Audiohobby.pl

Magnetofon

rafal996

  • 1090 / 5863
  • Ekspert
01-05-2008, 22:22
Nie wiem tylko jakim cudem ja go nie widziałem, bo na pewno bym kupił...

Marek-41

  • 391 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
01-05-2008, 22:33
Na pewno nikt go nie kupi ,kto przeczyta o nim na forum.Zawsze się znajdzie jeleń,ale nie w tym przypadku.Z drugiej strony,to te dwa nicki z allegro ,u mnie już są na czarnej liście.Gość nic ode mnie nie kupi,ani tym bardziej ja od niego.
Marek-41

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
01-05-2008, 22:46
>Rafał996
>Nie wiem tylko jakim cudem ja go nie widziałem, bo na pewno bym kupił...


Wystawiono po prostu z opcją "kup teraz" a baskers czy też yvette siedzi pewnie sporą część dnia na "polowaniu", odświeżając co chwilę stronę z przedmiotami z zaznaczoną opcją "wyświetl wystawione w ciągu ostatniej godziny".

Mnie kiedyś k...... wzięła na jednego handlarza. Ktoś wystawił licytację. Napisałem maila z pytaniem czy jest możliwość wcześniejszego zakończenia aukcji i jaka kwota interesuje sprzedającego. Odpowiedział pozytywnie, podał kwotę którą akceptowałem. Osoba ta zmieniła dane w aukcji wstawiając opcję "kup teraz" oraz nagłówek "aukcja dla ... tu mój nick". Bezczelny "polujący" handlarz zalicytował mimo iż pisało jak byk, że aukcja dla konkretnego użytkownika. Na mojego oburzonego maila odpowiedział, że niezależnie od wszystkiego  transakcję sfinalizuje ze sprzedającym a gdy ten nie zgodzi się mu sprzedać to wymusi to na nim.
Oczywiście kilka dni później z innego konta przedmiot został wystawiony z ceną 4-krotnie wyższą.
To była bodaj jedyna sytuacja, kiedy bez żadnego wahania skopałbym gościowi twarz. Ma szczęście, że daleko ... do czasu gdy nie będę przypadkiem gdzieś w pobliżu ponieważ cholera na tę bezczelność wzięła mnie taka, że niekoniecznie sprawa została już zakończona.  

-----------------------------------------------
audiostereo ? dziekuje, nie wchodze!
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

rafal996

  • 1090 / 5863
  • Ekspert
02-05-2008, 01:25
Grasuje taki jeden, na którego mam ogromne nerwy, a imię jego SK-VICTOR. Gość skupuje za grosze magnetofony szpulowe, głównie Akai, a potem wystawia je z tymi astronomicznymi cenami po 800 - 1500 zł, chociaż sam nie kupuje za więcej jak 200 zł. Oczywiście raz od czasu znajdzie się jakiś łoś, który kupi np. X-201 za 800 zł i w ten właśnie sposób następuje psucie rynku. A potem się dziwimy, że ceny na allegro są z kosmosu.

Kasjel

  • 132 / 5865
  • Aktywny użytkownik
02-05-2008, 07:10
Wystawiać to oni sobie mogą, za te asronomiczne ceny. Ja osobiście nie liczył bym na tzw."łosi". Czasem ludzie tracą głowę podczas licytacji, kiedy to ważniejsze staje się aby tylko wygrać, a nie cena. Ale wysokie ceny "Kup Teraz" skutecznie odstraszają klientów.Raz tylko widziałem CD Akai 55 za 360zł i został sprzedany !!! Ja kupiłem kiedyś ten model za 50zł, a potem widziałem za 36zł ale tacka się w nim nie wysuwała. Napisałem więc do gościa, że tą tackę można bardzo łatwo naprawić i nie musi sprzedawać za grosze.Odpisał mi, że "ma to w dupie" i sprzeda za tyle, bo chce się tego pozbyć :-))

Dudeck

  • 5101 / 5832
  • Ekspert
02-05-2008, 14:12
Witam . Czy to prawda , że firma Nakamichi jeszcze produkuje jakiś model magnetofonu ? Jeśli tak , to czy wie ktoś z Was jaki i gdzie go mozna zobaczyć albo kto jest jego dystrybutorem ?

Rafaell

  • 5033 / 5861
  • Ekspert
02-05-2008, 16:05
Nie spać magnetofony w ruch:) Za chwilę w Trójce Top Polskich Przebojów warto sobie przypomnieć co mamy w naszej kulturze bo coraz bardziej w mediach zalewa nas anglojęzyczna kultura

Rafaell
-----------------------------------------------------------------
audiostereo.pl -ukradzione mi forum-jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

