Audiohobby.pl

WBA Grand Twin

-Pawel-

  • 4724 / 5503
  • Ekspert
01-03-2010, 19:27
Po długich miesiącach wyczekiwania, pełnych niepewności i wątpliwości ostatecznie stałem się właścicielem pierwszego egzemplarza Grand Twina.

Wzmacniacz jeszcze się wygrzewa, a ja oswajam się z jego brzmieniem, a właściwie powoli się od niego uzależniam :) Nie chcę pisać zbyt długich wywodów, raczej powstanie większa recenzja w niedalekiej przyszłości. Powiem tylko, że każde słuchawki po podłączeniu do tego kombajnu zmieniały się nie do poznania oczywiście na plus. Wzmacniacz ma ogromy potencjał i wykop, rewelacyjna przestrzeń, bogata i barwna średnica i ultra gładka góra. Charakteryzuje się wysoką kulturą pracy, potencjometr pięknie chodzi i ma zwiększoną czułość na małych zakresach, na ultra-czułych słuchawkach słychać bardzo delikatny brum ale to mam nadzieję niedługo zlikwidować odpowiednim filtrem sieciowym. Zdjęcia, które udało mi się zrobić wyszły niestety fatalnie, w rzeczywistości wygląda znaaaacznie lepiej. Nie wiem dlaczego jest tak nie-fotogeniczny, postaram się o lepsze foto w najbliższym czasie. Obudowa nie jest może masywna i solidna jak hi-end z najwyższej półki ale za to wykończenie jest piękne, pokrywa górna jest idealnie wypolerowana na wysoki połysk(łatwo zostawić na niej palce :)). Przód jest głęboko czarny, matowy i idealnie gładki, napisy pięknie się komponują na panelu. Diody są zatopione i gdy wzmacniacz jest wyłączony praktycznie ich nie widać, po włączeniu świecą sobie delikatnie nie dając po oczach. Na zdjęciach wyszło jakieś 50% wrażenia jakie robi w rzeczywistości.

Mankamentem GT są zastosowane w nim gniazda, niestety potrafią czasami rozłączyć lewy kanał gdy włożę wtyczkę do samego końca, dziwne :/

Podziękowania dla pana Piotra Bocianka za dopracowanie ostatecznej postaci wzmacniacza wg moich wskazówek i stworzenie tak wspaniale brzmiącego i uniwersalnego urządzenia ;)

Pawlo

  • 50 / 5551
  • Użytkownik
01-03-2010, 19:32
Gratulacje! :)
Wzmacniacz prezentuje się naprawdę okazale.
Ciekawi mnie tylko jak gra... ;)

-Pawel-

  • 4724 / 5503
  • Ekspert
01-03-2010, 19:35
Kolejne fotki..

Ged

  • 1716 / 5900
  • Ekspert
01-03-2010, 19:35
Dobra Paweł
Najpierw gratulacje, potem zjebka za koszmarne zdjęcia :)
Napisz koniecznie czy znasz brum z innych wzmaków lampowych i czy ten z GT jest większy czy mniejszy.
Które to są ultra-czułe słuchawki ?
Włodek

-Pawel-

  • 4724 / 5503
  • Ekspert
01-03-2010, 19:38
i jeszcze..

-Pawel-

  • 4724 / 5503
  • Ekspert
01-03-2010, 19:43
Ten brum usłyszałem jak dotąd tylko na monitorach 2-way i jest bardzo cichy, najmniejszy dźwięk nawet z otoczenia maskuje go, na 32-ohmowych Grado SR80 było czyściutko, na DT880 PRO nie ma szans na usłyszenie czegokolwiek :)

Jeśli chodzi o porównania to odbędą się one względem Fury, który zamówił mój kolega, tylko jeszcze nie wiadomo na kiedy on będzie gotowy :/

Sorki za te foty ale mam tylko telefon :/ Ładne zdjęcia pojawią się na pewno po meecie w Siedlcach, znajomy ma bardzo dobrą cyfrówkę i pewnie ją ze sobą przywiezie.

zyzio

  • 960 / 5792
  • Ekspert
01-03-2010, 20:33
Piękny :)
Masz gniazda Neutrik? Przecież są bardzo solidne, może podłączenie wewnątrz szwankuje ?

