Audiohobby.pl

Stax SR-009 najlepsze słuchawki, tak czy nie?

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
29-01-2015, 21:40
Gdyby holografię 007MK1 dało się odtworzyć chociaż w 80% na 009, byłbym pierwszym, który je kupi.
I nie sądzę, aby T2 zaliczał się do kategorii "napędzaczy", którzy słabo sobie radzą z przestrzennością, gdy w dziurce obok jest 007Mk1 i przestrzennie czaruje, a 009 grają stereofonią słuchawkową, wysokiej próby, ale słuchawkowo aż zbyt wyraźnie na tle 007Mk1.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

.johny

  • 98 / 3799
  • Użytkownik
29-01-2015, 23:27
Wiktorze, gratuluję wątku. Ale tu się, jak widzę, na 009 nie kończy.
Moje zdanie? Według mnie 009 są najlepszymi aktualnie budowanymi elektrostatami i pokazują swój wspaniały potencjał dopiero z właściwym wzmocnieniem. Wtedy królują nad wszystkimi dynamikami.
Mając dwie dziewiątki robiliśmy z Cortazarem bezpośrednie porównania wzmacniaczy Woo Audio WES i mojej kombinacji Accuphase. WES przegrał to porównanie, Cortazar sprzedał go potem. A podobno pisze się o WES -"$6,910 buys world's best headphone sound"... A więc wniosek:  Elektrostaty "stoją" lub "leżą" wraz ze sprzętem napędzającym.
009 mają wszystko - wystarczającą, naturalną i nie wyolbrzymioną scenę; precyzyjne usytuowanie instrumentów i plastyczność przekazu, znakomitą bogatą barwę we wszystkich przedziałach pasma i wystarczającą substancję z głębokim, nisko schodzącym basem. I znakomitą holografią, o jakiej K1000 (proszę nie bić!) mogą sobie pomarzyć. Z resztą, jak zawsze twierdzę, K1000 to "kolumny" nie słuchawki i jest wielu miłośników właśnie odsłuchu kolumnowego, którzy ze słuchawkami, może podświadomie, źle się czują.

Podpisuję się pod postem powyżej.
Pisanie o ,,lepszej  scenie.. 007 nad 009 jest błędem obarczonym doborem sprzętu towarzyszącego.
Z moich  obserwacji i doswiadczeń wniosek zawsze był jednostronny i jasny. MKI uśredniają cały przekaz muzyczny . Leżące obok 009 po nałozeniu na łepetynkę nigdy nie pozostawiły wątpliwości.
Co wam się tak podoba w MKI?
Gruba kreska? Spowolniony, nienaturalnie odsuniety przekaz ? Płaskie oddalenie sceny (czyt. holografia??)?
A gdzie naturalność, wielobarwność i nieskrepowanie w przekazywaniu wiernej barwy instrumentu?Gdzie kontrola pasma ? Gdzie ?
MKI tak potrafi? jak tak to z czym?

:-)

Przemek zdjęcia własnych driverów do orfirgo Wiktor juz publikował...

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
30-01-2015, 05:25
Janku zgadzam się,że 009 sa wyraźnie szybsze i ogólnie lepsze jak podkreśliłeś to w przdostatnim zdaniu ale "nienaturalnie odsunięty przekaz ? Płaskie oddalenie sceny (czyt. holografia??)"  z podkreśleniem Płaskie tego nigdy bym MK1 nie zarzucił.Właśnie brak płaskiego ( w kontekście kreowania sceny) grania jest ich największym atutem.

Czemu odsunięty od głowy przekaz ma być nienaturalny,czy nie to masz w swoich głośnikach?

Na tych tabelka widać wyraźnie lepszość sceny MK1 nad 009 i ja słuchajac ich na kilku systemach też tak to odbieram:
http://audiohobby.pl/index.php?topic=4881.5790
« Ostatnia zmiana: 30-01-2015, 06:25 wysłana przez brodacz »

alghar

  • 639 / 5577
  • Ekspert
30-01-2015, 07:19
Ale  na  Mk I nie  "posłuchasz" wszystkiego,za  to  na 009 każdego  rodzaju  muzyki.

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
30-01-2015, 07:53
Ale  na  Mk I nie  "posłuchasz" wszystkiego,za  to  na 009 każdego  rodzaju  muzyki.


Ja na każdych słuchawkach które mam/miałem słucham od rocka do klasyki i jeśli je lubiłem to każdy rodzaj muzyki słuchało mi się dobrze.
Weźmy K1000 które wiekszość uważa głuwnie do klasyki a ja na nich bardzo lubię słuchać classic rocka.

alghar

  • 639 / 5577
  • Ekspert
30-01-2015, 09:53
Metallica  dla mnie  nie  za  bardzo  na  MkI  ,ale  na  009  :)

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
30-01-2015, 10:06
Metallica  dla mnie  nie  za  bardzo  na  MkI  ,ale  na  009  :)

Tu się muszę zgodzić

Fatso

  • 290 / 3986
  • Zaawansowany użytkownik
30-01-2015, 11:33
Na MK1 posłucham wszystkiego, zupełnie jak na 009.

Scenicznie i holograficznie MK1 są lepsze od SR009 i koniec. Może od razu trafiłem na właściwy tor, ale nie miałem nigdy wątpliwości.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Baele

  • 753 / 5086
  • Ekspert
30-01-2015, 12:22

Scenicznie i holograficznie MK1 są lepsze od SR009 i koniec. Może od razu trafiłem na właściwy tor, ale nie miałem nigdy wątpliwości.

