Audiohobby.pl

Najprostszy hi-endowy wzmacniacz lampowy

Mirek19

  • 688 / 4603
  • Ekspert
21-02-2015, 08:53
almagra, dzięki za szczególowe info na priva. Dxwiek jest genialny, prawdopodobnie zrobie produkt komercyjny.
Tylko nie pisz otwartym tekstem co dokladnie zrobiles !

I kto to pisze ? - dziwię się że taki tekst padł, bo myślałem że to Forum DYSKUSYJNE.

lancaster

  • Gość
21-02-2015, 10:30
Mierek, ty w ogole wiesz co to jest poczucie humoru ?

Zadnego materialu w sprawie tego projektu nigdy od almagry czy kogokolwiek innego nie dostalem ani o niego sie nie zwracalem. Pisze co pisze bo lubie sobie poczytac co ludzie robia w takich sytuacjach :-)

Panowie "DIYersi", jesli dochodzenie kroczek po kroczku do celu polega waszym zdaniem na kopii gotowca - w przypadku preampu LAMMa schematu urzadzenia to informuje ze ostatni raz tak mialem przy okazji klonow Totem Mitte pewnie z 10 lat temu. A pisze o Mitte zeby byla swiadomosc pewnych rzeczy, bo mnie wlasnie wowczas naszla :

Prawie kazde Mitte pomimo "identycznosci" projektu (objetosc obudowy, zwrotnica - topologia i wartosci elementow) brzmialy roznie - i to nie za sprawa rozrzutu parametrow glosnikow bo tak sie sklada ze to ja organizowalem wtedy zamowienie z Tonsilu w ilosci po kilkadziesiat sztuk midbasow i tweeterow, to u mnie byly wszystkie te glosniki wraz z pomiarami wykonanymi indywidualnie do kazdego glosnika i to ja je parowalem. I zapewniem ze nie byl to problem bo wiekszosc miescila sie we widelkach tolerancji bardzo waskich.

myslicie ze Totem ma inne glosniki ? Bo ja wiem ze nie, pytalem nie marketingowcow tylko producenta.
myslicie ze kazdy totem Mitte brzmi inaczej - jak wyroby DIY ? Bo ja mysle ze kady brzmi podobnie :-)
ciekawe dlaczego ? :-)

Kolejna rzecz jaka mi przychodzi do glowy czyli nota katalogowa nationala - lm3875 - popularny gainclone. Schemat mamy dostepny na stronie producenta ukladu :-), z tego schematu korzysta i 47Labs w swoim gaincard i przykladowo Peter Daniel w swoim Patek'u.
Sluchalem x wersji tego wzmaka opartych o TEN SAM schemat (prosty jak cep). Rozrzut od kiepsko (np. moj pierwszy :-)) do bdb, a z przyzwoitym pre lampowym do dzis uwazam ze jak ma byc znacznie lepiej to sie trzeba dobrze spiąć.
mozna orzec ze 47lab rzucil ideą, reszta to podróby :-)
A tymczasem national w karcie katalogowej mowi - macie - pobawcie sie.
co innego LAMM czy chocby pomysl almagry znany od dziesiecioleci ze schematem dostepnym w kazdym kiosku ruchu.
Nawet gdyby mi go podeslal z detalami to w zasadzie co za roznica, rownie dobrze mozna go sobie wygooglowac.



lecisz do ignorowanych Mirku, sorrry, ktos musial a kolega Rumburak juz tam jest :-)

Mirek19

  • 688 / 4603
  • Ekspert
21-02-2015, 10:46
Mierek, ty w ogole wiesz co to jest poczucie humoru ?

Nie dość że "koledze" lancaster brakuje poczucia humoru, to jeszcze ma czelność przekręcać (niby przez nieuwagę ?) nick - brawo.

lancaster

  • Gość
21-02-2015, 11:11
to akurat literowka Mirku. e na klawiaturze lezy obok r, wcisnelo sie. urazonego przepraszam,
do ignorow lecisz tym bardziej :-) reszta j.w bez zmian kolego DIYersie :-))))

almagra

  • 11514 / 5538
  • Ekspert
21-02-2015, 13:24
Mierek i lanklajster.Dejta se na luz.
Oczywiście,że większość tych moich wynalazków ktoś kiedyś zrobił,ale części z nich nigdy nigdzie nie podpatrzyłem,ale doszedłem w wyniku wielu doświadczeń i przemyśleń,nie zawsze zgodnych ze zdrowym rozsądkiem i potocznie stosowanymi rozwiązaniami układowymi.Aktualnie próbuję poprawy brzmienia przez wprowadzenie korekcji fazowej trafa przez nietypowe włączenia uzwojeń głośnikowych i badam ponownie wpływ kierunku drutu w uzwojeniach,co już kiedyś robiłem i potwierdzam,że duży jest.
« Ostatnia zmiana: 21-02-2015, 13:34 wysłana przez almagra »

almagra

  • 11514 / 5538
  • Ekspert
02-11-2017, 11:17
Wróciłem do tematu nieporuszanego od dłuższego czasu zarówno na forum jak i moją lutownicą.
Przewaliłem jeszcze raz układ "małej almagry"" w celu dalszej optymalizacji i jestem od wczoraj w szoku.
Dodałem parę układów kompensacyjnych RLC oraz ciekawy PFB napięciowy i prądowy no i teraz jest to rakieta!
Nie sądzę,aby w kategorii ''trzy lampki na kanał'' cokolwiek grało lepiej...jedyny mankament: 1mF foliowy...
Nazwałem,go ''All Saints".
« Ostatnia zmiana: 02-11-2017, 11:19 wysłana przez almagra »

almagra

  • 11514 / 5538
  • Ekspert
02-11-2017, 11:26
Muszę jeszcze popracować nad zasilaczem i projekt będzie zamknięty.
Dawno nie miałem takiej frajdy i satysfakcji.
Siedziałem,siedziałem i wysiedziałem!

Mirek19

  • 688 / 4603
  • Ekspert
02-11-2017, 13:38
Ale schematem (jak zwykle) się nie pochwalisz ?

almagra

  • 11514 / 5538
  • Ekspert
02-11-2017, 14:13
Nie,ale po ukończeniu mogę Ci go odstąpić.

Mirek19

  • 688 / 4603
  • Ekspert
02-11-2017, 15:24
Pomyliłeś zakładki ? przecież piszesz w DIY, a tu się trzeba dzielić wiedzą i schematami, zwłaszcza jak się TU pisze.

almagra

  • 11514 / 5538
  • Ekspert
02-11-2017, 15:49
Trzeba? Obowiązkowo?No co Ty,naprawde?

Mirek19

  • 688 / 4603
  • Ekspert
02-11-2017, 17:18
Powinno się...może "trzeba" to złe określenie.
Ale bez zdjęć, czy schematów cała zabawa i dyskusja nad jakimkolwiek projektem staje się bezprzedmiotowa....papier wszystko przyjmie, a chwalić się można nawet złotym słoniem w karafce, który tańczy kankana.

almagra

  • 11514 / 5538
  • Ekspert
02-11-2017, 18:01
Podzieliłem się tu na forum wieloma konstrukcjami,ale ta będzie na sprzedaż.

Mirek19

  • 688 / 4603
  • Ekspert

lancaster

  • Gość
02-11-2017, 21:00
Podzieliłem się tu na forum wieloma konstrukcjami,ale ta będzie na sprzedaż.

brawo almagra, pierwsza uczciwa robota w zyciu ;-)