Road To Nowhere

  • 1033 / 5901
  • Ekspert
01-03-2010, 20:38
Co oznaczają te napisy na wyświetlaczu ?

-Pawel-

  • 4724 / 5503
  • Ekspert
01-03-2010, 20:59
@zyzio, chodziło mi o gniazda słuchawkowe, RCA jest w porządku.

@Road To Nowhere, nie wiem, trzeba pytać konstruktora. Napisy są zwracane przez mikrokontroler odpowiadający za ITPS, do póki wzmacniacz działa poprawnie wyświetla się to co widać na zdjęciu, napisy startowe i odliczanie podczas rozgrzewki są inne, gdy z lampami coś się zaczyna dziać też pojawiają się stosowne komunikaty ale nie wiem jakie i obym jak najdłużej się nie dowiedział :) Może w przyszłości na stronie WBA pojawi się jakaś instrukcja do ITPS z wyjaśnieniem poszczególnych komunikatów wyprowadzanych na wyświetlacz.

chrees

  • 1653 / 5898
  • Ekspert
01-03-2010, 21:15
Paweł ---> Życzę, by GT grał co najmniej równie ładnie jak Sensauris, którego posiadam, a w zasadzie to życzę Ci, żeby grał jeszcze lepiej; w końcu jest jego rozwinięciem :)
Pozdrówka!



-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

asmagus

  • 4439 / 5447
  • Ekspert
01-03-2010, 21:21
Ciekawe jaki szum byłby na 24 Omowych Sony 7509HD ?

Tak w ogóle to ... świetnie to wygląda !!

-Pawel-

  • 4724 / 5503
  • Ekspert
01-03-2010, 21:41
Dzięki Chrees, przy okazji gratuluję nowego Beyerdynamica, wciąż nadrabiam zaległości w czytaniu forum po przerwie ale już widziałem fotkę w słuchawkach wysokiego lotu. Życzę aby spełniły wszystkie Twoje oczekiwania i zagrały jak najepiej z Sensaurisem ;)

T1 będę miał na celowniku w następnej kolejności tylko poczekam aż pojawią się dostępne z drugiej reki... DT880 PRO niestety mają jakąś skopaną górę, poza tym dostały ostro w kość od 2-way, które na GT grają niesamowicie, po przesiadce z DT880 PRO na te maleństwa to jak przesiadka ze słuchawek do rzeczywistości. Normalnie IEM’y nie mają startu do pełno-wymiarowych słuchawek jednak monitorki Themadcuba nie mają nic wspólnego z innymi słuchawkami tego typu, one po prostu żyją. W połączeniu z Grand Twinem oddaliły się od 880’tek i właściwie jest to niemalże przepaść pomiędzy tymi słuchawkami mimo iż są douszne. Więcej napiszę na pewno w przyszłości, teraz muszę się więcej z tym wszystkim osłuchać...

-Pawel-

  • 4724 / 5503
  • Ekspert
01-03-2010, 21:48
>> asmagus, szumu nie ma nawet na głośności wykraczającej kilkukrotnie poza możliwość włączenia play z podpiętymi słuchawkami(utrata słuchu gwarantowana). Jest tylko bardzo cichutkie brrrr z sieci, konstruktor tłumaczył mi, że przy takiej wydajności i zapasie mocy wzmacniacz pracujący klasie A zawsze będzie to generował, a w przypadku Grand Twina jest to wyjątkowo mało zauważalne moim zdaniem, więcej napisze gdy już zaopatrzę się w odpowiednią listwę, która powinna załatwić sprawę i wówczas powinienem mieć absolutną ciszę. Dodatkowo porównam ten brum z brumem Fury gdy już będę miał taką możliwość więc będziesz miał punkt odniesienia bo Fury słyszałeś.

-Pawel-

  • 4724 / 5503
  • Ekspert
01-03-2010, 21:56
>> Pawlo, 2010-03-01 19:32:49
Gratulacje! :)
Wzmacniacz prezentuje się naprawdę okazale.
Ciekawi mnie tylko jak gra... ;)


Dzięki, o tym jak gra pewnie niedługo się przekonasz ;)

domzz

  • 1113 / 5815
  • Ekspert
01-03-2010, 22:22
Pięknie wygląda, a niesamowicie mnie ciekawi porównanie z Fury.
Jaka lampa jest włożona jako sterownik?