Audiohobby.pl

Elektrostatyczny świat DIY

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
03-01-2015, 13:44
Zakładam ten wątek z myślą że się rozwinie wielu z nas ma już pierwsze próby poprawiania, modyfikowania obudów samych muszli czy inne doświadczenia związane z elektrostatycznymi słuchawkami.

Warto się dzielić tutaj z innymi swoimi doświadczeniami które wykonujemy w zaciszu domowym sam będę próbował wykonać całą obudowę do takich słuchawek.

Mam nadzieję że nie będzie to dział tylko o słuchawkach ale także o wzmacniaczach do elektrostatów.

Zapraszam do dzielenia się wiedzą na ww temat.

marcinz

  • 184 / 4662
  • Aktywny użytkownik
03-01-2015, 13:54
Sam żadnych doświadczeń z elektrostatami nie posiadam ale wrzucę tutaj ciekawy link:
http://www.head-fi.org/t/498292/my-diy-electrostatic-headphones

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
03-01-2015, 14:02
Sam żadnych doświadczeń z elektrostatami nie posiadam ale wrzucę tutaj ciekawy link:
http://www.head-fi.org/t/498292/my-diy-electrostatic-headphones

Dzięki za link faktycznie ciekawy watek warty prześledzenia mam nadzieję że i u nas ktoś zamieści coś co sam wykonał to by dopiero było ciekawe :)

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
03-01-2015, 15:41
Sam żadnych doświadczeń z elektrostatami nie posiadam ale wrzucę tutaj ciekawy link:
http://www.head-fi.org/t/498292/my-diy-electrostatic-headphones
O bojach tego majsterkowicza ( chinsettawong) można też poczytać tutaj:
http://www.diyaudio.com/forums/headphone-systems/132573-has-anybody-made-els-headphone.html
Prędkość z jaką on słowo w czyn zamienia jest imponująca.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
04-01-2015, 17:33
Krzysztofie nie wiem czy nasze skromne grono podoła takim wyzwaniom oby tak było w tym 2015 roku czego sobie i Wam wszystkim życzę.

Zamierzam wykonać obudowy przetworników to może nie będzie takie trudne jak myślę ale już sam pałąk będzie bardziej kłopotliwy a sama regulacja to już w ogóle no chyba że pójdę na skróty i zrobię to na wzór z tych Abyss



Przecież można dostosować pałąk główny raz do swoich potrzeb i sprawa załatwiona .

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
04-01-2015, 21:12
Krzysztofie nie wiem czy nasze skromne grono podoła takim wyzwaniom oby tak było w tym 2015 roku czego sobie i Wam wszystkim życzę.

Zamierzam wykonać obudowy przetworników to może nie będzie takie trudne jak myślę ale już sam pałąk będzie bardziej kłopotliwy a sama regulacja to już w ogóle no chyba że pójdę na skróty i zrobię to na wzór z tych Abyss



Przecież można dostosować pałąk główny raz do swoich potrzeb i sprawa załatwiona .
Wystarczy zaglądnąć do mojego wątku o przerabianiu ERGO AMT i zobaczyć jak moje boje z pałąkiem i muszlami wyglądały.
Czasami wypełnienie treścią obudowy jest bardziej upierdliwe od samej obudowy :-)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
04-01-2015, 21:29
Krzysztofie nie wiem czy nasze skromne grono podoła takim wyzwaniom oby tak było w tym 2015 roku czego sobie i Wam wszystkim życzę.

Zamierzam wykonać obudowy przetworników to może nie będzie takie trudne jak myślę ale już sam pałąk będzie bardziej kłopotliwy a sama regulacja to już w ogóle no chyba że pójdę na skróty i zrobię to na wzór z tych Abyss



Przecież można dostosować pałąk główny raz do swoich potrzeb i sprawa załatwiona .
Wystarczy zaglądnąć do mojego wątku o przerabianiu ERGO AMT i zobaczyć jak moje boje z pałąkiem i muszlami wyglądały.
Czasami wypełnienie treścią obudowy jest bardziej upierdliwe od samej obudowy :-)

Dzięki Krzysztof zaraz to sobie przewertuje:)

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
25-02-2015, 17:06
Powinniśmy wszelkie przeróbki zamieszczać w tym temacie było by jasno i czytelnie, doszedłem do takiego wniosku że jak się przegląda temat o Orfeuszu czy Omedze to historia i piękne zdjęcia ww zestawów są zasłane zdjęciami które powinny być tutaj.

