Audiohobby.pl

Klub Orpheus

Krzysztof_M

• 774 / 3327
  • Ekspert
25-11-2018, 09:41
Gdyby tylko dało się kupić nowe  nagrania na taśmach w jakości studyjnej, ale to i tak byłaby już tylko cyfra zarejestrowana na analogu, tak jak zresztą teraz jest z czarnulkami :-(

Z jednej strony dobrze, że stary Orfeusz tak dobrze się trzyma.
Z drugiej jednak strony żal, że nowy Orfeusz nie urywa zadu, po tylu latach technika poszła poszła tak daleko do przodu, że mogliśmy przypuszczać, że nowy Orfi rzuci na kolana absolutnie wszystko i wszystkich.
Tymczasem mamy inne granie, o skali lepszy/dobry to nawet nie ma co myśleć - tak przynajmniej ja to słyszałem gdy je porównywałem.

I niekompatybilność nowych nauszników z innymi wzmacniaczami to ogromna wada i uszczuplenie możliwości zabawy, co lezy u podstaw audiofilii :-(

Tyle rozczarowań .... Ale oczekiwania były przeogromne.

pmcomp

• 196 / 2959
  • Aktywny użytkownik
02-12-2018, 16:10
Orpheus, komplet: https://www.ebay.de/itm/292844747155?ul_noapp=true

Na razie 12 tys GBP.

Pozdro
pmcomp

ductus

• 1068 / 2880
  • Ekspert
03-12-2018, 23:04
...mogliśmy przypuszczać, że nowy Orfi rzuci na kolana absolutnie wszystko i wszystkich.
Tymczasem mamy inne granie, o skali lepszy/dobry to nawet nie ma co myśleć - tak przynajmniej ja to słyszałem gdy je porównywałem.
I niekompatybilność nowych nauszników z innymi wzmacniaczami to ogromna wada i uszczuplenie możliwości zabawy, co lezy u podstaw audiofilii :-(   ...
Krzysztofie, jakże masz rację! Słuchałem nowego kilka dobrych razy, też w dobrych cichych warunkach i dłużej, porównując z legendarnym HE90 i dedykowanym do niego HEV. Techniczny sposób grania nowego, brak tej neutralności i czaru legendy - to były nie tylko moje wrażenia. Jestem nadal pod urokiem przekazu mojego Orfiego z LST i Accuphase. To zauroczenie niesamowitą plastycznością i wiernością sygnatury dźwiękowej staruszka nie mija.