Audiohobby.pl

Stax SR-007 Omega 2

misiekkb

  • 92 / 4411
  • Użytkownik
04-06-2017, 17:36
Czy zastąpić HE1000 tego nie wiem, znasz moją opinię o tych Hifimanach, chociaż 007 też mi się nie podobają, ale przynajmniej nie mają tego napompowanego basu jak He1000 oraz nie mają takiej sceny. L700 podobne do 009 hmm nie bardzo, ale bardziej już są podobne do całokształtu staxa niż 007. Byś musiał tak jak sam chyba ostatnio napisałeś sprawdzić na własnych uszach, które Ci bardziej pasują.

saudio

  • 724 / 5266
  • Ekspert
04-06-2017, 19:14
Sprawdzić nie jest łatwo, bo nie za bardzo jest gdzie:(
Zawsze warto posłuchać samemu, z tym basem w HEkach się nie zgodzę,
ale ostatnio jestem zdziwiony sceną, bo 009 mają większą, szerszą i głębsza, przynajmniej
na welurkach Audeze. Dużo też zależy od porównań czyli punktu odniesienia,
bo takie HEki to są bardzo jasne słuchawki przy Crosszone i na odwrót z 009.

misiekkb

  • 92 / 4411
  • Użytkownik
04-06-2017, 19:49
Mi zawsze ten bas się nie podobał w He1000, ja go właśnie tak odbieram jakby był napompowany jak balon, nie wiem jak to określić inaczej, trzy razy do nich robiłem podejście, za każdym razem inny dac i wzmacniacz i zawsze on był taki.
009 zyskują na welurkowych padach od Audeze na scenie. U mnie punktem odniesienia są Sr-507 i He6, gdyż te i 009 to są dla mnie najlepsze słuchawki.

Sprawdzić rozumiem Cię, ale możliwe że się to zmienia niebawem, więć będziesz miał gdzie sprawdzić, ale nie obiecuję tego.

saudio

  • 724 / 5266
  • Ekspert
04-06-2017, 20:10
Na jakich kabelkach słuchałes, fabrycznych?
Tak 009 są super ale trzeba dobrać do nich resztę toru, chyba najlepiej cos lampowego.
No to ciekawie może być, tym bardziej że iFi własnie wypuszcza iESL.


« Ostatnia zmiana: 04-06-2017, 20:15 wysłana przez saudio »

misiekkb

  • 92 / 4411
  • Użytkownik
04-06-2017, 20:58
He1000 na fabrycznym.
009 mi się bardziej podobał z 727 niż na 007, a najmniej mi się podobał na Eurydice. Wiem zaraz mnie zlinczują za te słowa.

A co do iFi to nie jest to sprzęt dla mnie, szczególnie iCan Pro.

saudio

  • 724 / 5266
  • Ekspert
04-06-2017, 21:13
Na fabrycznym to ja nie słucham :)

Eurydice bardzo czaruje, jest piękny rozedrgany dźwięk ale mało rzeczywisty;)


A iFi tak pamiętam, ja nie lubię takiego przekazu jak Ty, zobaczymy co ta przystawka
potrafi tym bardziej że można podłączać też inne wzmaki.

wiktor

  • 2503 / 5886
  • Moderator Działu Słuchawki
05-06-2017, 15:33
@chrees

Pady, które są zamiennikiem oryginalnych staxowych z dużym prawdopodobieństwem będą miały wpływ na dźwięk Twoich Omeg MK2. Z moich doświadczeń nad DIY dla oryginalnych EP w Orpheus HE90, które wykonane zostały w całości ze skóry (oryginał Sennheisera przypomina zamiennik Staxa) wynika, że:

- bas nieco wyszczuplał
- scena stała się bardziej otwarta.

Czarnym Omegom to akurat może dodać skrzydeł i zbliżyć je do modelu MK1.

misiekkb

  • 92 / 4411
  • Użytkownik
06-06-2017, 16:57
@saudio

Będziesz miał możliwość przetestowania tych modeli Staxa i porównania ich że sobą.
Gdyż w końcu udało się dopiąć temat i Staxy są w ofercie Audiomagic.


Odezwij się do mnie PM.
« Ostatnia zmiana: 06-06-2017, 16:59 wysłana przez misiekkb »

brodacz

  • 1780 / 3821
  • Ekspert
13-06-2017, 12:22
Pożyczyłem i wpiałem do preampa bezpiecznik AMR.
Brzmienie się rozświetlilo oraz otworzylo a dzięki ida dalej w przestrzeń.
Z 009 nie jestem przekonany czy w kazdym repertuarze i z każdym
utworem się to dobrze wpadowałe ale z 007 jest strzał w 10.
Polecam miłośnikom tych słuchawek przetestować ten bezpiecznik.
Trzeba sprawdzić ja wlasne uszy kierunkowość ale nie manstrachu słychać to ładnie.