IQ Partners S.A. -nie dziękuję zostałem oszukany
Site S.A. -nie dziękuję zostałem oszukany
E-Muzyka SA -nie dziękuję zostałem oszukany
Hub30.com sp. z o.o. -nie dziękuję zostałem oszukany
IQ Labs sp. z o.o. -nie dziękuję zostałem oszukany
ScreenNetwork sp. z o.o. -nie dziękuję zostałem oszukany
IQ Sport sp. z o.o. -nie dziękuję zostałem oszukany
Zakupy.com S.A. -nie dziękuję zostałem oszukany
Phone Call sp. z o.o. -nie dziękuję zostałem oszukany
GoMobi! sp. z o.o. -nie dziękuję zostałem oszukany

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
02-05-2008, 21:41
Dudeck wielu producentów ma nadal w ofercie magnetofony kasetowe ale żaden nie jest godny uwagi. Jak chcesz mieć dobrą maszynę to patrz nie dalej niż do 95r. Paradoksalnie najlepsze decki powstały w końcówce lat 80tych i po 1990 roku, kiedy zaczęło się już szaleństwo z CD. Po 1995 wszystko trafił szlak

W załączniku ct-979/959 autorstwa chyba Tbolta jeszcze z czasów AS, trochę tylko podrasowałem w adobe żeby jeszcze lepiej się prezentowały

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
02-05-2008, 21:42
T bolt a tak wogóle to został ci jeszcze jakiś dobry deck? Bo sprzedałeś 870ES, 959, 979 i do tego chyba nawet demagnetyzer

rico1973

  • 221 / 5817
  • Aktywny użytkownik
02-05-2008, 23:33
Witam ponownie

Moich problemów z nowym starym Akai GX 75 Mk II cd. Chyba udało mi się już dosyć precyzyjnie zdiagnozować niedostatki mojego decka. Więc po kolei: odtwarzanie ok; nagrywanie - źle: dźwięk nie jest czysty, lekko charczy i nie ma to nic wspólnego z błędnym wysterowaniem, sprawdzałem wielokrotnie. Sygnał ze źródła jest o ok. 4db mocniejszy w stosunku do sygnału z taśmy. Mój stary Sony TC K 570 nie ma tego problemu. Zacząłem przed chwilą rozbierać tego mojego GX 75 (żona już śpi :)) jest strasznie zakurzony wewnątrz. Jak przetarłem od wewnątrz szybkę wyświetlacza i założyłem ponownie to zupełnie nowa jakość :) Wydaje mi się, że przyczyna  moich problemów jest dosyć błacha; jakiś zakurzony potencjometr albo coś w tym rodzaju. Na chwilę obecną nie mam alkoholu izopropylowego w spraju no i trochę boję się dalszego demontażu. Ale z drugiej strony grzebanie w tak zacnym sprzęcie daje mi po prostu dużo przyjemności (bez względu na wynik) ;) W poniedziałek zakupię co trzeba i wrócę do rozgrzebanego tematu. Jeśli ktoś z szacownych kolegów ma jakieś rady dla mnie to będę wdzięczny. :) Załączam fotki rozgrzebanego troszkę Akai GX 75 Mk II. Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrej nocki a sam idę zrobić sobie jeszcze jednego drinka ;)

Marek-41

  • 391 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
02-05-2008, 23:44
Witam.Jeszcze jeden dowód jak trzeba uważać na allegro,aby nie przepłacić.Zobaczyłem szpulowego akai GX630D i ponieważ nick sprzedającego mam już na czarnej liście postanowiłem prześledzić historie tego magnetofonu.Wystarczyło troche poszukać w gogle i oto wyniki.Tutaj kupiony;http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&mpt=1204051264525&item=180217071612.
A tutaj sprzedawany;http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=348046890
Niezły interes,ale już nie moim kosztem.Warto takie śledztwo sobie przeprowadzić,niż nabijać handlarzowi kabze.
Marek-41

Marek-41

  • 391 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
02-05-2008, 23:49
Widze,że coś jeden link nie działa.Dodam ,kupiony za 503zł,a sprzedawany 100% drożej.
ponownie link z e-bay
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&mpt=1204051264525&item=180217071612
Marek-41

kakofonix:)

  • 119 / 5836
  • Aktywny użytkownik
03-05-2008, 01:03
kurcze,..nie rozumiem \'\'zacietrzewienia\'\'..osobiscie nie jestem handlarzem ale wydaje mi sie ze wlasnie na tym polega handel-kupuje taniej a sprzedaje drozej...czy jest odwrotnie?;)

Marek-41

  • 391 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
03-05-2008, 11:16
Teoretycznie masz racje.Można to nazwać "dobry interes".Jednak ja czuje niesmak jak widze takie manewry,które zawyżaja ceny proponowane przez zwykłych ludzi,którzy chcą się po prostu pozbyc swoich rzeczy.
Wybaczysz mi więc,że od takich co tylko handlują nic nie kupie i nic im nie sprzedam.Wole nawet troche stracić i uszczęśliwić prawdziwego pasjonata,niż pozwolić,aby ktoś,kto tak na prawde ma gdzieś nasze hobby jeszcze na nas zarabiał.
Marek-41

Reaper

  • 521 / 5864
  • Ekspert
03-05-2008, 15:35
Zgadzam się z Markiem w 100%.