+1 :-)

brodacz

  • 1780 / 3800
  • Ekspert
30-01-2015, 12:45
I nie ma toru co to zmieni bo jesli nawet jest coś co doprowadzi scenę 009 do wiekszych rozmiarów to przecież logiczne jest ,że to samo da MK1 i różnica znowu będzie taka sama.

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
30-01-2015, 12:48
I nie ma toru co to zmieni bo jesli nawet jest coś co doprowadzi scenę 009 do wiekszych rozmiarów to przecież logiczne jest ,że to samo da MK1 i różnica znowu będzie taka sama.
Święta prawda, na tym polu 009 są skazane na porażkę.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Fatso

  • 290 / 3986
  • Zaawansowany użytkownik
30-01-2015, 13:11
I nie ma toru co to zmieni bo jesli nawet jest coś co doprowadzi scenę 009 do wiekszych rozmiarów to przecież logiczne jest ,że to samo da MK1 i różnica znowu będzie taka sama.
No tyle, że można w MK1 przegiąć i będzie "za dobrze"
Ja po wymianie lamp w Eurydyce i zmianie zglebienia lamp, mam niestety zbyt rozwaloną scenę na Lambdach Pro a na SR009 jest taka jak ma być (czyli to co spotkałem w MK1 właśnie)
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Robeeert1

  • 722 / 5500
  • Ekspert
30-01-2015, 14:41
Święta prawda, na tym polu 009 są skazane na porażkę.

Naprawdę podobają Wam się hektary przestrzeni? Jak jest dużo przestrzeni i instrumenty są oddalone to nie słychać ich dokładnego wybrzmiewania, 009 podaje instrumenty bliżej, słuchać więcej szczegółów

007 mk1 robią przestrzeń w sposób zupełnie nienaturalny, są mocno podkolorowane i nienaturalne.
A 009 za bardzo analityczne jak dla mnie.



Fatso

  • 290 / 3986
  • Zaawansowany użytkownik
30-01-2015, 15:15
Święta prawda, na tym polu 009 są skazane na porażkę.

Naprawdę podobają Wam się hektary przestrzeni? Jak jest dużo przestrzeni i instrumenty są oddalone to nie słychać ich dokładnego wybrzmiewania, 009 podaje instrumenty bliżej, słuchać więcej szczegółów

007 mk1 robią przestrzeń w sposób zupełnie nienaturalny, są mocno podkolorowane i nienaturalne.
A 009 za bardzo analityczne jak dla mnie.
Znowu pozwolę się nie zgodzić - to jest dorabianie teorii na siłę. MK1 generują scenę w sposób wzorcowy. nie jest ani oddalona, ani rozrzedzona. Jest tak, jak trzeba. Jeśli scena w MK1 jest nienaturalna, to w Orfeuszach też, bo ten element, wraz z holografią jest b. podobny :)

A skąd wiem, że jest wzorcowa? Ano mam jeden koncert, przy którym pomagalem kiedyś w realizacji doskonale wiem gdzie były mikrofony i jaki był "zamiar realizatorski" na odległość i prezentację. MK1 oddają to bezbłędnie. 009 o kilka metrów zbyt blisko sceny faktycznej :)
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Robeeert1

  • 722 / 5500
  • Ekspert
30-01-2015, 15:29
Święta prawda, na tym polu 009 są skazane na porażkę.

Naprawdę podobają Wam się hektary przestrzeni? Jak jest dużo przestrzeni i instrumenty są oddalone to nie słychać ich dokładnego wybrzmiewania, 009 podaje instrumenty bliżej, słuchać więcej szczegółów

007 mk1 robią przestrzeń w sposób zupełnie nienaturalny, są mocno podkolorowane i nienaturalne.
A 009 za bardzo analityczne jak dla mnie.
Znowu pozwolę się nie zgodzić - to jest dorabianie teorii na siłę. MK1 generują scenę w sposób wzorcowy. nie jest ani oddalona, ani rozrzedzona. Jest tak, jak trzeba. Jeśli scena w MK1 jest nienaturalna, to w Orfeuszach też, bo ten element, wraz z holografią jest b. podobny :)

A skąd wiem, że jest wzorcowa? Ano mam jeden koncert, przy którym pomagalem kiedyś w realizacji doskonale wiem gdzie były mikrofony i jaki był "zamiar realizatorski" na odległość i prezentację. MK1 oddają to bezbłędnie. 009 o kilka metrów zbyt blisko sceny faktycznej :)

Idź na koncert do filharmonii, usiądź w którym rzędzie chcesz, nie ma w realu takiej sceny.

Siedząc blisko sceny słyszymy bardzo wiele szczegółów, scena jest bardzo szeroka, słyszymy każdy instrument oddzielnie, przepiękna szeroka scena blisko nas, hektarów przestrzeni brak.
Siadając dalej nie słyszymy już tyle "smaczków", niuansów, ale za to mamy bardzo dobrą jakość dźwięku i tez nie ma hektarów przestrzeni, nie jesteśmy na boisku,.... scena w mk1 generowana jest sztucznie, nie ma nic wspólnego z prawdą.

scena w 009 jest 5 x lepsza niż w 007 mk1


« Ostatnia zmiana: 30-01-2015, 15:54 wysłana przez Robeeert1 »