Audiohobby.pl

Stax SR-009 najlepsze słuchawki, tak czy nie?

wiktor

  • 2503 / 5865
  • Moderator Działu Słuchawki
20-01-2015, 00:08
Janku,

jak bym tak nie napisał, to w ogóle byś się nie odezwał. Dzięki!

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
20-01-2015, 08:37
==Stax SR-009 najlepsze słuchawki==

Wiktorze nie tak powinien brzmieć temat Twojego wątku?
,,Tak czy nie?,, wydaje mi sie zbędne...

:-)
Johny, dalej, rozwiń temat :-) sam chętnie poczytam :-)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Fatso

  • 290 / 3986
  • Zaawansowany użytkownik
21-01-2015, 10:16
Vivaldi DAC + Eurydice + Orpheus = najlepszy zestaw jaki w życiu słyszałem.
Vivaldi + Blue Hawaii SE + SR-Omega - drugi w kolejności

SR-009 było niedaleko, ale jednak z tyłu.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Baele

  • 753 / 5086
  • Ekspert
21-01-2015, 11:03
Vivaldi DAC + Eurydice + Orpheus = najlepszy zestaw jaki w życiu słyszałem.
Vivaldi + Blue Hawaii SE + SR-Omega - drugi w kolejności

SR-009 było niedaleko, ale jednak z tyłu.

W jakich aspektach były z tyłu? Czy może bardziej osobiste preferencje brzmieniowe wzięły górę?

Fatso

  • 290 / 3986
  • Zaawansowany użytkownik
21-01-2015, 11:30
Najbardziej widoczna przewaga Orfeuszy to spójna scena mająca 180 stopni. Albo i więcej. Wszystko było idealnie rozłożone.
SR-Omega były bardziej eteryczne, grały lekko i bez wysiłku.

Różnice na tych wyczynowych torach szły w niuanse. Ale słyszalne. W SR-009 dźwięk się odrywa od driverów, w SR-omega ciężko zlokalizować driver :P Znowu w Orfeuszach wszystko co dociera do uszu ma swoje źródło w przestrzeni, w sumie gdyby nie nacisk padów na skórę, to można by kręcić głową w celu lepszej lokalizacji źródeł.

Jakbym to w procenty ubierać, to Orfeusz 100%, Omega 97% a SR-009 90%
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Baele

  • 753 / 5086
  • Ekspert
21-01-2015, 11:34
Najbardziej widoczna przewaga Orfeuszy to spójna scena mająca 180 stopni. Albo i więcej. Wszystko było idealnie rozłożone.
SR-Omega były bardziej eteryczne, grały lekko i bez wysiłku.

Różnice na tych wyczynowych torach szły w niuanse. Ale słyszalne. W SR-009 dźwięk się odrywa od driverów, w SR-omega ciężko zlokalizować driver :P Znowu w Orfeuszach wszystko co dociera do uszu ma swoje źródło w przestrzeni, w sumie gdyby nie nacisk padów na skórę, to można by kręcić głową w celu lepszej lokalizacji źródeł.

Jakbym to w procenty ubierać, to Orfeusz 100%, Omega 97% a SR-009 90%

A Orfeusze i Omegi grają jaśniej od 9-tek?

Fatso

  • 290 / 3986
  • Zaawansowany użytkownik
21-01-2015, 12:22
Nie, to raczej ten sam balans tonalny. Omegi grają lżej, orfeusze równocześnie lżej i mocniej. W nich zawsze jest czuć moc w nagraniu.

Natomiast SR-009 mają z tej trójki najwyższy współczynnik słuchalności - ot nie ma sytuacji żebym był zbyt zmęczony, żeby w nich wytrzymać. Są jednocześnie najbardziej relaksujące i analityczne.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

mirek10

  • 1210 / 4365
  • Ekspert
21-01-2015, 12:27
Stax SR-009 najlepsze słuchawki, tak czy nie?
Nie, bo najlepsze sluchawki to K-1000,ale mysle ze Wiktor myslal o elektrostatach? fajny watek, bo zalozyl go profesjonalista,pozdrawiam wszystkich elektro.........

-Pawel-

  • 4720 / 5470
  • Ekspert
21-01-2015, 13:43
@Fatso, a co z HEV90, nie było go w "komplecie" czy został wyproszony z lokalu przez Eurydice?

Baele

  • 753 / 5086
  • Ekspert
21-01-2015, 14:27
Nie, to raczej ten sam balans tonalny. Omegi grają lżej, orfeusze równocześnie lżej i mocniej. W nich zawsze jest czuć moc w nagraniu.

Natomiast SR-009 mają z tej trójki najwyższy współczynnik słuchalności - ot nie ma sytuacji żebym był zbyt zmęczony, żeby w nich wytrzymać. Są jednocześnie najbardziej relaksujące i analityczne.

Z tego co piszesz, to Orfeusze najbardziej by mi się spodobały. Ale to już tylko pozostanie w sferze marzeń...

wiktor

  • 2503 / 5865
  • Moderator Działu Słuchawki
21-01-2015, 18:03
@Fatso


Zapytaj proszę kolegę jakie ma lampy EL34 w tym BHSE.

Fatso

  • 290 / 3986
  • Zaawansowany użytkownik
21-01-2015, 18:33
2 zestawy starszych:
Telefunken Metal base
i Valvo Metal base

1 świeżo produkowane:
PSVANE

Ja słuchałem wczoraj na Telefunkenach.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

wiktor

  • 2503 / 5865
  • Moderator Działu Słuchawki
21-01-2015, 19:04
@Fatso

DD getter, OO getter czy O getter?

Spróbuj posłuchać Valvo. Ja mam we wzmacniaczach T2 Telefunkeny ~1960/1965 double getter & cooling wings= naturalna barwa i mała scena, Mullard również OO getter = ciepłe brzmienie i piękna scena, oryginalne USSR = takie sobie, ale ładna scena.

Fatso

  • 290 / 3986
  • Zaawansowany użytkownik
21-01-2015, 19:45
@Fatso

DD getter, OO getter czy O getter?

Spróbuj posłuchać Valvo. Ja mam we wzmacniaczach T2 Telefunkeny ~1960/1965 double getter & cooling wings= naturalna barwa i mała scena, Mullard również OO getter = ciepłe brzmienie i piękna scena, oryginalne USSR = takie sobie, ale ładna scena.
OO

Ale następne słuchanie to pewnie dopiero po kwartale, jak znowu pojadę raportować stan działu do Hiszpanii :)
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

.johny

  • 98 / 3799
  • Użytkownik
23-01-2015, 08:00
Stax SR-009 najlepsze słuchawki, tak czy nie?
Nie, bo najlepsze sluchawki to K-1000,ale mysle ze Wiktor myslal o elektrostatach? fajny watek, bo zalozyl go profesjonalista,pozdrawiam wszystkich elektro.........

Najlepsze słuchawki to takie ,jakie na daną chwilę posiada Pan Mirosław.

K 1000 to świetne słuchawki, w pewnych aspektach  bezkonkurencyjne lecz 009 potrafią pokazać coś innego , coś co w k 1000 próżno szukać a mianowicie wielobarwność i zróżnicowanie basu.
Gładkość i separacja wysokich tonów to także niepowtarzalna cecha dziewiątek.