Pozdrawiam

RadekBe

  • 31 / 1990
  • Użytkownik
28-04-2021, 17:40
Z pewną dozą nieśmiałości ale i zaciekawienia :).  Porady, sugestie,  przeciwskazania ?
« Ostatnia zmiana: 28-04-2021, 17:42 wysłana przez RadekBe »

jjurek

  • 2058 / 5817
  • Ekspert
28-04-2021, 20:32

Wzmacniaczyk jakiś taki znajomy...:) Fajnie gra?
« Ostatnia zmiana: 28-04-2021, 20:55 wysłana przez jjurek »

Krzysztof_M

  • 1469 / 5278
  • Ekspert
28-04-2021, 20:52
Z pewną dozą nieśmiałości ale i zaciekawienia :).  Porady, sugestie,  przeciwskazania ?
Nie widzę, żadnych przeciwwskazań, ten mod to jest rzeczywiście wyprostowanie sporej wpadki Staxa, w mojej opinii.
Niestety nie mam żadnych zdjęć z mojej operacji gdy dla kogoś taki mod robiłem.
Słałobo słyszalne regiony b. niskiego basu są najbardziej narażone na zwarcie akustyczne między tylną a przednią stroną membrany i dokładne uszczelnienie "przecieku" między obiema stronami przetwornika załatwia tylko ten jeden problem i nie wpływa na resztę pasma (bo też dziura nie jest ogromna, dlatego ma wpływ jedynie na subbas).

Chyba największą zmorą będzie ponowne zakładanie padów z tego co pamiętam - ale do zrobienia wedle starej metody:
"wszystko można co nie można byle z wolna i ostrożna" :)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

RadekBe

  • 31 / 1990
  • Użytkownik
28-04-2021, 21:40

Wzmacniaczyk jakiś taki znajomy...:) Fajnie gra?

Tak, tak. To ten sam. Gra wysmienicie, nie mam odniesienia jednak do innych konstrukcji, czy to Staxowych czy innych. Pozytywne opinie kolegów z tegoż forum wystarczyły bym skusił się na Canad'ę :).

Nie widzę, żadnych przeciwwskazań, ten mod to jest rzeczywiście wyprostowanie sporej wpadki Staxa, w mojej opinii.
Niestety nie mam żadnych zdjęć z mojej operacji gdy dla kogoś taki mod robiłem.
Słałobo słyszalne regiony b. niskiego basu są najbardziej narażone na zwarcie akustyczne między tylną a przednią stroną membrany i dokładne uszczelnienie "przecieku" między obiema stronami przetwornika załatwia tylko ten jeden problem i nie wpływa na resztę pasma (bo też dziura nie jest ogromna, dlatego ma wpływ jedynie na subbas).

Chyba największą zmorą będzie ponowne zakładanie padów z tego co pamiętam - ale do zrobienia wedle starej metody:
"wszystko można co nie można byle z wolna i ostrożna" :)

Świetnie, świetnie. Rozumiem zatem, że celem mod'a jest po prostu 'zapchanie' przecieku bez dodatkowych wymogów? Zrobię to oczywiście zachowując najwyższą estetykę i precyzję.
Na walkę z padami jetem gotów, przy okazji rozważę także usunięcie metalowej obręczy - obracanie się padów jest niemożliwie, przynajmniej dla mnie, irytujące i niepotrzebne. Czytając, bodajże head-fi, trafiłem na info że jej usunięcie niweluje obracanie się padów, które od tego momentu chodzą z dużym oporem (choć wciąż mają pewną mobilność). Prawda to?

Gwos

  • 361 / 5661
  • Zaawansowany użytkownik
28-04-2021, 21:44
Z pewną dozą nieśmiałości ale i zaciekawienia :).  Porady, sugestie,  przeciwskazania ?
Nie widzę, żadnych przeciwwskazań, ten mod to jest rzeczywiście wyprostowanie sporej wpadki Staxa, w mojej opinii.
Niestety nie mam żadnych zdjęć z mojej operacji gdy dla kogoś taki mod robiłem.
Słałobo słyszalne regiony b. niskiego basu są najbardziej narażone na zwarcie akustyczne między tylną a przednią stroną membrany i dokładne uszczelnienie "przecieku" między obiema stronami przetwornika załatwia tylko ten jeden problem i nie wpływa na resztę pasma (bo też dziura nie jest ogromna, dlatego ma wpływ jedynie na subbas).

