Audiohobby.pl

ARTA

lancaster

  • Gość
02-05-2008, 08:51
Ze specjalnym zapytaniem do jzagaji :)
Buduę od podstaw system pomiarowy, najchętniej o ARTA.
Mam w tej chwili mikrofon(WM61 Panasonic), no i pewnie dzis lub jutro wyonam do niego peamp :)
http://www.audiohobby.pl/topic/1/560#koniec
idąc dalej potrzebny jest Jigg.....zabudowac standardowy jak do Speaker Workshop, czy może polecacie inne rozwiązanie ?

konto_usuniete

  • 0 / 5383
  • Nowy użytkownik
02-05-2008, 08:54
Lan


Masz zamiar kupic  Arte? Czy bedziesz bazowac  na demo?


WaldeK

lancaster

  • Gość
02-05-2008, 08:57
Waldemar, myślaem zeby zorganizować chętnych do zakupu.

lancaster

  • Gość
02-05-2008, 09:29
JAcek, niemadre pytanie - co to jest LSPcad ?

cypher

  • 252 / 5839
  • Zaawansowany użytkownik
02-05-2008, 10:45
Lan ;-))
Czytasz w moich myślach zakładając ten wątek ..
Od wczoraj się męczę z ARTA a w zasadzie z modułem LIMP do pomiaru impedancji..
W manulu jest przepis jak wykonać kabelek do pomiaru i wszytsko jest ok do czasu samego pomiaru.
KArta testuje się prawidłowo nierównomierności pomiędzy kanałami ponieżej 0.03 dB, sprawdzałem pomiar sinusoidą oraz szumem za każdym razem jest to samo...
Najdziwniejsze jest to że jak odepnę głośnik wogóle to również pomiar jest przeprowadzany i tworzy się wykres.
Ani w jednym ani w dugim przypadku nie przypomina on standardowego wykresu przebiegu impedancji..
Do pomiarów używam niestety swojego lamptopa z wbudowaną kartą dzwiękową
Conexant AMC Audio, wyjścia słuchawkowego, rezystora referencyjnego złożonego z 2 x0,5 W rezystorów o łącznej wartości 101,5 ohm i wejścia mikrofonowego (dwóch kanałów)
Poniżej załączam wyniki pomiarów być moż ktoś bedzie mi wstanie wskazać gdzie popełniłem bład..

  • Gość
02-05-2008, 14:40
A znacie jakiś sposób żeby mikrofon podłaczyć pod kompa i mierzyć w tym, no SW czy jak on tam się nazywa? Bez wzmacniaczy jigów itp. Tylko mikrofon i heja???
Jest taka mozliwość?

lancaster

  • Gość
02-05-2008, 18:42
jzagaja, wiec moze faktycznie dac sobie spokój z jiggami, preampami ? System jest mi potrzebny tylko do pomiaru spl poszczególnych driverów i ich sumy....

Molibden

  • 1906 / 5867
  • Ekspert
02-05-2008, 21:51
Podczas powmiarów należy odłączyć w miskerze nagrywania i odtwarzania mikrofon wbudowany w laptopa, który może być aktywny w tym czasie.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

  • Gość
02-05-2008, 22:30
Ale jaki mikrofon do tego?
Wszystko co znalazłem o SW opisuje jakieś jigi, wzmacniacze, pliki kalibracyjne, specjalne mikrofony... Ale nigdzie nie opisano jak to pomierzyć prościej bez dodatkowego hardwearu.

  • Gość
02-05-2008, 22:55
A nie pojemnociowa pastylka WM61 czy cos tam Panasonica do którego sa jakies pliki kalibracyjne?

Panowie - to mi brzmi jak herezja! Tyle się o tym naczytałem że to takie trudne. A Wy tu coś innego wręcz piszecie!
Ale oco kaman? Czy gdzies jast jakiś manuał do SW opisujący pomiar takim mikrofonem? Mogę o tym gdzies dokładniej poczytać?

cypher

  • 252 / 5839
  • Zaawansowany użytkownik
02-05-2008, 23:42
Panowie jakieś wskazówki gdzie powienienem szukac żródła problemów ?

cypher

  • 252 / 5839
  • Zaawansowany użytkownik
03-05-2008, 00:10
z tych trzech spraw tylko poziom głśności może być za niski..
POdczas testów z głośnika zdesycowanie wydobywa się dzwięk, jaką miara się posłużyć aby określić czy nie jest za cicho ?

lancaster

  • Gość
03-05-2008, 10:17
jzagaja na poczatek uzyję zwykłego wm61(bo taki mam na stanie)
Moglbyś z molibdenem opisac procedure połaczeń/kalibracji ?
Dla mnei super sprawa. Wjiggu zawsze mnei wpieniało to ż ejakis tam styk byl taki a siaki, preamp mikrofonowy - to samo. Wole zainwestowac w ten mikrofon elektrytowy i lepsza karte szczerze mówiąc niz bawic sie w kolejne dwa zewnętrzne urzadzenia.

lancaster

  • Gość
03-05-2008, 11:32
acek spróbuję powalczyc za moment.
Cała ta zabawa poki co est mi otrzebna do pomiaru spl poszczegolnych driverów i podejrzeniu jak się te pojedyncze ch-ki składaja w całość.
Dostawalem cholery z jiggiem :)

  • Gość
03-05-2008, 11:51
A ten mikrofon ektrytetowy, to jaki konkretnie model polecacie? Gdzie mozna kupić? Jakie powinien mieć parametry (np. wymiary, bo z tego co zrozumiałem wymiar tez się liczy?)
I gdzie można zobaczyć jak go podłączać?