Audiohobby.pl

Elektrostatyczny świat DIY

ductus

  • 1247 / 4832
  • Ekspert
28-02-2016, 19:21
Krzysztof, widzę biegniesz ostro... To bardzo użyteczne urządzenie i optycznie oceniając bardzo porządnie zrobione. Mam już coś takiego na japońskich przekaźnikach, ale czego innego dotyczące - krosowanie 4 źródeł i pięciu wzmacniaczy+LST... Bardzo wygodne i highendowe. Okazuje się, że wszystkie cztery podłączenia źródeł wykorzystane, a wzmacniaczy też cztery sztuki... Można oczywiście wszystkie urządztenia kombinować ze sobą w dowolnej konfiguracji.

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
28-02-2016, 20:31
Krzysztof, widzę biegniesz ostro... To bardzo użyteczne urządzenie i optycznie oceniając bardzo porządnie zrobione. Mam już coś takiego na japońskich przekaźnikach, ale czego innego dotyczące - krosowanie 4 źródeł i pięciu wzmacniaczy+LST... Bardzo wygodne i highendowe. Okazuje się, że wszystkie cztery podłączenia źródeł wykorzystane, a wzmacniaczy też cztery sztuki... Można oczywiście wszystkie urządztenia kombinować ze sobą w dowolnej konfiguracji.
Możesz przybliżyć to urządzenie? Jakieś zdjęcia środka? Jakie typy przekaźników zastosowano?
Jestem ciekawy, może na podstawie obecnej konstrukcji i przemyśleń powstanie kolejna wersja mojej krosownicy.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

ductus

  • 1247 / 4832
  • Ekspert
29-02-2016, 19:49
Chętnie. Ale obecnie wyjeżdżam, więc za parę dni, bo muszę pogrzebać w moich foto archiwach.

ductus

  • 1247 / 4832
  • Ekspert
04-03-2016, 10:38
A tu zabawka, o której mówiłem. To tylko topologia, schematu połączeń nie mam, ale to nie trudne zgadnąć o co chodzi.   

ductus

  • 1247 / 4832
  • Ekspert
04-03-2016, 10:41
Acha, te białe przekaźniki to dobre japońskie Takamisawa.

ductus

  • 1247 / 4832
  • Ekspert
05-03-2016, 16:46
A żeby dopowiedzieć resztę: Naturalnie, korzystam z połączeń symetrycznych, stosuję np. XLR między CD Accu i Crossfire III. Z rezultatem, który prawie nie odbiega od tego połączenia na RCA przez magicbox.

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
05-03-2016, 22:18
Dzięki za zdjęcia, bardzo fajne urządzenie, to w zasadzie kolejne jakie będę chciał wykonać dla siebie.
Przede wszystkim ma ładnie wykonane napisy.
Ale nie świeci się tak ładnie jak moje ;)

α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

ductus

  • 1247 / 4832
  • Ekspert
12-03-2016, 14:31
Krzysztofie, że twój lepiej świeci, w to nie wątpię. Swoją drogą, możesz spróbować też z XLR. Ale to bardziej skomplikowane. 

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
12-03-2016, 21:16
XLR nie jest dla mnie skomplikowane - XLR jest zwyczajnie zbędne :-)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Fatso

  • 290 / 4008
  • Zaawansowany użytkownik
14-03-2016, 08:08
"Reference Audio Hub"
Moim zdaniem coś takiego powinien posiadać każdy zawodowy recenzent audio.
Zaproponować to w formie produktu. Wstawić jednemu za free i opublikować oficjalną cenę - powiedzmy 25 tys Euro.
Każdy inny recenzent to kupi aby nie być gorszym od konkurencji.

;-)

Fajnie to wygląda w środku.
Kiedyś do jednej recenzji (a nawet i odsłuchów) użyłem przełącznika wstęgowego 2,5A, w którym powierzchnia styku była c.a. 2mm^2.

Porównywane były 2 DACi, a najpierw ekipie słuchającej zadałem pytanie czy słyszą różnicę pomiędzy połączeniem bez przełącznika a z nim. Nikt różnic nie usłyszał.

Po podłączeniu przełącznika, wyrównaniu głośności, okazało się, że i pomiędzy przetwornikami nikt różnic nie słyszy. Zmiany były milisekundowe, utwory wyrównane czasowo (w tym samym momencie). I problem niestety w tym, że źródła były z dwóch krańców cenowych (2 vs 20 kpln), jedno pełny tranzystor drugie lampa. I takie same były jedynie kostki odbiornika USB i samego DAC.

Ja do dzisiaj sam nie wiem co o tym myśleć. Ale na wszelki wypadek zrezygnowałem z przełączników. Bo co jeśli faktycznie różnicy nie ma a ja ją sobie tylko wmawiam? Wolę raczej o sobie sądzić, że jestem poczytalny, różnice słyszę, a co za tym idzie, jest jakiś sens w kolejnych zmianach sprzętu :)
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
14-03-2016, 09:45
I takie same były jedynie kostki odbiornika USB

Wniosek wobec tego jest taki, że decydujący wpływ na brzmienie DAC ma rodzaj kostki USB ;-)

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
14-03-2016, 09:52
Fatso - dlatego o wiele rozsądniej jest przełączać kolumny :-) tam nie ma opcji niesłyszenia różnic.
Również w przypadku wzmacniaczy, jeśli są w bardzo różnych technologiach wykonane, to też różnice są wyraźnie słyszalne.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Fatso

  • 290 / 4008
  • Zaawansowany użytkownik
14-03-2016, 10:28
Fatso - dlatego o wiele rozsądniej jest przełączać kolumny :-) tam nie ma opcji niesłyszenia różnic.
Również w przypadku wzmacniaczy, jeśli są w bardzo różnych technologiach wykonane, to też różnice są wyraźnie słyszalne.
Nie no jasne, ale jak pokazać konstruktorowi DACa w którą stronę ma iść brzmieniowo z produktem, jeśli nie słychać różnicy?
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Fatso

  • 290 / 4008
  • Zaawansowany użytkownik
14-03-2016, 10:29
I takie same były jedynie kostki odbiornika USB

Wniosek wobec tego jest taki, że decydujący wpływ na brzmienie DAC ma rodzaj kostki USB ;-)
Zwaliliśmy wszystko na nieaudiofilski prąd w gniazdku.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
22-03-2016, 17:11
Ciekawi mnie strasznie co dalej w temacie wzmacniacza @escaflowne? Nadal jestem bardzo zainteresowany wypożyczeniem/odsłuchem i ewentualnym zamówieniem. Oczywiście zapłacę tak, aby konstruktorowi się zwróciło łącznie z poświęconym czasem ;-)