Audiohobby.pl

Magnetofon

Marek-41

  • 391 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
04-04-2008, 16:56
Audio-stereo znowu działa.Mam tylko nadzieje,ze to był jakiś błąd,a nie przygotowania do likwidacji.
Marek-41

rafal996

  • 1090 / 5863
  • Ekspert
04-04-2008, 17:22
Chyba znowu jakieś problemy, przynajmniej u mnie nie działa niestety.

Właśnie odebrałem Damę Pik z serwisu i jestem po pierwszych przesłuchaniach. Oniemiałem! W porównaniu do tego co było, to jest to po prostu przepaść - jak się wydawało - nie do przeskoczenia. Nie sądziłem, że ten jak by nie było bardzo "zwyczajny" sprzęt może tak zagrać. Przepiękny, ciepły analogowy bas i przyjemnie brzmiący środek. Zdziwiłem się brzmieniem sopranów. Zawsze na Damie miałem pewien niedobór, a teraz jest ich wręcz za dużo i juz czuję, że będę musiał zmniejszać, bo to może być męczące.

Wiadomo, że cudów tu nie będzie i pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da. Na Sony TC-630 dźwięk jest bardziej szczegółowy, co szczególnie słychać gdy się dużo dzieje w muzyce. Wysokie wyraźne, ale znacznie bardziej stonowane, subtelnie wybrzmiewające. Ale i tak efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Z nową głowicą, dokładnie wyregulowaną mechaniką i elektroniką ten magnetofon będzie ozdobą kolekcji. Stan zewnętrzny też jest świetny, nie ma takich na allegro. Będzie co wnukom pokazywać :)

Marek-41

  • 391 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
04-04-2008, 17:48
Spodziewałem sie takiej reakcji,po tym co pan Leszek zrobił z moim tandbergiem.Zmieniam tylko szpule i słaucham,słucham i nie moge sie nadziwić jak to pieknie gra.Teraz czekam na reszte swojej kolekcji.
Marek-41

janosik

  • 47 / 5837
  • Użytkownik
04-04-2008, 17:57
Witam. Wszystko super , tylko gdzie kupić kasety nagrane NOWE .

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
04-04-2008, 17:58
Audio-stereo zalała fala nowych uzytkowników którzy nie mają nic do powiedzenia i do tego są bezczelni

Większość nowych wątków to sranie w stylu "co najlepiej do 5000zł"/ "Najlepszy kabel" itd, w których rozmowa to zwykłe szczekanie i ujadanie, a nie kulturalna wymiana zdań,ponadto widać że z dyskutujących 1 osoba na 10 wie o czym mówi i faktycznie mogła mieć stycznosc z kablem czy wzmacniaczem o którym jest dyskusja

chamstwo na audiostereo sięgnęło zenitu.

To prawda straciliśmy wiele informacji o magnetofonach, także o kasetach z wątku k.mika z działu ANALOG, ale lepiej zbudować coś od nowa niż siedzieć w audio-szambie, pozatym na as nie zostało wcale wszystko o deckach powiedziane

Co do tego Onkyo to model ta-2570 jest bardzo chwalony



Marek-41

  • 391 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
04-04-2008, 18:04
Janosik.Nowe kasety jeszcze można kupić tu i uwdzie,natomiast pomysł kupowania już nagranych kaset nie jest dobry.Zrobisz to lepiej samemu.Co innego fabrycznie nagrywane taśmy szpulowe.Tu jakośc była wyśmienita,ale z kolei ten pomysł był rozpowszechniony w stanach.W europie chyba nie,bo na takie taśmy nie trafiłem.Spytaj się o sklepy z kasetami i podaj gdzie mieszkasz,to napewno ktoś ci poda kilka adresów.
Powodzenia.
Marek-41

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
04-04-2008, 18:11
Sądze że fajnym pomysłem na przyciągnięcie reszty ludzi od decków z as na ah byłyby testy posiadanych przez nas magnetofonów (solo i porównawcze) na łamach tego wątku. - z dodatkami jak np. ciekawe zdjęcia - żeby były jakieś konkrety które po pewnym czasie staną się poważną bazą wiedzy o różnych magnetofonach, a nie samo wklejanie aukcji z internetu czy pytania w stylu "deck mi padł -co zrobić żeby go naprawić"