Chyba największą zmorą będzie ponowne zakładanie padów z tego co pamiętam - ale do zrobienia wedle starej metody:
"wszystko można co nie można byle z wolna i ostrożna" :)

Bardzo tajemnicza wypowiedź dla niewtajemniczonych. O jakim zwarciu piszesz? O jakim "przecieku"? O jakim modzie? Nie wiem czy wpisuję się w temat, ale moje 007 mk1 tak trzeszczą przy zakładaniu i ruszaniu głową, że czasem wytrzymać nie można. Przez trzeszczenie rozumiem coś jakby właśnie membrana stykała się z powierzchnią ograniczającą. Czy jest na to rada?
Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000

whero2

  • 275 / 2052
  • Zaawansowany użytkownik
28-04-2021, 23:55
Z pewną dozą nieśmiałości ale i zaciekawienia :).  Porady, sugestie,  przeciwskazania ?
Nie widzę, żadnych przeciwwskazań, ten mod to jest rzeczywiście wyprostowanie sporej wpadki Staxa, w mojej opinii.
Niestety nie mam żadnych zdjęć z mojej operacji gdy dla kogoś taki mod robiłem.
Słałobo słyszalne regiony b. niskiego basu są najbardziej narażone na zwarcie akustyczne między tylną a przednią stroną membrany i dokładne uszczelnienie "przecieku" między obiema stronami przetwornika załatwia tylko ten jeden problem i nie wpływa na resztę pasma (bo też dziura nie jest ogromna, dlatego ma wpływ jedynie na subbas).

Chyba największą zmorą będzie ponowne zakładanie padów z tego co pamiętam - ale do zrobienia wedle starej metody:
"wszystko można co nie można byle z wolna i ostrożna" :)

Bardzo tajemnicza wypowiedź dla niewtajemniczonych. O jakim zwarciu piszesz? O jakim "przecieku"? O jakim modzie? Nie wiem czy wpisuję się w temat, ale moje 007 mk1 tak trzeszczą przy zakładaniu i ruszaniu głową, że czasem wytrzymać nie można. Przez trzeszczenie rozumiem coś jakby właśnie membrana stykała się z powierzchnią ograniczającą. Czy jest na to rada?
niestety nie - jest to słyszalna oznaka towarzysząca powstawaniu trwałych uszkodzeń przetworników wskutek niewałaściwego traktowania słuchawek (narażania przetworników na zbyt duże zmiany ciśnień - "przepychające" membrany do statora na odległość wystarczjacą do jonizacji powietrza i przepływu ładunku  - tudzież naładowania się membrany ładunkiem statora który następnie skutkuje nagłym jej przeskokiem do przeciwnie naładowanego statora - stąd ten nagły dźwięk - zaś "szkodliwe" jest występujące wtedy punktowe przegrzanie membrany w punkcie przeskoku ładunku (znaczne uproszczenie - w rzeczywistości dochodzi jeszcze kilka efektów powiązanych ze strukturą dwuwymiarowo orientowanego mylaru oraz napylanych powłok) - co prawda mniej znaczące w 007 w porównaniu do modeli z przetwornikami o lepszych parametrach technicznych -> cieńszych/lżejszych.. jednak wciąż nie jest to zalecane i należałoby tego unikać) - modyfikacja komory akustycznej przedniej przetwornika polegająca na zablokowaniu "portu" jedynie pogarsza sytuacjię ponieważ utrudnia wyrównanie ciśnienia w trakcie zakładania i ściągania słuchawek - fabrycznie stax od roku 2005 (pomijając kilka wyjątków w tym 404LE) zmienił technologię montażu przetworników stawiając na jedynie montaż mechaniczny (wcześniej hermetycznie były one zalewane/klejone) i pogrubienie membran przetworników w celu zwiększenia żywotności przy takim użytkowaniu niezgodnym z instrukcją -> kilka ostatnich serii konsumenckich wraz ze wzrostem popularności i sprzedaży zmagały się ze znacznie zwiększonym odsetkiem par wracających na gwarancję (dlatego sporo przetworników od "404" lądowało w innych obudowach jako zamienniki gwarancyjne / wymiany serwisowe -- coś czego w latach '80 z lambdą professional oraz signature kierowanymi głównie do studiów nagraniowych nie było)

odnośnie samej modyfikacji to bym odradzał (- jak chcesz się bawić w swoje własne własnoręcznie wykonane unikalne elektrostatyki to je zrób od podstaw) - powinno się kupować słuchawki które odpowiadają dźwiękiem a nie bez zastanowienia i szukać domowych sposobów jak je zrobić 10x lepszymi za 10 zł