Audiohobby.pl

Fizjologiczna regulacja głośności - loudness compensation

cadam

  • 4401 / 6104
  • Ekspert
30-09-2016, 22:38
"Problemy z głośnością, czyli od VU-metru do LUFS"

http://elportal.pl/wp-content/uploads/2015/05/201505_Glosnosc_WszystkieCzesci.pdf

royal

  • 369 / 1923
  • Zaawansowany użytkownik
05-10-2019, 11:45
Tomek, oczekiwania OK. Moze sprobowalbym zrobic regulacje glosnosci w sprzezeniu zwrotnym. - wzmocnieniem. efekt ma szanase byc taki ze przy nizszym wzmocnieniu a wiec sluchajac ciszej  bedziesz mial bardziej transparentne skraje pasma a zwiekszajac wzmocnienie uwydatni sie srodek. to nie beda wielkie roznice ale sa i moze o to tobie chodzi. Testowalem kiedys na chipampie, dxwiek zmienia tez nieco swoj charakter stety/niestety, ale sprawdx sam czy o cos takiego Tobie chodzi. Rezystor do gleby w nfb dajesz od takiego jakie minimalne wzmocnienie moze pracowac wzmak do powiedzmy wzmocnienia x 30 w kilkunastu krokach. nic innego mi w tej chwili do glowy nie przychodzi w miare prosto.

Ta sobie przeglądam i widze że  wyważaliście   drzwi otwarte w 56 roku ubiegłego wieku :). Taki uklad korekcji loudness  zrobił Stern Radio Liepzig w odbiorniku Beethoven skąd inąd dla mnie legendarnym z wzgędu na jakby powiedziec unikalne odczucie słuchowo wagowo dotykowe :) . Byc może własnie przez ten uklad. Sam eksperymentowałem  w lampowym pioneerze z tym rodzajem i mogę tylko powiedziec że to "funkcjonuje" . Ale jest ale. Od funkcjonowania do perfekcji w temacie skorygowania odczuć droga daleka.
Mozna to zobaczyć u mnie w tej zakładce z kwietnia 2015 roku Trochę tam chaotycznie wypowiedziałem sie o tych korekcjach i ioch sensie fizycznym

http://www.diysound.eu/?page_id=329