Audiohobby.pl

Słuchawki, które na zawsze pozostaną w pamięci

nano

  • 9079 / 4956
  • Ekspert
15-10-2019, 09:58
wyj  niskoomowe

no przyznam ze moje wzmaki sa z 70 lat  na  80 te sie znajda  i  leca na  200 ohm sluchawkach
nowych wzmakow  raczej nie wyszukam

musilbym pogrzebac  ile  ohm jest na wyjsciu   ale po co .. ech
--

mowiac szczerze nie musze juz wiece testowac podpiolem  pod  wolkman  .-)  tak tak
i brzmia swietnie !!
na serio

czyli  sluchawki jak juz powiedzialm sa b b   dobre i trzeba je miec i juz

kiedys jeszcze  tylko porownam sobie je z  porta   ... na razie mam brak czasu
...

wygiecie  pajaka :-)
tak tak
ale ja zakupie za wartosc drugiego piwa   inny   lepszy  ten jest tymczasowy ,,

phoenix_me

  • 35 / 5765
  • Użytkownik
04-01-2020, 17:17
Z tych które zapadły w pamięć w kolejności posiadania.

Grado SR-60: pierwsze poważniejsze słuchawki. Kupiłem iPod Nano (pierwsza generacja) na wyjeździe i nie miałem na czym słuchać, poszedłem do sklepu i wybrałem Grado i to był strzał w 10. Były u mnie parę lat i w końcu sprzedałem. Teraz sobie myślę, że moglem je sobie zostawić.

AKG-K701: tutaj już bylem mądrzejszy i je sobie zostawiłem (choć coraz częściej myślę czy by nie sprzedać). Myślałem, że maja wszystko do czasu aż nie trafiłem na kolejne które zapadły mi w pamięć

Audio Quest Nighthawk: Tłuste granie z potężnym basem, a jednocześnie tak urokliwe, że słuchać można godzinami. I tutaj dopiero usłyszałem jak wiele informacji AKG-K701 gubią. Chodzi o dół pasma, gdzie Nighthawki pokazuje wszelkie barwy i odcienie basu, a w AKG jest tylko puk. Podobno Nighthawki mogą zagrać jeszcze lepiej z lepszym niż standardowy kabelek (choć ten standardowy już jest bardzo ale to bardzo przyzwoity)

Jakie w takim razie powinny być następne?
* * * * * * * * * * * * *
myślenie ma przyszłość
* * * * * * * * * * * * *

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
04-01-2020, 21:41
Abyss 1266 :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

phoenix_me

  • 35 / 5765
  • Użytkownik
05-01-2020, 16:59
Muszą reprezentować kosmos bo cenę też taką mają.
* * * * * * * * * * * * *
myślenie ma przyszłość
* * * * * * * * * * * * *

Mirek19

  • 688 / 4584
  • Ekspert
05-01-2020, 18:13
Ja słucham od dłuższego już czasu na AKG Y50. Czy są jakieś lepsze słuchawki ? pewnie tak. Porównywałem ich brzmienie z wieloma słuchawkami "kultowych" firm o trzykrotnie, a nawet czterokrotnie wyższej cenie.. ten sam materiał dźwiękowy, to samo źródło. I nie kupiłem ich ze względu na cenę, a ze względu na jakość brzmienia.. uniwersalną jakość brzmienia.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
05-01-2020, 21:12
Słuchałem ich przez chwilę, kolega je kupił. Nie zapamiętałem ich za cokolwiek szczególnego. Co w nich takiego jest?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Mirek19

  • 688 / 4584
  • Ekspert
06-01-2020, 06:42
Właśnie dlatego, że nie "wyszczególniają się niczym szczególnym", komfortowo się na nich słucha.
Nie lubię słuchawek, które "oszukują", podbarwiają.. etapując jakąś częścią pasma.
Pomijam już takie aspekty, jak dość dobrą, choć nie całkowitą separację od dźwięków otoczenia, oraz brak zmęczenia (uścisk głowy) podczas dłuższego odsłuchu.
Ale największym problemem (moim zdaniem) podczas zakupu słuchawek, zwłaszcza nowych, jest brak ich wygrzania, a wiec trudno wyrokować, czy po kilkuset godzinach grania zostanie zachowana ich "wstępna" sygnatura.
W przypadku AKG Y50 dobitnie słychać było na początku nadmiar sybilantów, które po wygrzaniu się słuchawek nieco złagodniały.

Jak napisałem powyżej - nie uważam, że są to najlepsze słuchawki na świecie.. bo są na pewno znacznie lepsze i każdy z nas wybiera je wg własnych preferencji i oczekiwań.

Vinyloid

  • 2470 / 5079
  • Ekspert
18-02-2020, 16:38
Scena w KSC 75 jest "mind blowing"....na 35-lecie Porta Pro powinni zrobić Porty z przetwornikami KSC75 - ta tytanowa powłoka robi robotę !, chociaż KSC 75 jak już opanowałem ich zakładanie są bardzo wygodne.

No i zrobili. Tyle, że w Poznaniu i nieco po czasie :)
Bardzo fajnie gra ten zestaw, muszę przyznać.

Tytus1988

  • 148 / 1689
  • Aktywny użytkownik
18-02-2020, 20:26
Z tych które zapadły w pamięć w kolejności posiadania.

Grado SR-60: pierwsze poważniejsze słuchawki. Kupiłem iPod Nano (pierwsza generacja) na wyjeździe i nie miałem na czym słuchać, poszedłem do sklepu i wybrałem Grado i to był strzał w 10. Były u mnie parę lat i w końcu sprzedałem. Teraz sobie myślę, że moglem je sobie zostawić.

AKG-K701: tutaj już bylem mądrzejszy i je sobie zostawiłem (choć coraz częściej myślę czy by nie sprzedać). Myślałem, że maja wszystko do czasu aż nie trafiłem na kolejne które zapadły mi w pamięć

Audio Quest Nighthawk: Tłuste granie z potężnym basem, a jednocześnie tak urokliwe, że słuchać można godzinami. I tutaj dopiero usłyszałem jak wiele informacji AKG-K701 gubią. Chodzi o dół pasma, gdzie Nighthawki pokazuje wszelkie barwy i odcienie basu, a w AKG jest tylko puk. Podobno Nighthawki mogą zagrać jeszcze lepiej z lepszym niż standardowy kabelek (choć ten standardowy już jest bardzo ale to bardzo przyzwoity)

Jakie w takim razie powinny być następne?

Od listopada myślałem wielokrotnie o sprzedaży NH, nawet jednej osobie proponowałem... w tej chwili zrezygnowałem z tych planów i zamierzam zafundować im przejściówkę, aby móc podłączyć kable od finala, m.in. Entreqa. Sam jestem ciekaw jaki rezultat to przyniesie, bo ten stock to taki trochę zamulacz na moje ucho. Uważam, że im się należy coś więcej za wiele wspaniałych chwil z muzyką, jakie dzięki nim przeżyłem.