Audiohobby.pl

Jecklin Float electrostatic

MAG

  • 2393 / 5881
  • Ekspert
23-01-2015, 10:06
A da radę wrzucić jakieś zdjęcie z tymi wspaniałymi słuchawkami na głowie?

ISOPHON

  • 23 / 3808
  • Użytkownik
23-01-2015, 15:31
Czy są wspaniałe???Nie to normalne bardzo wygodne słuchawki.Przy okazji nieżle grające.Ciekawe gdyby je napędzić prosto z P-P.

Krzysztof_M

  • 1471 / 5286
  • Ekspert
24-01-2015, 15:00
Czy są wspaniałe???Nie to normalne bardzo wygodne słuchawki.Przy okazji nieżle grające.Ciekawe gdyby je napędzić prosto z P-P.
Mam plany bezpośredniego zasilenia tych słuchawek ze wzmacniacza lampowego. Też mnie korci jak to może zagrać.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Krzysztof_M

  • 1471 / 5286
  • Ekspert
28-01-2015, 18:29
Słuchawki już po rewitalizacji gąbkowej i dokładnym czyszczeniu.
Dla porównania pierwsze zdjęcie stanu w jakim je dostałem.
Na drugim zdjęciu widać, że górna gąbka nie jest przyklejona do pałąka - nie chciałem tego robić na wypadek jeszcze poprawek, po krótkim użytkowaniu. Czekam aż gąbka się "wygrzeje" ;-)

Od strony sonicznej zmiany są subtelne, głównie w zakresie basu, ponieważ zmodyfikowałem osadzenie przetwornika, jest teraz ekstremalnie blisko ucha, jak najbliżej się dało.
Basu odrobinę przybyło. Zadziwiające jak słychać nawet najniższy bas, ale nie posiada on za bardzo masy. Trochę tego brakuje.
Nieobecność tradycyjnych nauszników bardzo tutaj przeszkadza jednak w oddaniu skali i rozmachu na niskim basie.
Natomiast wrażenie robi inna rzecz: rozmiar dźwięku.
Po zmianie ze Staxów (dowolnych) albo HD600 wszystkie wymiary sceny, instrumentów i głosów ludzkich rosną.
Jakby samej muzyki w muzyce przybyło, moja żona zdecydowanie zanegowała przekaz Staxowy i HD600. Ten z Jecklinów uznała za wzorcowy przy słuchaniu ulubionej muzyki.
Możliwe, że związane to jest z rozmiarem samych przetworników przy jednoczesnym małym dystansie od uszu.
Kompletnie też zignorowała moje sugestie odnośnie niedoborów basu - dla niej to nie było takie ważne.
Jej ulubiony Chór Aleksandrowa dużo zyskał, chłopiska się wydają zaraz większe jak śpiewają przez Jeckliny :)

Generalnie zakup uważam za udany, decyzja podjęta, zostają  :)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

wiktor

  • 2503 / 5894
  • Moderator Działu Słuchawki
28-01-2015, 18:52
...wireless?

Krzysztof_M

  • 1471 / 5286
  • Ekspert
28-01-2015, 19:01
...wireless?
Na dwóch pierwszych zdjęciach wyraźnie widać kabelek :)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

ISOPHON

  • 23 / 3808
  • Użytkownik
28-01-2015, 20:27
Pięknie,też muszę tak zrobić swoje.Co prawda moje były w super stanie...oprócz gąbek.Miałem też Staxy(2050) i wydaje mi się że Jecklin-y grają naturalniej.

MAG

  • 2393 / 5881
  • Ekspert
28-01-2015, 22:35


Gratulacje wyglądają super!


Natomiast wrażenie robi inna rzecz: rozmiar dźwięku.
Po zmianie ze Staxów (dowolnych) albo HD600 wszystkie wymiary sceny, instrumentów i głosów ludzkich rosną.
Jakby samej muzyki w muzyce przybyło, moja żona zdecydowanie zanegowała przekaz Staxowy i HD600. Ten z Jecklinów uznała za wzorcowy przy słuchaniu ulubionej muzyki.

Ha ha...a nie mówiłem inni mi nie wierzyli jak pisałem o tej scenie Tomasze;)

Dziękuję Krzysztof

Krzysztof_M

  • 1471 / 5286
  • Ekspert
28-01-2015, 23:02


Gratulacje wyglądają super!


Natomiast wrażenie robi inna rzecz: rozmiar dźwięku.
Po zmianie ze Staxów (dowolnych) albo HD600 wszystkie wymiary sceny, instrumentów i głosów ludzkich rosną.
Jakby samej muzyki w muzyce przybyło, moja żona zdecydowanie zanegowała przekaz Staxowy i HD600. Ten z Jecklinów uznała za wzorcowy przy słuchaniu ulubionej muzyki.

Ha ha...a nie mówiłem inni mi nie wierzyli jak pisałem o tej scenie Tomasze;)

Dziękuję Krzysztof
W kwestii "wielkości dźwięku" to podobne, chociaż nie aż tak duże wrażenie na mnie robi pierwsza Omega staxowa. I u niej też występuje ogromny przetwornik (średnica samej membrany to równe 90 mm).
Ale skala różnic w stosunku do innych modeli Staxa nie jest już tak spektakularna jak w przypadku Jecklinów.

Bankowo Jekcliny wymagają więcej wyrozumiałości od słuchacza z powodu basu, ale to osobnicze preferencje.
Niektórym to nie będzie przeszkadzać w takim stopniu.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −