Audiohobby.pl

Stax SR-009 najlepsze słuchawki, tak czy nie?

wiktor

• 2151 / 3542
  • Moderator Globalny
11-11-2017, 18:20
Wcześniej nie zauważyłem, że w nowym wzmacniaczu SRM-T8000  Stax oznaczył piny w XLR inaczej niż ma to SRM-T2. W przedwzmacniaczu mam funkcję "inverted phase",  skorzystałem z tego rozwiązania. Teraz piny mają ciepło tam gdzie ma być i zimno na trójce.

No i jak myślicie, co się stało? Ano nic, jest tak jak było.

:-)

Może wymiana lamp wniesie coś ciekawego. Czy macie jakieś typy dla 6922/E188CC?

pmcomp

• 157 / 2566
  • Aktywny użytkownik
12-11-2017, 11:38
6922 to E88CC.
Mam trzy propozycje, które osobiście sprawdziłem w swoich lampowych klockach:
- Siemens CCa koniecznie z lat 60-ych
- Amperex Bugle Boy D-getter najlepiej z końca lat 50-ych
- Brimar 6DJ8.

We wszystkich tych trzech typach należy uważać na podróby.

Nie wiem, które z nich najlepiej wpasują sie w ten wzmak. Mają wadę, nie sa niestety tanie i trzeba się naszukac dobrej parki.

Na inne szkoda czasu, chyba że budget nie pozwala.

Brimar z tych trzech gra najcieplej. Dalej Mnóstwo szczegółów ale dźwięk dociążony.
CCa to raczej jaśniejsza strona mocy. A pomiędzy nimi Bugle Boye, chyba jednak najlepsze z tej trójki.

Żeby kupić dobrą konstrukcyjnie parke trzeba z nich zrobic doktorat. Czytac, czytac, czytać i oglądać zdjęcia. Nie wszystko złoto co się nazywa CCa i Bugle Boy.

A tanio i całkiem fajnie można spróbować te Philipsy z lat 80-ych:

« Ostatnia zmiana: 12-11-2017, 19:18 wysłana przez pmcomp »
pmcomp

Vinyloid

• 1930 / 2757
  • Ekspert
12-11-2017, 21:02
6922 to E88CC.

U mnie coś takiego spisuje się bardzo dobrze, cena też znośna.

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?317,e88cc-gold-lion
======================================
"Nigdy nie myl ruchu z działaniem." Benjamin Franklin.

pmcomp

• 157 / 2566
  • Aktywny użytkownik
13-11-2017, 11:41
Dodam gwoli ścisłości, że moje propozycje to najlepsze możliwe granie z tych lamp. Wg. internetu i wg. mnie na podstawie własnych odsłuchów w moim systemie. Lamp tych używam w mocno zmodyfikowanym pre liniowym Audio Research LS16 (Siemens CCa) i w DACu Audio Note DAC4 (Brimar).

Pozdro
pmcomp

jjurek

• 1962 / 3473
  • Ekspert
13-11-2017, 12:18
Dodam gwoli ścisłości, że moje propozycje to najlepsze możliwe granie z tych lamp. Wg. internetu i wg. mnie na podstawie własnych odsłuchów w moim systemie. Lamp tych używam w mocno zmodyfikowanym pre liniowym Audio Research LS16 (Siemens CCa) i w DACu Audio Note DAC4 (Brimar).

Pozdro

Czy przy każdej wymianie lamp korygowałeś prąd zamienników na identyczny z poprzednimi?
Bez tego "kalibrowania" porównania nie są obiektywne.
Przy lampach małosygnałowych zmiana prądu spoczynkowego o kilka miliamperów (a dzieje się tak często przy  zamianie nawet bardzo podobnych elektrycznie) powoduje  zmianę dzwięku.