Marek-41

  • 391 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
04-04-2008, 18:26
Gotyk,wszystkie informacje sa ważne.Ja miałem okazje np;słuchac i nagrywać na pioneerze z lat 80-dziesiątych.Był to wtedy najwyższy model ,jak dobrze pamietam oznaczony liczbą 1250.Mogłem go porównać do jednego ,też nowego maranza i sprzetu unitry.Jednak był to wtedy fabrycznie nowy sprzet.Teraz mamy już zabytki.Niektóre z nich są w świetnej inne w gorszej kondycji.Jak tu je więc porównywać.A jak komuś coś padnie,to gdzie ma się zwrócić  o pomoc ,jak nie tutaj.Opinie są też potrzebne,ale chyba od opisu brzmienia,bardziej przydatne bedą te o ewentualnych błędach konstrukcyjnych i sposobach ich usunięcia.Zdjęcia jak najbardziej,szczególnie nietypowych rozwiazań.Dane techniczne itd.Natomiast aukcje z allegro i nie tylko ,lepiej rzeczywiście na prywatną poczte.
Marek-41

Gardenus

  • 1605 / 5851
  • Ekspert
04-04-2008, 19:24
Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami ( Gotyk, Marek41).
Dodam też trochę od siebie.
Część wiedzy o magnetofonach można najzwyczajniej przenieść z AS nikt nam tego nie zabroni.
Kilku z naszych pisze tu i na AS . Po co dzielić się wiedzą, jeżeli chcemy aby tu na tym forum można było uzyskać cenne porady, opinie itp.
Ja jasno określiłem się , że przechodząc tutaj nie będę udzielał się na AS . Nie znaczy, że nie czytam AS lecz nie odpisuję i nie udzielam się tam. Zaznaczam, że nikogo w ten sposób nie agituję, to wolny wybór.
Jeżeli będzie nas tu więcej to szukający potrzebnych informacji znajdą ja tu bez potrzeby zaglądania na AS.
Musimy wszyscy do tego przyłożyć się.
Ze swojej strony zawsze staram się  o ile jestem w stanie, doradzić i dopomóc.
Wracając do spraw technicznych .
Porównywanie sprzętu możemy dokonywać na bazie tego co mamy ( jeżeli są  sprawne).
Odwoływanie się do opinii i porównań sprzed iluś tam lat jest tylko miarą tego co możemy ew. jeszcze z nich wycisnąć.
Magnetofony mają już dość długi okres eksploatacji, niektóre maja po kilkadziesiąt lat i były w różnych rękach .
Jedni dbali o nie a inni zajeżdżali . Nie znamy ich  historii jeśli nie jesteśmy  pierwszymi nabywcami .
Ja zawsze mam satysfakcję, jeżeli coś co kupiłem (min. DECK-i) doprowadzę do stanu prawie fabrycznego choć czasami jest to dość długi okres. To nie tylko konkretna naprawa to odrestaurowywanie sprzętu.
Pozdrawiam.

Marek-41

  • 391 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
04-04-2008, 19:47
Dodam jeszcze,że znalazłem film ,na którym jest pokazany poniemiecki magnetofon i z niego jest odtwarzane nagranie dokonane juz w stanach w 1947 roku.Jakośc zapisu i fakt,że ta taśma też ma tyle lat dają do myślenia.Dobrze zadbany magnetofon jest w stanie spokojnie nas przeżyc.Nie moge sobie niestety poradzić z podaniem linka do tego filmu,a warto to zobaczyc na własne oczy,naprawde.
Marek-41

Savage

  • 889 / 5866
  • Ekspert
04-04-2008, 21:22
To gdzie w końcu piszemy;/. do kitu z czymś takim albo tu albo tam.

Gardenus

  • 1605 / 5851
  • Ekspert
04-04-2008, 21:27
Odpowiadasz na wpis
>> Savage, 2008-04-04 21:22:54

Nie bardzo rozumiem o co Tobie chodzi.
To Ty sam zdecyduj gdzie jesteś.

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
04-04-2008, 21:38
No jasne że tu!! :) Ja tam nie wracam nabijać im licznik odwiedzin a co za tym idzie zwiększać wpływy z reklam. Tu jest kameralnie i spokojnie, może trochę za nudno ale generalnie OK

Gardenus

  • 1605 / 5851
  • Ekspert
04-04-2008, 21:44
Sorry za dwie puste klatki .
Przed chwilą miałem zanik prądu w sieci i  coś " pokaszaniło".

gotyk1. Tak trzymać a nie ja tu albo tam.
Ja wyraznie zdeklarowałem się gdzie będę się udzielał. Tylko tutaj
Na razie spokojnie.......    fakt ,  to od naszej inwencji zależy co tutaj będzie się działo.

Savage

  • 889 / 5866
  • Ekspert
04-04-2008, 22:39
DObra! :) Jest fajnie, racja, ale zbierzmy ekipę w całość:]
NIech się tak stanie.
Amen.