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
04-05-2015, 01:00
Takie tam nocne słuchanie na własnym wzmacniaczu :-) Jeszcze bez płyty czołowej, ale już zabudowany i uruchomiony w tej obudowie :-)
A jak gra? Wiadomo, najlepiej na świecie, przecież to mój wzmacniacz ;-)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Fatso

  • 290 / 3985
  • Zaawansowany użytkownik
04-05-2015, 07:21
Zawiało romantyzmem. Ale takim dobrym.

Sam bardzo lubię wpatrywać się w żarniki jak słucham muzyki i mam zgaszone światło. Ma to w sobie coś z patrzenia w ognisko przy dzwięku gitary.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
04-05-2015, 13:01
Dokładnie!

Super te fotki :-)

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
04-05-2015, 18:59
Takie tam nocne słuchanie na własnym wzmacniaczu :-) Jeszcze bez płyty czołowej, ale już zabudowany i uruchomiony w tej obudowie :-)
A jak gra? Wiadomo, najlepiej na świecie, przecież to mój wzmacniacz ;-)

Krzysztofie,
to, że gra najlepiej na świecie, to żadna nowina.
Tak miał grać i po to był robiony. :-)  Niemniej moje ogromne gratulacje.
Ale jak już ochłoniesz, z tego olśnienia, porażenia jakością dźwięku i znajdziesz właściwe słowa, to napisz coś więcej o tym jak gra. :) Czy płyta wierzchnia to szkło jak planowałeś?
Patrząc na zdjęcia, wydaje mi się że nie, choć pewności nie mam.
Krzysztofie, co to za lampki w nim siedzą?

ductus

  • 1247 / 4809
  • Ekspert
04-05-2015, 21:16
Krzysztofie, czy to już wersja końcowa? To przyłączam do gratulacji. Wszyscy od dawna cieszymy się tu na Twój wynalazek. Czy to kiedyś będzie można posłuchać? Widzę zacne E80cc philipsa z tyłu, ale te bańki napędzające, co to? I co tu robi R82cc? Jakaś wariacja znanej ECC82 alias 12AU7?

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
04-05-2015, 21:21
Rzemieślnicy sprowadzili mnie z obłoków jeśli chodzi o to co można u nich zamówić.
Niektórzy oczywiście zaklinali się, że nie ma problemu, ale jakoś nie za bardzo udało im się te groźby zrealizować.
Grzegorz Turnau śpiewa w jednej ze swoich piosenek:

"Z chmur mi wyciągną senną głowę, bym asfalt widzieć mógł wyraźniej"

No i tak się poczułem :-(
Dlatego kupiłem gotową obudowę w sklepie internetowym i tyle.
Poezji pod względem wizualnym niestety nie będzie :-( Ja technicznym jestem, za dużo czasu zmarnowałem już na takie zabawy i podchody.

Co do lamp:
1x ECC82
2x6H1P-EB
2xE80CC

Gra delikatniej niż T1, przez co bez zmęczenia godzinami można słuchać ostrych Lambd Pro.
Ale jestem nieobiektywny w swoich odczuciach, za dużo serca w to włożyłem :)
Gdy będzie już gotowy to może Wiktor zgodzi się go odsłuchać i podzielić swoimi odczuciami.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Krzysztof_M

  • 1467 / 5256
  • Ekspert
04-05-2015, 22:36
Ductusie - dziękuję :) Wersja wzmacniacza jest już ostateczna. Jednak wynikły pewne problemy po przeprowadzeniu wersji deseczkowej do obudowy.
Czekam teraz na kilka kondensatorów aby ostatecznie układ "dostroić" do nowych warunków.
Wtedy zabiorę się za panel przedni i gotowe.
E80CC pracują w stopniu końcowym.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −