie.  Do tej pory niewiele miałem wspólnego z takim standardem wzmacniacza.

W pogodni za tym "króliczkiem" oraz  po recenzji Piotra o Stax :

"A lampa, swoim zwyczajem, czaruje. Duszki, półcienie, zakamarki i strzygi. Coś zaszeleści, coś się przyczai, czyjś wzrok czuć na plecach…Ciekawiej jest. "

- zdecydowałem się na drugi, lampowy właśnie.

Oj Piotrze Piotrze, aleś mi namieszał.
;-)


Pozdrawiam
Wiktor

intuos

  • 1003 / 5894
  • Ekspert
19-04-2008, 08:12
Wiktor wydaj mi sie a moze mam nadzieje ze zdecydujesz sie na wzmacniacz lampowy dedykowany ale nie ze stajni staxa... to z powodu tego ze firmowy jak pisales nie podszedl ci. Szukaj wiec dalej. Wg mnie takie rzeczy powinny oczarowac od poczatku, a patrzac i analizujac szeroka oferte zdecydowalbym sie na cos "innego".

ptx

  • 651 / 5896
  • Ekspert
19-04-2008, 08:53
Wiktorze myślę ze najlepiej od razu przesiać sie na   http://www.rudistor.com/Coriolan.htm   i zakończyć poszukiwania.

wiktor

  • 2503 / 5894
  • Moderator Działu Słuchawki
19-04-2008, 12:07
Witam,

tylko tego u nas nie można posłuchać.

Pozdrawiam
Wiktor

ptx

  • 651 / 5896
  • Ekspert
19-04-2008, 13:22
co do listwy fadela do wiktor już takowa posiada a dokładnie sprzedaje ja na allegro-chyba ze sie myle.

wiktor

  • 2503 / 5894
  • Moderator Działu Słuchawki
19-04-2008, 15:21
Listwa Fadel Art jest doskonała, jednak okazała się "za mała". Chociaż jest na 5-kę ! Sprzedałem ją. Obecnie potrzebuję 8 gniazdek. Sam nie wiem jak to jest, ale często pisze  się jak to kabel zasilający "cudownie" wpływa na źródło. Mój odtwarzacz w ogóle i  to z całą odpowiedzialnością piszę, praktycznie nie zmienia swojego brzmienia. Bynajmniej ja tego nie umiem stwierdzić i otwarcie przyznaję się do tego. Za ten fakt, kilka razy naraziłem się fachowcom. Natomiast wzmacniacz Staxa jest podatny na takie eksperymenty. Dlatego spytałem Kolegów co "pasuje" lampowcom.

Dziękuję i pozdrawiam
Wiktor

ptx

  • 651 / 5896
  • Ekspert
19-04-2008, 16:51
Wiktor

także zastanawiałem sie nad zakupem tego fadela jedynie co mi w nim nie pasowało to za krotki kabel wiec w planach mam gigawatta pf-2 który podobno także dobry (robi  z dźwiękiem to co akg 701).

myślę Wiktor ze do twojego systemu raczej mierzył bym wyżej i kupił Shunyata Hydra V-Ray podobno świetna.można wypożyczyć  z audiofastu.

http://www.soundstage.com/revequip/shunyata_vray_followup.htm

Jun

  • 93 / 5885
  • Użytkownik
19-04-2008, 17:38
Nie mam zamiaru rozpętywać wojny, proszę tylko zwrócić uwagę na kilka szczegółów technicznych listwy PF-2.

Gniazda porządne w estetycznej obudowie - rolę bezpiecznego rozgałęziacza ta listwa na pewno spełnia.

W roli zabezpieczenia przeciwprzepięciowego 3 szt. popularnych warystorów MOV (2 zł szt.) Są zdolne do wielokrotnego absorbowania drobnych szpilek napięciowych, ale żywotność mają ograniczoną. Przy pojawieniu się średniego udaru zadziałają otwierając obwód, czyli odcinając napięcie do zasilanych urządzeń - to wymarzona, idealna rola takich drobnych elementów. Przy dużym udarze ZWIERAJĄ się i energia tego przepięcia idzie do sprzętu - zapewniam, że w spektakularny sposób. Tak więc dobrze, że są, ale jako jedyne zabezpieczenie są niewiele warte.

W części filtrującej widać poza kondensatorami tylko jeden dławik, nawinięty cienkim drutem na małym rdzeniu ferrytowym. Żałosne.

Poza tym: łączenie parami gniazd wykonane grubą blachą miedzianą. Brawo! Tylko, że potem cienkie przewody (może nawet 1,5 mm2) do płytki drukowanej.

W sumie porządny przedłużacz. Reszta (wpływ na brzmienie) to sprawa wiary, rzekłbym wiary bezgranicznej w połączeniu z takimż portfelem.

Powodzenia!
Pozdrawiam.

Jun

  • 93 / 5885
  • Użytkownik
19-04-2008, 17:42
Jeszcze fotki PF-2
Pozdrawiam.

wiktor

  • 2503 / 5894
  • Moderator Działu Słuchawki
19-04-2008, 18:34
Kolego  ptx,


masz rację bardzo dobre produkty Shunyaty. Jednak sam sobie narzuciłem pewną wstrzemięźliwość w tym szaleństwie kablowym. Hydra 8 lub V-Ray musi mieć dedykowany kabel, potem "króliczek" szepnie: " no co ty, resztę kabli też musisz mieć z Shunyaty, to nie wypada wpinać jakieś tam inne.. " I zrobi się minimum 10.000 $.  Nie, raczej nie chcę tego :-)

Osobiście polecam Tobie i innym, kable oraz listwę polskiej firmy Enner. W tej chwili wszystko mam podłączone  tym okablowaniem i zdecydowanie lepiej oceniam je niż Gigawatt. Bynajmniej cały osprzęt, to markowe komponenty. Nie chcę robić tu kryptoreklamy, ale naprawdę są to solidne rzeczy.

Pozdrawiam
Wiktor

Jun

  • 93 / 5885
  • Użytkownik
19-04-2008, 18:55
Może masz ich stronę?
Pozdrawiam.

wiktor

  • 2503 / 5894
  • Moderator Działu Słuchawki
19-04-2008, 18:58