Audiohobby.pl

Lista wzmacniaczy do słuchawek elektrostatycznych

Baele

  • 753 / 5085
  • Ekspert
04-02-2015, 16:19
http://www.innerfidelity.com/content/listening-great-headphone-amplifiers-and-stax-sr-900

Sorry za wyrażenie, ale tego Tylla-kretyna w hawajskiej znoszonej koszulce po prostu nie znoszę, i z większością jego opinii się nie zgadzam.

Samuel

  • 117 / 3963
  • Aktywny użytkownik
04-02-2015, 17:03
przecież ja nie napisałem, że ten link to wrota do świętej prawdy

Fatso

  • 290 / 3985
  • Zaawansowany użytkownik
04-02-2015, 18:05
Nie słuchałem jeszcze Thunderbirda, ale Fernando zachwalał. Za to Woo w porównaniu do jego Blue Hawaii, wg słów właściciela to połowa drogi do dobrego brzmienia.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

naitik

  • 104 / 5864
  • Aktywny użytkownik
10-03-2017, 17:28
Czy ktos wie ,przy wzmacniaczu SRM-T1 jaka funkcje ma przycisk Pre Heat i czy ma byc wcisniety przed wlaczeniam,po czy ciagle.
Pozdr.
Zygmunt

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
11-03-2017, 09:31
Hej

Dokładnie przeznaczenia tej funkcji nadanej przez producenta nie znam.
Praktycznie działa to tak, że wciśnięty przycisk Pre Heat (przy wyłączonym Power) powodu lekkie rozgrzanie żarników lamp.
W ten sposób wzmacniacz jest gotowy do pracy bardzo szybko gdy tego zapragniemy.
Nie musimy po włączeniu długo czekać aż się lampy rozgrzeją na dobre, ponieważ są już rozgrzane wstępnie.

Według mnie to jednak nie jest dobre rozwiązanie używać tego non stop, nie sprawdzałem empirycznie, nie mam takiej możliwości, ale według mnie lampy i tak ulegają zużyciu gdy całymi dniami trzymamy je pod napięciem (pomijam sprawę energii elektrycznej).

Według mnie to może być dobre rozwiązanie gdy np. odchodzisz od słuchania na krótką chwilę (obiad/kolacja, dłuższa rozmowa tel. itp.).
Wtedy wyłączasz przycisk Power ale Pre Heat zostaje wciśnięty, co powoduje, że lampy nie stygną i zaoszczędzasz im jednego pełnego cyklu wychłodzenia i włączenia na nowo gdy po tej przerwie wracasz do słuchania.

W kolejnych już pokoleniach wzmacniaczy Stax nie używał tej funkcji, jedynie opóźnione załączanie przy starcie całego wzmacniacza.

Jeśli będziesz tego używać podobnie jak ja, jako przerywnika sesji odsłuchowej, a nie na stałe, to sądzę, że nic nie stracisz, zyskać możesz troszeczkę na żywotności lamp, wtedy katody nie są rozgrzane do max. temperatury i emisja jest szczątkowa.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

naitik

  • 104 / 5864
  • Aktywny użytkownik
11-03-2017, 11:28
Dzieki za fachowe wyjasnienie......na was chlopaki widze zawsze mozna liczyc...szacunek.
Pozdrawiam

TomekMad

  • 19 / 5739
  • Nowy użytkownik
11-03-2017, 14:16
Z ciekawostek do listy wzmacniaczy tranzystorowych dodał bym jeszcze takie coś:
King Sound M-3 ( http://kingsaudio.com.hk/m03.html

Napędza zarówno dynamiki jak i elektrostaty ( w tym przypadku mamy 550V zamiast 580V), ale podobno stax-y działają na nim.

Oczywiście to inna liga niż podane wcześniej modele [w stylu "weź sobie elektrostaty na spacer ;-)].

mirhon

  • 438 / 5752
  • Zaawansowany użytkownik
27-04-2017, 17:37
Panowie, szukam kogoś na Śląsku kto (odpłatnie) ustawi mi lampy w SRM-007t (stary model bez II w nazwie).
Mam obecnie Electroharmonixy a kupiłem Raytheony.
Samemu się tego nie podejmę... nigdy się w to nie bawiłem (nawet nie mam miernika).
Proszę o kontakt na PW.

lok

  • 432 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
08-11-2022, 21:27
Odświeżę dawno zapomniany wątek.
A co myślicie o takim wzmacniaczu do Staxow

https://www.msbtechnology.com/amplifiers/select-headphone-amp/

Zapewne cena jego jest kosmiczna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
08-11-2022, 22:35
Sądząc po samej obudowie można przypuszczać, że kosztuje krocie :)
Uroda to rzecz gustu, ale zaglądając do wnętrza i spoglądając na dane techniczne jestem sceptykiem.
Niejednemu recenzentowi patrzącemu na cenę i obudowę to pewnie "będzie "grać".

Ale dane techniczne ... no właśnie, dane są nadzwyczaj skromne - prawie nie są to dane techniczne, tylko bełkot z cyferkami w tle. Zostały tak podane, że istotnych wniosków nie sposób wyciągnąć.
Zatem co myślę o tym wzmacniaczu? Nic nie da się sensownego powiedzieć, można skomentować wygląd i to wszystko.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

whero2

  • 275 / 2030
  • Zaawansowany użytkownik
10-11-2022, 20:23
Sądząc po samej obudowie można przypuszczać, że kosztuje krocie :)
Uroda to rzecz gustu, ale zaglądając do wnętrza i spoglądając na dane techniczne jestem sceptykiem.
Niejednemu recenzentowi patrzącemu na cenę i obudowę to pewnie "będzie "grać".

Ale dane techniczne ... no właśnie, dane są nadzwyczaj skromne - prawie nie są to dane techniczne, tylko bełkot z cyferkami w tle. Zostały tak podane, że istotnych wniosków nie sposób wyciągnąć.
Zatem co myślę o tym wzmacniaczu? Nic nie da się sensownego powiedzieć, można skomentować wygląd i to wszystko.
40 000 usd

lok

  • 432 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
02-11-2023, 18:48



Jak wam się podoba taki wzmacniacz do słuchawek Stax.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wojciech7

  • 1465 / 1065
  • Ekspert
02-11-2023, 19:51
Taki ale do kolumn głośnikowych-:)))

whero2

  • 275 / 2030
  • Zaawansowany użytkownik
02-11-2023, 20:59



Jak wam się podoba taki wzmacniacz do słuchawek Stax.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
jak się nazywa?

pień

  • 2214 / 1001
  • Ekspert
02-11-2023, 21:52
Nienooo-  spoko.  Chciaż ja bym w nieco inne miejsca kable powtykał heheheeheh.