Audiohobby.pl

Stax SR-009 najlepsze słuchawki, tak czy nie?

Krzysztof_M

• 789 / 3486
  • Ekspert
02-02-2019, 22:31
Witaj Andrzeju na naszym forum :)

Dziękuje za tą treściwą recenzję. Spodobała mi się, ponieważ Twoje spostrzeżenia co do różnic miedzy 007 a 009 pokrywają się z moimi w wielu aspektach.
Ja osobiście 007 nie posiadam, ale mam 009 oraz nietypowe stare Omegi ale z przetwornikami 007.
Ten kameleon, zrobiony przez samego Staxa (prawdopodobnie oryginalne przetworniki odmówiły posłuszeństwa pierwotnemu nabywcy i z braku części przez jakiś czas Stax montował przetworniki z 007 w ich miejsce).
Taka hybryda gra jeszcze lekko inaczej niż 007, chociaż ma oczywiście z niej najwięcej cech.

Jednak ostatecznie najczęściej słucham na 009 ceniąc ich precyzję, dokładność i bezstronność w prezentacji materiału muzycznego.
I z nieukrywaną satysfakcją stwierdziłem, że 009S nie są od nich lepsze, lekko inne, ale preferuję jednak 009.

Ja swoje 009 napędzam z wiekowego już T1 oraz z własnej w pełni lampowej konstrukcji.
Moja konstrukcja delikatnie łagodzi ostry pazur 009, sprawiając, że brzydko i agresywnie nagrane płyty grają przyjemniej.

padam

• 8 / 3816
  • Nowy użytkownik

.johny

• 97 / 2028
  • Użytkownik
29-04-2019, 17:32
Jak 009s idą w złagodzenie wysokich częstotliwości  to ja wysiadam...:-)
w 009 to to jest jedna z największych ich zalet. Rozdzielczość wysokiego pasma stoi na referencyjnym poziomie. Gładkość, separacja, wybrzmienia, naturalność bez zbędnego kolorowania to coś co cenię najbardziej w nich.
Reszta pasma bez uwag. Wszystko podane prawidłowo bez fajerwerków. A to juz nie lada wyczyn jak na słuchawki. Tak lubię i tak je zapamiętałem.
To wszystko oczywiście z LRT w torze. :-)
pozdrawiam Staxowców.