Audiohobby.pl

Zakladka słuchawkowa....test

lancaster

  • Gość
07-07-2008, 16:29
Zakladka słuchawkowa....moze to i dobry pomysł. Postaram sie wszytskie watki dot słuchawek umiescic własnie tutaj.
Nie ma tego na razie aż tak dużo...choc jak sie uwzględni recenzje ....poprosze o wskazania wątków które powinny sie tu znaleźc




'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.'

Triceramops

  • 280 / 5890
  • Zaawansowany użytkownik
07-07-2008, 16:37
Np. "Klub miłośników Creative Aurvana Live! ;-)"
Pozdrawiam, Tr.

lancaster

  • Gość
07-07-2008, 16:41
Na razie przenioslem wszytskie wątki ktore zauwazyłem w zakladce stereo. Dajcie znac czy bedzie wygodniej w ten sposób, czy moze przywrocić calosć na miejsce.




\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

majkel

  • 7476 / 5887
  • Ekspert
07-07-2008, 16:47
Swoje złote myśli właśnie wrzuciłem do stosownego wątku w zakładce Techniczne.

violett

  • 786 / 5878
  • Ekspert
08-07-2008, 14:33
Dzięki Administratorze drogi, za zakładkę "Słuchawki"!

Pozd.

V-tt

violett

  • 786 / 5878
  • Ekspert
08-07-2008, 14:41
Ale w tytule jest mały błąd - mała litera ł zamiast dużej Ł.  Są SłUCHAWKI, zamiast SŁUCHAWKI.

AWS 303

  • 854 / 5885
  • Ekspert
08-07-2008, 14:45
Z tą literą wartoby było poprawić. Wygląda to "dziwnie"... :-)

violett

  • 786 / 5878
  • Ekspert
08-07-2008, 17:49
Ten mój skromny temacik też jest dedykowany raczej słuchawkom:

http://www.audiohobby.pl/topic/4/959#koniec

V.

Cashlack

  • 1566 / 5791
  • Ekspert
12-07-2008, 22:32
O! Fajny temacik ;-)

W ogóle nie czytałem co się dzialo powyżej, po prostu wchodzę, bo mam akurat coś do powiedzenia w... temacie! (a może były jakieś pyskówki? a co mnie to obchodzi ?-)

Koss Porta Pro

tak napisalem, zeby latwo sie szukalo w wyszukiwarce dla "poszukujacych informacji".

żeby nie było, żem nie Audiofil, tom słuchał, jeździł, rozmawiał z innymi audiofilami, porównywał itp.

A więc a`propos testów słuchawkowych, to kupiłem tydzień temu owe kossy. Porta Pro. Jak dumnie brzmi nazwa na plastikowym opakowaniu. za 300 NOK = 125 PLN (01.07.2008).

A wiec. Nie graja. (to tyle dla tych, którym wystarczają krótie informacje).

Dla tych, którym któtkie informacje nie wystarczają, uprzejmie donoszę. (hi hi). Bas nie jest tam "troszeczkę podbity, ale też może sie podobać", tylko to czytaj normalnie. Bas jest podbity, wyraźnie, tak z +9dB. I co gorsza jest nie kotrolowany. Nie wiem która z tych cech była by gorsza, ale, obie naraz...

Idąc wyżej. Średnica. To jest aspekt, w którym  słuchawki po prostu muszą być, genetycznie, lepsze od wiekszości głośników. A przynajmniej powinny. A przynajmniej takie, co to ludzie piszą 1000-ce opinii, że fajnie grają. I naprawdę doceniłem, jak dobre były moje nieodżałowane Usher v-601. (wyjazd do Norwegii trochę jednak kosztował.. ;-( chlip. ). Po prostu zamiast wrażenia, że "grają muzycy", choćby minimalnego, mam wrażenie, że coć mi tuż przy uchu przez gąbkę gra.

Góra jest dobra, przyznaję. Szkoda że poza robieniem czasami wrażenia dużej przestrzeni, to sie w ogóle ze zmamfulniono zbUmbuBuoUwionym dołem nie klei...

Pozdr wszystkich pozytywnie zakreconych! Waldek w Norwegii :-)


"Panaceum? 1,5 m2 papierowej membrany w zamkniętej ćwierćsferze do wykorzystania narożników pokoju jako tuby. Panaceum na wszystko? Cyfrowa zwrotnica do Triple-DAC. Prościej? Wyprowadzenie 2 Tub w ogród."
Lity drut, first watt, full range.